Skocz do zawartości

[Wybory] wyniki i komentarz


Ślawus

Rekomendowane odpowiedzi

Kaczor jeszcze na koniec pokazal swoja malosc. Az zal bylo patrzec na to jak opluwal mikrofon. :>

 

Tak, to prawda. I jeszcze...

 

...bo już szykują wniosek o unieważnienie wyborów :)

Pozdrówko w zanadrzu :)

 

Zobaczym, co przyniesie następne pare dni...

 

Jeżeli wyniki wyborów się utrzymują to najważniejsze, że przynajmniej Giertycha i Leppera już nie obejrzę ani w roli posłów ani w roli ministrów! Uffff... Jedni z głowy... :D

Poza tym, teraz jestem ciekawa, co zrobią Zbigniew Religa i prof. Zyta Gilowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religa - kiedy go już dziennikarze tak totalnie zakręcili z tą prywatyzacją :) - skonkludował w końcu, że swój program mógłby równie dobrze realizować jako minister PISu, jak i jako minister PO :D

Pozdrówko dwuznaczne :)

 

PS. Ja przez te następne parę dni na pewno nie zasnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie wczorajszego dnia - dla wszystkich wyborców -

"Dwudziestego pierwszego pazdziernika, skończyła się Czwarta Rzeczpospolita."

Wynik jest powodem do radości, ale do spełnienia obietnic Platformy potrzeba jeszczę trochę wiary... Koalicja z Lidem jest chyba niemożliwa {upieranie się Kwaśnego o odmiennośc swojej partii} ale przynajmniej liczę na to że nie ujrzymy PoPis-u a, Giertych, Lepper i wredne szuje z Pisu nie będą miały swoich despotycznych rządów...

Na do widzenia opróżniam Carslberga w ramach wypicia za zdrowie Polski i mam nadzieję lepszych czasów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia....zatem obudziła się w Polakach nadzieja na lepsze jutro... :)

Jak ja sie ciesze :D Ciekawe jak bardzo opozycja (PiS) bedzie utrudniać, blokować, jęczeć i narzekać na PO. a Religa teraz pewnie poraz kolejny przeskoczy na druga strone barykady :)

 

PS rząd bez Endrju i Edukatora.....ahhh...coś pięknego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bardzo opozycja (PiS) bedzie utrudniać, blokować, jęczeć i narzekać na PO. a Religa teraz pewnie poraz kolejny przeskoczy na druga strone barykady :)

 

PS rząd bez Endrju i Edukatora.....ahhh...coś pięknego

 

Też się nad tym zastanawiam szczerze... Po prostu jest taki typ człowieka, który nie da sobie przyjąć swojej porażki i zawsze musi wtrącic swoje 3 grosze, nawet nie mając do tego prawa.. No i tacy ludzie zebrali się w Pisie {nie mówię że wszyscy, ale jest kilka typów, ktorych widzac w telewizji cisna mi sie na jezyk niecenzuralne slowa)

Ps. Moze i byla to wspolna koncepcja ale za realizacje wziela sie nie ta partia co powinna.

Sam nie glosowalem bo jeszcze nie jestem pelnoletni ale glosowalbym na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy problem z jakim spotka sie podczas swoich rzadow Platforma to nasz ukochany Prezydent. Ktos wczoraj dobrze powiedzial, ze teraz Jaro przejmie obowiazki Lecha. Zrobi to oczywiscie tak jak robil to kiedy stal za plecami Marcinkiewicza. Mam jednak nadzieje, ze Prezydent w koncu zostanie reprezententantem wszystkich Polakow, a nie jednej partii i pozwoli dzialac Platformie, szanujac glosy wiekszosci wyborcow. No chyba, ze PiS nadal mysli, ze "ciemny lud wszystko kupi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parlament bez Leppera, Maksymiuka, Giertycha czy Bosaka- to niezaprzeczalny pozytyw bieżących wyborów dobrze rokujący na przyszłość jeśli chodzi o odbudowę powagi i prestiżu tej instystucji. Przed PO i Tuskiem trudne, o ile wogóle możliwe do wykonania zadanie- obiecywali cuda, a te jak wiadomo, nie zdarzają się często.

Na marginesie, ciekawa rzecz- wśród Polonii w Stanach miażdżące zwycięstwo PIS-u, natomiast na Wyspach dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się jedynie cieszę ,że nie ma hodowcy bizonów i i Pana Giertycha.Bardzo szybko czmychli ze swoich sztabów wyborczych :P hmm ciekawe czemu ;) .Ten rząd był do bani nic tylko się obrzucali jakimś świństwami ,jedni na drugich i teraz będzie to samo . Ja tam nie spodziewam się żadnych rewolucji ze strony PO .Prawie wszyscy cisną się tam dla stołków . .Byłem na wyborach ,ale szczerze nie było na kogo głosować.Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja refleksja, coś czuje, że PO tak wzrostło między innymi dlatego, że te błagania Tuska o głosy, sporowdowały że osoby chcące głosowac na UPR zagłosowały na niego.

 

Bo % innych partii były takie jak w sondażach, więc przepływ musiał być .... z UPR? (no i troszke z PISu po tej debacie)

Hehe z UPR, ile 1%?

Moim zdaniem zdecydowały tym razem glosy nie tych którzy przeszli miedzy partiami a tych ktorzy dwa lata temu nie glosowali. O jakich blaganiach mowisz?

 

 

Kiepskie podsumowanie dnia bo koncepcja IV RP to nie tylko koncepcja PiS-u ale i Platformy Obywatelskiej...

 

Ale jak widac, krotka jest pamiec wyborcow.

Mozesz mi odswiezyc pamiec bo ni cholery nie wiem do czego przykleic pierwsze zdanie?!

 

 

Jestesmy pierwszym krajem w ktorym opublikowano liste agentow wywiadu, jestesmy pierwszym krajem w ktorym pokazywano w TV materialy operacyjne sluzb specjalnych jeszcze przed zakonczeniem sledztwa, jestesmy pierwszym krajem w ktorym kampania nie polegalana pokazaniu programu wyborczego a jedynie na probie dyskredytacji przeciwnika. Jestemy pierwszym krajem ktorym rzadzily blizniaki!

 

Plusy zobaczcie na stronie biznes.onet.pl zlotówka w góre, biznes na +! No i w koncu nie ma Andrzeja "czerwona twarz" Leppera i Romana "Koń" Giertych w rządzie!

Mniej pieniactwa, wiecej konkretnych rozmow z obu stron!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie...wiadomo że obecny rząd też pewnie będzie robił wałki i kradł (w jakims tam stopniu), ale mam głębokie przekonanie że pomimo tego będzie jednak robił coś dla dobra wspólnego (a na to niestety PiS nie mial czasu - ważniejsze przeciez były teczki, podsłuchy, zwalczanie układu etc)

Polacy wczoraj zagłosowali na PO, PO bedzie pewnie mialo wiekszosc (z PSL?) i miejmy nadzieje ze porządzą te 4 lata, zrobią coś dla ogółu itd Tego życze Wam i sobie, bo należy nam sie choć odrobina normalności...

POdPiSał lukas_t1 (głosujący na PO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac , ze niektore wypowiedzi cechuje hurraoptymizm. na razie PO wygrała wybory i tak naprawde nie ma sie z czego cieszyc . Ja na okreslenie czy to dobrze czy zle daje sobie najblizsze 2 lata . Obym mogl powiedziec , ze wybór PO byl strzałem w 10 ;)

Dzis rano w tvn24 poruszono wazna kwestie jaka jest prezydenckie veto.Obserwuje troche polityke i z tego co widze to Lech Kaczynski rozni sie troche od swojego brata.Wierze w to , ze nie bedzie blokował faktycznie dobrych pomysłów tylko dlatego , ze jest z innego rozdania .Oczywiscie niektorzy powiedza , ze prezydent powinien byc bezstronny.Tak powinno byc ale jak jest w praktyce ? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Tobie szczerze współczuję ;) takiego podejścia do partii na którą głosowałeś.

a ja Tobie współczuje, że jesteś tak dziecinnie naiwny, że wierzysz, że jak człowiek dorwie sie do koryta to nie kradnie (niezależnie od tego z jakiej jest partii, jaki ma światopogląd itd)

 

Nie oszukujmy się...taka jest natura człowieka...w końcu rząd to nasi reprezentanci...muszą dobrze wyglądać, nie mogą jezdzic maluchami i pewnie też jeśli mają taką możliwość to chcą zabezpieczyć finansowo rodzinę...pytanie tylko czy robią to co do nich należy czy tylko dbają o własną du...no...cztery litery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mierzy innych własną miarą. ;)

To co ty zaprezentowałeś to postawa oportunistyczna. Imo moralnie naganna :)

Twoje podejście "Okazja czyni złodzieja" z każdego :ermm: Nawet nie wiesz jak mi Cię żal

Jesteś młody pożyjesz i zobaczysz do czego prowadzi chamstwo, arogancja i oportunizm.

Obyś się z czymś takim nie zetknął a jeśli to by Cię jak najmniej bolało. :P

Nie jesteśmy ulepieni z tej samej gliny. O NIE ! ;)

...w końcu rząd to nasi reprezentanci...muszą dobrze wyglądać

Tiaa moim reprezentantem może być i Quasimodo i jeździć starym polonezem jak i przystojny jak "Książę z bajki" w bentleyu byle by MNIE godnie reprezentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mieliśmy prowadzić rzeczową dyskusję, a Ty mnie wyraźnie atakujesz (nie wiem dlaczego...czyżby moje poglądy były dla Ciebie nie wygodne?)

po drugie wiem że ta postawa jest naganna (co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości), ale chyba też nikt nie ma wątpliwości ze w każdym zbiorowisku ludzkim (partii) znajdzie się kilka(naście/dziesiąt/set) osób które kradną itd

 

po trzecie chamstwo, arogancja i oportunizm prowadzi (prędzej czy później) do wykluczenia z danej społeczności (patrz spadek procentowego poparcia naszej jaśnie panującej koalicji) - to też wiem mimo młodego wieku

 

po czwarte: pewnie że każdy może być Twoim reprezentantem, ale czy gdybyś to Ty był reprezentantem to wolalbyś jezdzić nowym BMW/Bentley'em/Mercedesem czy Polonezem? zresztą reprezentant trzydziesto-paro milionowego kraju jezdzacy polonezem wywołałby chyba jeszcze większy podziw niż nie znający własnego hymnu narodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos we Włoszech nie beda jezdzic Bentleyami ani innymi cudami techniki a przesiąda sie do aut klasy sredniej . Mozna ? Mozna . Chyba , ze beda jezdzic sa swoje pieniadze to wtedy pełna dowolnosc.

 

Godna reprezentacja za godne pieniadze . Na to sie zgadzam , a za taka reprezencje jaka mielismy do tej pory to powinni pobierac glodowe pensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przegrana dla PO ;)

 

PO nie będzie mogło wywiązać się z obietnic, i w kolejnych wyborach, może będzie tak:

 

PIS- 45% (nietety, tak będzie :) )

LID - 15%

PO - 15%

UPR - 10% (bo wyborcy PO się opamiętają w końcu?)

Nie daj boże. To by dopiero tragedia by była. Pis znowu przy władzy. Nic innego tylko nie przyznawać się że jesteś polakiem.

 

Brak LPR i Samej-brony to duży + PiS ma silny żelazny i duży ujemny elektorat dlatego wynik jest jaki jest.

Platforma z Tuskiem na czele obiecywała gruszki na wierzbie. Zobaczymy co z tego zrealizują ?

Niech szybko sformują rząd i zaczną.

A PIS za to obiecywał konkrety a nic nie robił. Jo ja wole gruszki ale stopniowo zrywane.

 

Na Onecie jeden z ludzi napisał iż kaczyńscy nigdy nikogo nie okłamali. Pierwsze jego kłamstwo to obietnica wyborcza, drugie kłamstwo to cytuje "nigdy nie będę premierem jak mój brat zostanie prezydentem". Kłamał jak z nut. Kaczyńscy potrafią tylko składać cały parlament. Nawet Wałęsa ich wyrzucił bo robili zamęt taki że głowa mała . Po prostu są to ludzie którzy na siłę pchają się do rządzenie nie potrafiąc rządzić. Aby tylko mieć tę pensje poselską i ściemniać ludziom jak to dużo oni przez te 2 lata zrobili. A praktycznie nic nie zrobili tylko zajmują się korupcją jak by to było najważniejsze. Nie mówię iż walka z korupcją nie jest ważna ale nie można ją stawiać na pierwszym miejscu. Nie rozumnie ludzi którzy glosowali na PIS. Gdzie oni maja oczy. Chyba informacje o PIS docierały tylko z tej pozytywnej strony a ta negatywna się odbijała. Jeden z użytkowników Onet.pl napisał iż za rządów PIS ich sytuacja materialna poprawiła się i uważają iż to zasługa PIS. Ale powiedzcie mi jak mogła być ich zasługa jak oni nic nie robili tylko korupcją się zajmowali, a walka z korupcją nie wpłynęła bezpośrednio i w bardzo małym stopniu na poprawę ich stanu finansowego. To że ich finanse uległy zmianie na pozytywne to tylko i wyłącznie kwestia przypadku. Na koniec podsumowując. Za rządów Kaczyńskich stan pilski jakby zasnął na sen zimowy i dopiero mam nadzieje obudzi się i będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...