Skocz do zawartości

[forum]Akcja "BYKOM-STOP"


woj_teq

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy robicie... jak chcecie słownik to niech każdy na własne konto sobie pisze w wordzie i potem kopiuje tu, albo niech sobie zainstaluje wtyczke do przeglądarki która sprawdza błędy :)

A co do literówek to ciężko niektórym przeczytać swojego posta przed, albo i po (bo wtedy wyraźniej widać) wysłaniu? przecież jest opcja Edit na 10min (idealnie żeby właśnie poprawiać takie byki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi osobiście nie przeszkadzało by że podkreślało by mi błędy ortograficzne na czerwono albo kursywą. Na jednym forum takie coś chyba było i poprostu edytowałem posty... gdy był jakiś błąd i nie widze w tym nic złego. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

minęło ciute czasu i jestem za wprowadzeniem tego podkreslenia pogrubienia i czerwonego i moze byc nawet kursywa i wszystko naraz ale tylko do 1 słowa :

[center:35bb411862]PRZ

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas no to wpadnij do panelu administracyjnegfo wejdź do cenzury

wprowadź słowa

 

pszerzutka

pżeżudka

pszeżudka

pszeźódka

pszerzódka

 

i kilka wersji :evil:

 

a jako zamiennik do wszyskich daj

[ b][ color=red]PRZERZUTKA[/font] [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak każdy będzie dbał sam o to jak pisze, zgadzam się, że nie należy "wytykać" forumowiczów za robienie drobnych błędów poprzez kursywę/czerowny kolor. Mała ilość błędów nie ma wpływu na całą wypowiedz (np błąd skrzyni :) ), dopiero w przypadku większej ilości może to zniechęcić do czytania a czasem uniemożliwia zrozumienie tekstu jeżeli są wyrazy typu jush, tesh itd. + błedy ort. i literówki i wtedy wystarszy upomniec tą osobę i na pewno wtedy zwróci na to uwagę. A w przypadku "natrętnych" użytkowników, którzy piszą tak post za postem można dać ostrzeżenie (a nawet należałoby ;) )....

 

ja to też popieram

ten temat zrobił sie jak komisja śledcza

nie robienie błedów świadczy o piszącym

zwrócenie uwagi natrętnym błedowiczom ma byc dla nich sygnałem że na tym forum słowotwórstwem nie zaszpanują

a wolałbym by administracja forum skupiła sie na merytorycznym działaniu , a nie na nauczaniu kultury słowa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A może taki skrypcik wyłapujący błędy, jaki funkcjonuje w Wordzie/Outlooku :idea: ? Przed wysłaniem posta podkreślałby wyrazy niepoprawnie napisane :wink: ... Trzeba by tylko wprowadzić do bazowego słownika sporo wyrazów "specjalistycznych" ;-) ...

Pozdrówko racjonalizatorskie :-) ...

 

Dobry pomysł. Jest coś takiego jak "ispell" (lub "aspell"

[ http://www.kurnik.pl/slownik/ort/ ]) -- są to programy do sprawdzania

pisowni. Ich zaletą jest to że zostały pomyślane nie tylko do pracy

interaktywnej -- istnieją API dla różnych języków programowania

(między innymi PHP: [ http://www.php.net/manual/en/ref.pspell.php ]).

 

pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2005-05-17, 14:49 ]

Bardzo trudne do zrobienia

 

Dlaczego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki skrypcik wyłapujący błędy, jaki funkcjonuje w Wordzie/Outlooku :idea: ? Przed wysłaniem posta podkreślałby wyrazy niepoprawnie napisane :wink: ... Trzeba by tylko wprowadzić do bazowego słownika sporo wyrazów "specjalistycznych" ;-) ...

Pozdrówko racjonalizatorskie :-) ...

 

Dobry pomysł. Jest coś takiego jak "ispell" (lub "aspell"

[ http://www.kurnik.pl/slownik/ort/ ]) -- są to programy do sprawdzania

pisowni. Ich zaletą jest to że zostały pomyślane nie tylko do pracy

interaktywnej -- istnieją API dla różnych języków programowania

(między innymi PHP: [ http://www.php.net/manual/en/ref.pspell.php ]).

 

pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2005-05-17, 14:49 ]

Bardzo trudne do zrobienia

 

Dlaczego :?:

 

Myślałem o napisaniu własnych skrytpów php a nie bazując na czymś.

ale skoro są już gotowe to nie ma problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...