Skocz do zawartości

[pedały] Exustar E-PM25


Bizon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Też nad nimi myślałem... Ale naczytałem się sporo niepochlebnych opinii na ich temat :/

 

Czy tak wygląda korpus pedałów po 6 miesiącach użytkowania...

 

http://faraon87.dle.interia.pl/Exustar%20E-PM25Ti%20(4).jpg

 

W porównaniu do CB - masakra :/

http://www.allegro.pl/item697577696_pedaly_exustar_e_pm25ti_206g_od_1zl.html

A tanie nie są bo dać 500/600zl za pedały ktore ledwo dają rade 6 miesięcy to ciężka sprawa nie wspominając o wersji pm28 http://luckynino.blogspot.com/2009/03/pedal-exustar-e-pm28-ti.html

 

 

Przyszły sezon zaczynam z pedałkami Look Quartz, zobaczy,my czy sa tak dobre jak CB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam exustarów jakieś 10tys km.(2 sezony) Wgniecenia na korpusie pojawiają się bardzo szybko ale nie wnika to na pracę pedałów. Po takim przebiegu mają już spory luz na ślizgu a łożyska chodzą w porządku. Musiałem nawalić sporo smaru bo strasznie klekotały. Nie wiem czy dadzą radę kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie kupiłem sobie takie używane pedały i, choć cena była raczej uczciwa i wiedziałem dokładnie co kupuję, nie jestem zachwycony jakością wykonania. Pedały mają 1 sezon i już po tym dystansie dość znaczny, niemożliwy do skasowania, luz na łożysku po stronie korby. Na razie nie mogłem się na nich przejechać i nie wiem jak ten luz będzie wpływał na jazdę, ale ruszając korpusem pedału na wszystkie strony da się, przy odrobinie wysiłku, "zaklekotać".

Bez porównania z 540stkami - dużo cięższe, ale też dużo bardziej niezawodne.

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

6000 km, luz który pojawił się przy jakiś 3000 km od strony korby się nie powiększa, w ogóle nie przeszkadza podczas jazdy, po prostu jest. Co jakieś 1000km, szczególnie po deszczu, muszę ściągać uszczelkę od strony korby i wlewać trochę finishline, bo pedały zaczynają piszczeć(efekt ocierania korpusu o aluminiową oś). Sprężyna mocna, korpus dość wytrzymały, wiele razy przywalił o kamień/korzeń(efekt nisko umieszczonego suportu) a mimo to poza kilkoma otarciami i wgnieceniami wszystko jest OK. Ładniejsze, lżejsze i smuklejsze od Shimano, aczkolwiek bardziej problemowe(za kasowanie luzu się jeszcze nie zabieram, może kiedy się drastycznie zwiększy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 km, luz który pojawił się przy jakiś 3000 km od strony korby się nie powiększa, w ogóle nie przeszkadza podczas jazdy, po prostu jest. Co jakieś 1000km, szczególnie po deszczu, muszę ściągać uszczelkę od strony korby i wlewać trochę finishline, bo pedały zaczynają piszczeć(efekt ocierania korpusu o aluminiową oś). Sprężyna mocna, korpus dość wytrzymały, wiele razy przywalił o kamień/korzeń(efekt nisko umieszczonego suportu) a mimo to poza kilkoma otarciami i wgnieceniami wszystko jest OK. Ładniejsze, lżejsze i smuklejsze od Shimano, aczkolwiek bardziej problemowe(za kasowanie luzu się jeszcze nie zabieram, może kiedy się drastycznie zwiększy...)

 

Co do jakości i wykonania się nie wypowiadam bo nie jeździłem. Ale wyglądem mi bardziej podchodzą moje 540 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z góry uprzedzam, że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o spd ;)

Zamierzam kupić buty Shimano m076 i spd540/exustary e-p25m.

Nie wiem na co się zdecydować...co będzie lepiej współpracować?

I jeszcze jedna rzecz, jakie znaczenie mają bloki w tym wszystkim?

Do tych pedałów są dołączone?

 

Pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli waga jest jedyną przewagą nad 540 to biore Shimano...Te pare set gramów nie zrobi mi wielkiej różnicy.

Najważniejsza jest dla mnie wytrzymałość. Żeby wytrzymały więcej niż dwa sezony przy ponad 2000km na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...