Skocz do zawartości

[10354g] Merida Matts Sport 300 by Yogi


YOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam Moją Meridę która kiedys była seryjna. Teraz została z niej tylko rama i gripy :) . Przy kupnie części kierowałem się głównie relacją ceny do wagi. Rama oraz opony nie najlżejsze (doświadczenie mnie nauczyło ze nie warto kupowac bardzo lekkich opon:)

Zaszło kilka zmian... więc aktualizuję.

 

imtyjmzylrtnwfznlhzi.jpg

 

Dętka - przód (Tube - front): Maxxis Ultralight 1.50/1.75 109g

Dętka - tył ( Tube - rear): Maxxis Fly Weight 1.90/2.125 96g

Gripy/chwyty (Grips): IKE Lite 24g

Hamulce (Brakes): Avid Single Digit 7 w/alu bolts 349g

Kaseta (Casette): Shimano Deore LX CS-M580 11-32 338g

Kierownica (Handlebar): Tioga Taskforce XC DL2001 580mm 131g

Klamki hamulcowe (Brake levers): Avid FR5 153g

 

Koło przednie (Wheelset front): 662g

Piasta (Hub): Novatec NT-A171 SB 114g

Obręcz (Rim): Mavic X517 (32h) 381g

Szprychy (Spokes): Sapim Laser 143g

Nyple (Nipples): DT alloy 10g

Opaska (Rim tape): Maxxis 14g

 

Koło tylne (Wheelset rear): 861g

Piasta (Hub): Shimano XTR FH-M950 310g

Obręcz (Rim): Mavic X517 (32h) 386g

Szprychy (Spokes:) Sapim Laser 141g

Nyple (Nipples): DT alloy 10g

Opaska (Rim tape): Maxxis 14g

 

Korba (Crankset): Shimano Deore LX FC-M572 639g

Korki kierownicy (Bar plugs): Author 4g

Łańcuch (Chain): Shimano Deore XT CN-HG93 270g

Manetki (Shifters): Sram Rocket Trigger w/alu bolts 258g

Mostek (Stem): Smica Lite Pro 100mm 111g

Opona przednia (Tire front): IRC Serac XC 2,1 Kevlar 548g

Opona tylna (Tire rear): IRC Mythos XC II 2,1 Kevlar 556g

Pancerze + linki (Cables): Clark's + Sram/No name 147g

Pedały (Pedals): Shimano PD-M540 352g

Przerzutka przednia (Derlr front): Shimano Deore LX FD-M571 w/alu bolts 133g

Przerzutka tylna (Derlr rear): Shimano Deore XT RD-M750 w/alu bolt 249g

Rama (Frame): Merida Matts Sport 300 18" (2004) w/alu bolts 1817g

Rogi (Bar ends): Ritchey WCS 101g

Siodło (Seat): Selle Italia SLR XP 180g 190g

Stery (Headset): Tioga NS w/alu bolt 84g

Suport (Bottom bracket): Shimano Deore LX BB-ES51 121mm 282g

Sztyca (Seatpost): Ritchey WCS 27,2mm x 350mm 227g

Widelec + Gwiazdka (Fork + Starnut): Manitou Skareb Comp 1554g

Zacisk sztycy (Seatpost clamp): Kalloy SC-100 31,8mm 17g

Zaciski kół (Skewers): Accent X-Country 92g

 

SUMA: 10354

Inne (Misc option):

Avid Rollamajig: 13g

Neopren na ramę: Setlaz 16g

Koszyk na bidon: Cateye BC-100 40g

 

SUMA: 10423[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi smica/boplight odpadaja bo za krótkie sa jak na mój gust.

Na zaciskach mogę stracic, ale odpada wersja na imbusy Tune itp też bo za drogie :P

Pedałki Szimano 540 albo Exustar. Ubijaki mają podobno słabe łozyskowanie...no i cena bloków.

Co do szprych: Sapim Laser to szprycha 2,0-1,5-2,0 to samo co DT Revolution wagowo również a cenowo wypada lepiej :) (polecam poczytac na forum light-bike)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rama ważona przeze mnie na wadze z dokładnością do 1g ze śrubkami, bez misek sterów (które wliczyłem w masę sterów). Więc nie ma mowy o żadnym błędzie :rolleyes: To Matts Sport i podobno nawet jest cieniowana ;). Niecieniowane Kalahari z tego roku waży grubo ponad 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wrzucanie fotek nie ma sensu bo brak mi tylnej opony docelowej i mam kółka w proszku (brak szprych). A koła to będzie gwóźdź programu ze względu na obręcze: Mavic X517 w kolorze tęczy :) Kupiłem trenażer więc nastał tymczasowy brak funduszy. Pewnie na wiosnę będzie wszystko jak ma być to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła sie zapowiadaja fenomenalne :D Ja tez sobie skladam kola do mojej xc maszyny i tak one beda wygladaly

piasta przod - szosowy novatec 82g + zacisk

tyl xt centerlock - 410 z zaciskiem (podobno)

obrecze alexrims equalizer - podobno 450g sztuka, dzisiaj odbieram przesylke na poczcie i na 50% to beda one, wiec je zwaze.

Szprychy - revo przod i comp tyl (waze wiecej od ciebie - 85kg)

Albo tutaj dosc duzo osob oszukuje albo ja mam za ciezka rame i amora bo na podobnych czesciach (niektore lzejsze) mam 12kg rower :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie poskładany bike. Lekkie i dobrej klasy koła a to chyba najważniejsze. Nie podoba mi się amor, który pode mną chodził na boki jak by był z plasteliny. Fajna i mocna ramka. Na takiej nie bałbym się, że zgubie główkę po którymś zjeździe.

Biją po oczach tutaj hample. To chyba nie jest wielki wydatek prze v'kach więc warto by je zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt hamulce nie z najwyższej półki. Szybko traca płyność i trzeba smarować co jakiś czas. Jednak waga nie najgorsza. Na wiosne planuje kupić Avidy SD7 jesli fundusze pozwolą. Skareb rzeczywiście mało sztywny. Pode mna (ok. 66kg) też gnie sie na boki przy pedałowaniu na stojąco ale wybiera bardzo dobrze. Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic i juz teraz nie przeszkadza mi to :) Dodam że brat tez ma Skareba juz od 2 lat przeszedł kilkanascie maratonow i wyscigów XC jak również wakacje w górach i nic się z nim złego nie dzieje a brat waży pare kg wiecej ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Rama ważona przeze mnie na wadze z dokładnością do 1g ze śrubkami, bez misek sterów (które wliczyłem w masę sterów). Więc nie ma mowy o żadnym błędzie :) To Matts Sport i podobno nawet jest cieniowana ;) . Niecieniowane Kalahari z tego roku waży grubo ponad 2kg.

Kalahari 575 18" 2003 ważyła niecałe 2kg (dokładnie bez kilku gramów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra. Na dzień dzisiejszy do pełni szczęścia brakuje tylko tylnej opony i pedałów. Dodatkowo zamontowałem najmniejsza koronkę w korbie alu = -24g w stosunku do szimano (LX stal- 40g, Truvativ alu- 16g) oraz alu piwoty w Skarebie = -14g. Cała reszta już w komplecie więc strzeliłem zdjęcie. Sory za fatalną jakość ale mam nadzieje że mniej więcej widać co gdzie i jakie :)

 

obraz00670gl8.th.jpg

 

Update rozpiski:

 

rozpiskahc2.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...