Skocz do zawartości

[10806g] Cube Ltd Pro


Nawrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Ha ! Mamy cie, zgubiłeś tarcze {w koła nie są wliczone ani w hamulce} a w poprzedniej rozpisce jest u góry napisane: tarcze - lx 320g

11 550 ci wychodzi czyli tyle ile ja mam bez tylniej tarczy. Zdziwił mnie trochę ten turbo gigantyczny spadek o 1kg z masy roweru w porównaniu z poprzednią rozpiską :P

Aha i jeszcze licznik Kuba i magnez na szprychy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam takie prosby, dla mnie wiarygodna i tak zawsze bedzie tylko waga calego zlozonego roweru na wadze. Chocby dlatego ze dochodzi smar ;)

Poza tym nawet przy wadze z bledem 1gram przy wazeniu 20 czesci mamy juz blad 20 gram. Czyli taki jaki daje waga na caly rower kosztujaca 40zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spox :confused: wagę msze zakupić, ale zawsze jakoś pieniędzy brakuje. Może jak rower skończę to kupię. Muszę zakupić jeszcze no tubes z cult bike, kasetę 9 xt, jeszcze jeden łańcuch xtr (ale to nie aż tak pilne). Podkładki z carbonu pod mostek, no i opony jak zarżnę te maxxisy. foxa dostanę, więc rower będzie skończony, na tak jak chciałem. Potem już tylko wymiana części przy grubszej gotówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym burzyć tych wyliczeń, ale Suntour strasznie zaniża wagi amortyzatorów :D Jesteś pewien że ten XCR z manetką tyle waży? Mój Axon DRL z manetką i nabitą gwiazdką miał ważyć ~2kg, a waży dokładnie 2318g i to prawdopodobnie jest również waga XCR'a. Na light-bike jest zważony goły XCR bez manetki http://light-bike.com/forum/album_page.php?pic_id=3272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Snuffi - Kuba nie ma szans na tak szybkie zejście wagowe bez sypnięcia kasą {amor :P} a jak wiadomo forsa piechotą nie chodzi a XCR ma wytrzymać podobno aż do wakacji. Siodełko mnie zszokowało - fajnie takie dostać, ale szkoda wystawiać tak drogie i fajne siodło na trudy życia i jazd - opieranie roweru o coś/gleby/przetarcia z tąd ni z owąd :)

Ale nie moje to nie marudzę :) Do Twojego Ltd będzie pasowało bardzo dobrze, lepiej niż SLR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bo ja sobie zażyczyłem białe siodełko, no i dzwoni tel, patrzę mój wujek :) dzwonił ze sklepu rowerowego i powiedział żebym sobie wybrał jakie chce, no to wziąłem thoorka, bo z tego co gdzieś czytałem jest wygodniejszy od slr.

 

Amor w lipcu :)

 

Teraz zakup kasety i systemu UST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już w tym tyg zejdę poniżej 11kg

 

A ja w ciągu miesiąca (bike leży rozebrany, do czasu poświątecznego chciałbym skończyć) do 10kg, ale za... jak się nie ma sponsora, trzeba kombinować, więc patrz sygnatura :)

 

Ja za tyle kasy to mam ramę (Versus) + sztycę (Accent SP-408 po modyfikacjach) + zacisk (Accent) + siodło (będzie SKN), a wyszło mi po szybkim przeliczeniu, że mój zestaw jest wtedy cięższy od twojego o... 50g??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam nienaruszoną rurę (no, poza przycięciem, bo 350 byla za krótka a 400 za długa) i śruby.

 

Dolna część jarzma będzie lekko zeszlifowana, a górnej pozbywam się w ogóle i w jej miejsce wstawiam dwie poprzeczki jak np. w sztycach Schmolke, z odpowiednio profilowanego pręta aluminiowego (już zakupiony, 30cm o przekroju 10mm za... 1,20PLN :P Wystarczy ok. 12 cm) - wtedy usuwam też stalowe tuleje do śrub i waga leci w dół jakieś 30-40g (wstępny szacunek).

 

PS. Nie robiłbym tego, ale Versus ma 30,2 :)

 

A wszystkie projekty będą wstawione na forum, jak tylko skończę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna poprawka - pręt będzie prawie na pewno 12 mm, bo 10ka okazała się nieco za cienka w stosunku do wkręcanej w nią śruby. Stalą bym się nie przejmowal ale to w końcu alu... Mam jeszcze 14kę, ale ta z kolei raczej za szeroka już będzie i za dużo trzeba by było z niej potem szlifować...

 

Ale jak napisałem - jak skończę, zaraz dam znać :D

 

PS. Będą też klamki na podstawie Tektro Quartz - obecnie wyglądają bardziej jak jakieś Ultralighty, ale w końcu 140g ( i to ze śrubami, a nie nitami) skądś trzeba było uzyskać. A to jeszcze nie koniec... :P

 

A mniej OT:

 

E tam, mi ma się podobać

 

SŁUSZNIE! ;):) :) Czekamy na aktualne fotosiki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no do soboty trzeba poczekać ;)

 

Myślę nad pedałkami crank brosów. Jeszcze pomyślę czy lepsze od xtr będą.

Polećcie mi alternatywę łańcucha xtr w podobnej cenie :) dobrze by było jakby był lżejszy

 

btw. zamiast robić prezentację właśnie siedzę na forumrowerowym xD pozdro ze szkoły :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma atlernatywy. Po za tym w tym roku staniał do 65 zł. Lx, czy xt rwałem co chwile, jak założyłem xtr to sie o nic nie martwię i ciągnie gdzie i jak tylko chcę.

 

Piękna maszynka Ci wyszła.. Może by tak pancerze zmienić na jasne? ;) i było by już wogle.. no i amorek na coś jaśniejszego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...