Skocz do zawartości

[9583g] Specialized s-works 2008 by lukashs


lukashs

Rekomendowane odpowiedzi

Taa nie "porównuj speca do meridy " -> 2007-12-04 . Merida Carbon FLX 5000 w ścisłej czołówce!

 

Nasza Merida Carbon FLX 5000 na drugim miejscu z 128,25 pkt i notą „SUPER” / EXCELLENT.

 

1-sze miejsce Scott Scale 10 – 131,5 pkt

2-gie miejsce Merida Carbon FLX 5000 – 128, 5 pkt

3-cie miejsce Simplon Razorblade TRA – 125,5 pkt

 

To dla nas wielki sukces i pokazuje, że jesteśmy w ścisłej czołówce!

 

Merida Carbon FLX 5000 Disc

 

Magazyn “bike” – 12/2007

 

„Model “FLX“ Carbon MERIDY jest w sprzedaży od 2004 roku i co sezon wprowadzane są ulepszenia tego modelu. W tym roku, Multivan MERIDA Racing Team z sukcesem stawił czoła drogom i bezdrożom światowych wyścigów na okrojonej, testowej wersji 2008. W porównaniu z poprzednim modelem (06/07), waga ramy została zredukowana o 80 g. Dzięki ulepszonemu osprzętowi (np. komplet kół lżejszy o 500g) MERIDA zredukowała ciężar kompletnego roweru o 800g. Podobna do modeli CENTURION, rama typu monocoque jest zrobiona z Matrycy Nano z włóknami „High Modulus”. Prawdziwi kolarze preferują nakładane (bolt-on) uchwyty kierownicy, karbonowe uchwyty na bidony i rogi kierownicy – wielkie udogodnienie na szybkich podjazdach. Prawa dolna rura tylnego trójkąta posiada osłonę zębatki, ale brak amortyzatora Neoprene. Dlatego jeździe po wyboistych trasach towarzyszy głośny klekot łańcucha.

 

Model MERIDA 2008 jest rzeczywiście takim rowerem, na którym od pierwszej chwili chce się szybko jechać. Razem ze „Scale” Scotta nasz zespół testowy uznał ten model MERIDY za absolutnie wyjątkowe osiągnięcie wśród modeli wyścigowych. Nic dziwnego zatem, że jest to model wybierany przez międzynarodowych kolarzy zawodowych. Na zjazdach kolarz zawsze czuje się bezpiecznie, ponieważ nie ma absolutnie żadnych problemów ze stabilnością. Wyprofilowany tylny widelec „Flex Stay” oraz zrównoważona sztyca zapewniają pewien komfort jazdy.”

 

Konkluzja: sportowa waga lekka z perfekcyjnym osprzętem. Unowocześniona MERIDA otrzymuje DRUGI WYNIK w naszym teście.

Orzeczenie: Doskonały

a gdzie spec ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie spec ?

Hmm, może nie testowali? :D

 

To dla nas wielki sukces i pokazuje, że jesteśmy w ścisłej czołówce!

Dla kogo? To kto to testował, "magazyn bike" czy Merida?

 

Prawa dolna rura tylnego trójkąta posiada osłonę zębatki, ale brak amortyzatora Neoprene. Dlatego jeździe po wyboistych trasach towarzyszy głośny klekot łańcucha.

Que?

 

jest to model wybierany przez międzynarodowych kolarzy zawodowych.

A ja myślałem że zawodowi jeżdżą na tym co im sponsor da? Choć nie wiem, może się mylę.

 

zrównoważona sztyca zapewniają pewien komfort jazdy.”

Que?

 

Śmiedzi mi ten test. Brakiem profesjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kazdy arystokrata siedzi w bibliotece :D Zart. Wiadomo ze rama sama nie pojedzie, potrzeba zawodnika. A zawodnik jezdzi na tym co da mu sponsor i kolko sie zamyka. mozna conajwyzej miec zastrzezenia ze spec nie potrafi zawodnikow dobrac lub nie chce.

Fakt ze jak na te cene troche ciezka jest. Z 2 strony pewnie przynajmniej bedzie wytrzymala. Wydmuszki jakiej firmy by nie byly sa slabe.

Ze rower ciezki - mowilem, 50 gram tu i tam i robi sie pol kilo. To jak gotowy rower. Gotowce w tej cenie tez zadko kiedy schodza ponizej 10kg. Po prostu sa na czesciach ktore nikoniecznie sa najlzejsze mimo ze to najwyzsze modele. Za to na pewno dzialaja swietnie i ten tez tak dziala. Choc ja osobiscie odczowalbym niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli miałby to byc rower na pokaz wagowy,

 

to wrzucajac oponki 300gr schodzimy juz 440 gr w dół ! speed kingi waza 520g, wczoraj widziałem na wadze. na aukcji z której kupowałem było napisane niby real 510.. nie sprawdzałem.

 

zmiana chwytów na piankowe około 50 gr w dół ( nie zakładałem pianek bo ich nie lubie, cenie komfort ! )

 

Dętki zamiant Panarecerów które waza zapewne ze 150g:P choc nie wiem ile, mozna by je zastapic kondonami o wadze 85g.

 

siodełko- mozna by wrzucic lzejsze...

 

tytanowe sruby w mostku.. i sztycy... na razie sie zastanawiam nad nimi:)

 

to tak na szybko wysmyliłem, nie mam wiecej pomysłow na sensowne i bezpieczne odchudzanie.

 

podliczajac waga roweru po zmianie tych czesci, bez siodełka, srub, wyniosła by około 9770 !

 

coraz bardziej zastanawia mnie realna waga roweru teraz po małych modyfikacjach... jeszcze tylko zmienie jeden elemrnt mojej układanki i leci na wagę.

 

 

 

 

Prosze o rozsądne i ciekawe propozyje.. cy byście wylajtowali ? zmienieli. tak zeby rower odchudzić, oczywiscie wszystko z głowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to musztarda po obiedzie :P trzeba bylo myslec zanim kupowales, bo teraz szkoda wywalac wysokie modele czesci by zastapic lzejszymi :D

Co do pianki to po zmianie z oryginalnego gripa gumowego na pianke poczulem roznice na + dla pianki. Jest bardziej miekka, choc sie obraca. No i nie wazy 106 gram jak tamta guma a 30.

 

Opony mozna dostac terenowe w mniejszej wadze, niekoniecznie 330tki. Choc tez zalezy jaki rozmiar. Detek nie trzeba dawac po 90 gram sztuka, mozna 125 - 130 gram.

 

Nie wiem ile waza zaciski od SLRow ale jesli duzo to mozna je wymienic na lzejsze. Podobnie zacisk sztycy. Ale on pewnie nie jest ciezki o ile to nie jest motylek w co watpie. No i kaseta na XTR.

 

Mala uwaga: widzialem fotke roweru na bagazniku samochodowym z uchwytem na rame. Nie rob mu tego!~JA moj tak zawiozlem na mazury i z powrotem (nie wiedzialem ze nie mozna) i na szczescie tylko rama sie porysowala lekko w tym miejscu. Ale mogla sie wgniesc. Dla takich ram sa bagazniki na widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

 

co do lajtowania, to nie chodziło mi o wymiane części. jedynie o takie pierdołki jak chwyty, opona, śruby itp

zapomniałem jescze dopisac pancerzy nastepne gramy w dół.

 

co do bagaznika:

 

merida przejechała baaardzo duzo km. lekko ponad 5 tys... na poczatku jezdziła na bagazniku takim "made in Tesco" skrecany z boku na motylek... tam dopiero działaly siły na rame :)

 

spec zrobił tez kilka ładnych setek na tym bagazniku, zawsze dociskam najmocniej jak tylko się da.

kolega z którym jezdze, ma Reflexa i tez dociska na maksa i nic sie nie działo.

 

teraz to troche mnie przestraszyliscie !!

 

acha, nasza maksymalna prędkośc z rowerami na dachu to 120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze jednak te ramy nie sa takie znowu slabe. Tak czy inaczej ja moj rower wsadze jzu tylko na bagaznik z mocowaniem na widelec, cos takiego jak maja na tourach.

Co do chwytow to nie wiem co Ci polecic jesli nie chcesz pianek. Choc nie kosztuja majatku, zaryzykowac z nimi mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie - gdzie dostałeś bluzę s-worksa - tę którą masz na zdjęciu z długim rękawem? Poza tym - czekam z niecierpliwością na wyniki pomiaru wagi. Też nie składam roweru dla wagi - ale dla wytrzymałości - ale mimo to zafrapowała mnie waga całości? Ja mam w rowerze podobne komponenty (tam mniej tam więcej) ale powinno wyjść ca. to samo. Sądziłem że jestem >10 kg a ty shock?!?

P.S. S-works oprócz wagi ma właściwości trakcyjno-amortyzujące (to chyba efekt zastosowanego stopu). Jeździłem na author vision - zero rozpraszania nierówności - s-works bierze to na siebie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wazy ile wazy, bo nie mam tutaj starego Srama z plastiku, przerzutki przod z muzeum, gripow z klockow lego (sachs etc), starego sida bez tlumika, lajt gum, czy szosowych piast. Dobor komponentow odwdzieczy Ci się kilkoma sezonami bezawaryjnej pracy,a waga to niestety cena za wytrzymalosc i niezawodnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsystoff nie przesadzaj. Wcale nie musi byc wybebeszony SID. Moze byc R7, Hamulce moga tez byc lzejsze: Marta SL czy Formula Puro. Sztyca moze byc lzejsza i to z aluminium: Thomson Masterpice. W tej cenie nawet tytanowe ubijaki mozna by bylo zmiescic. Gumy nie musza byc lajt, moga byc po prostu ponizej 500 gram. Generalnie mozliwosci byly. I wcale nie na ekstremalnych czesciach jak kasety szosowe czy piasty szosowe. Wystarczylaby kaseta XTR. I twierdze ze na w/w czesciach rower na bezawaryjnosci by nie stracil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no uczepili się tej kasety:P ok ok ~35 gr w dół

 

ja jakoś nie zmieściłem tytanowych ubijaków, choc patrzałem zeby kupić wszystko jak najtaniej, no prawie wszytsko :P

 

następny powód dla którego nie chcę r7 to manetka a raczej jej wykonanie i działanie :down:

fakt, amor jest klocem, ale działa bdb jak dla mnie.

 

sztycy nie chcę zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wazy ile wazy, bo nie mam tutaj starego Srama z plastiku, przerzutki przod z muzeum, gripow z klockow lego (sachs etc), starego sida bez tlumika, lajt gum, czy szosowych piast. Dobor komponentow odwdzieczy Ci się kilkoma sezonami bezawaryjnej pracy,a waga to niestety cena za wytrzymalosc i niezawodnosc.

 

W tym co mówisz jest sporo racji, niestety nie moge się z Tobą do końca zgodzić. Na przykład SH XTR tkz. szara eminencja łaczy niską wage z długowiecznoscia bco mozemy obserwowac po dzis dzień. Jest wiele lekkich komponentó które mozna uzywac przez wiele lat. PRzesadą są np. piasty Soul Kozak które sa na jeden wyscig. Albo lajtowanie niskimi kosztami to tez głupota, np. tani Carbonowy mostek czy kierownica to samobójstwo. Lajtownaie niestety kosztuje jesli chcemy miec dobry i lekki sprzet. Są wyjątki jak np. Tioga Taskforce XC która jest i taniutka i leciutka i wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...