Skocz do zawartości

[amortyzator] Reba zarysowana anoda


rozrywkowy

Rekomendowane odpowiedzi

opis jak do tego doszło :

witajcie mam ten amortyzator od paru dni,

dzisiaj wysuszyłem w świat i na podjeździe było straszne błoto,

jak zajechałem na górę okazało się że amor jest kompletnie zablokowany

próbowałem go wgiąć lecz nic to nie dawało,

zacząłem usuwać błoto i zauważyłem kamienia który

zablokował się między golenią a "podkową"

 

i mam problem czy ta rysa będzie przeszkadzać w pracy amora

czy można to jakoś wypełnić, bo dziurka jest wyczuwalna palcem

 

tu załączam fote:

 

ca72cc45cd9fa997m.jpg

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie pod warunkiem ze to tylko wglebienie. jesli powstaly tez zadziory aluminium wystajace ponad powierzchnie goleni to usun je. taki problem to glownie bol dla serca. sprawdzaj po jezdzie czy przez to wglebienie nie wydoataje sie z goleni olej - jest go troche nie tylko w tlumiku motion control ale tez i na dnie dolnych goleni jako medium smarujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzij troche z tym ubytkiem, zobaczysz czy olej sie wychodzi na zewnatrz. Jezeli wglebienie jest wyczuwalne i ma zadziory to istnieje prawdopodobienstwo ze poszarpie uszczelki. Aby temu zapobiec wglebienie najlepiej zamalowac lakierem do paznokci a pozniej wygladzic najpierw bardzo delikatnym papierem sciernym a pozniej filcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzili przedmówcy, jeśli są zadziory, to je usuń, żeby nie niszczyły uszczelek i nie przejmuj się. Reba jest tak zbudowana, że nie powinno to wpływać na jej pracę, jeśli ubytki nie będą zbyt wielkie i głębokie , to trwałość też nie powinna ucierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...