Skocz do zawartości

[koła] komplet okolo 400zl


Cybula

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Planuje usprawnic conieco moj rower nowymi kolkami. Chcialbym zeby obrecze byly pod v-ki, ale piasty pod tarcze, bo w przyszlosci moze.... ;). Jak napisalem w temacie mam do wydania okolo 400zl, waze 70kg. Czesto lubie poszalec w terenie, jezdze glownie po lesie. Jak na razie nie mam zadnych pomyslow. Czekam na wasze propozycje z najlepszym stosunkiem ceny/wagi/jakosci ;).

Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje i polecam obręcze DM 24

 

ta obrecz do xc ma sens jak ktos wazy chociaz te 90 pare kg, w innym przypadku jej zakup jest jednoznaczny z checia wyrobienia kondycji albo po prostu skladania fajnego niezniszczalnego roweru do xc wazacego 15kg :)

 

mavic xm317 wydaje sie byc swietna popozycja, jak nie najlepszym wyborem, co do piast to albo ryzyk fizyk i tanie maszynowki, np novatec z ktorych ja jestem bardzo zadowolony, ale duzo osob skarzy sie np na slabe bebenki, albo machnij mixa typu przod novatec a tyl xt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybula moim zdaniem warto zainwestować w dobre piasty i dołożyć parę groszy do XT, cenowo będzie wyglądać parę groszy więcej a jakościowo o wiele lepiej niż "zwykłe" najtańsze Shimano. Jeśli nie zależy ci na masie możesz próbować ze słynnymi novatecami, choć ja wolałbym sprawdzone xt-ki.

 

Obręcze zostawiłbym te mavici 317, kumpel je ma a waży 120 kg + rower 14 kg i dają radę a szprychy najzwyklejsze czarne DT i zestaw porządny ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie chce zakładać nowego tematu więc odświeżę nieco ten.

Planuje zmodernizować trochę rower o hamulce tarczowe + lepszy amorek (Gary Fisher Wahoo wersja zwykła nie DISC) no i chciałem zacząć od kół gdyż standardowe do tarcz się nie nadają (piasty). Nie chce siębawić w wymianę piast i szprych, wole kupić całe kółka. Przeszukałem forum, poczytałem i na allegro wynalazłem takie aukcje:

 

1) http://allegro.pl/item297577442_zestaw_kol...bikestacja.html

 

Piasty: przód/tył Deore LX model 2006

Obręcze: przód/tył Mavic XM 317 black

Szprychy: DT Swiss Champion Black 2.0

Nyple: DT Swiss

 

Waga

koło przednia 820gr

koło tylne 1050gr

wagi kół bez zacisków

 

2) http://allegro.pl/item305076238_kola_alexr...e_promocja.html

 

Obręcze ALEXRIMS XT 16 Waga: 430g

Piasta przód: NOVATEC NT-041 SB waga: 216g (bez QR)

Piasta tył: NOVATEC NT-042 SB waga: 494g (bez QR)

Szprychy 32: CN SPOKE srebrne 2mm (ewentualnie +70zł za czarne)

 

3) składak

 

Piasty Novatec NT-D041SB i NT-D142SBT 157zł allegro

Obręcze Alexrims DM18 czarne 63zł/szt na miejscu

Szprychy DT Swiss Champion Black 2.0mm 1.8zł/szt (64szt 115zł) na miejscu

Nyple 13zł na miejscu

 

411zł + złożenie (choć może bym co utargował na obręczach i szprychach lub montaż/zaplecenie gratis :) )

 

No i teraz moje wątpliwości:

Naczytałem się o piastach i raczej skłaniał bym się ku maszynkom ale są dość skrajne opinie o Novatecu (zwłaszcza o cztero łożyskowych), z drugiej strony słychać głosy że "shimano się nie kręci" więc się zakręciłem (i dlatego ulepiłem zestaw 3) na dwu łożyskowych piastach.

Kolejna sprawa to dlaczego obręcze w zestawie 2) kosztują 120zł/szt - osobno części w tym zestawie to 2x120zł+79+154+szprychy,nyple,taśma więc zestaw wydaje się atrakcyjną ofertą .

 

Którą "bramkę" wybrać ?? A może jakieś alternatywne propozycje ??

 

Rower można powiedzieć do XC/Maratonów + czasem ostrzejszy zjazd gdzieś w beskidach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Proszę Was o POMOC

 

jestem nie w temacie, więc pytam FACHOWCÓW i UŻYWAJĄCYCH a nie sprzedających w sklepie, bo Ci mogą mi wcisnąć badziew

 

mam zamiar kupić nowe koła do jazdy tylko w terenie (las, górki, itp)

rower mój to SALAMANDER 06'

ważę 95kg i zależy mi na sztywnych/wytrzymałych kołach

chcę by obręcz, szprychy i piasty były czarne i dało się założyć oponę o szerokości 2,2 - 2,3

obręcz pod V-ki (może kiedyś założe tarcze, więc piasta może, ale nie musi być pod tarczę)

na wadze zestawu bardzo mi nie zależy - no ale nie do przesady, kół cięższych niż rower też nie chcę założyć

 

cena kompletu max 550zł + jakaś dobra kaseta 9 rzędowa do 100zł (może też jakąś polecicie)

 

czytałem wiele tematów na forum o kołach obręczach ale mam taki kocioł w głowie że hej

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...