Skocz do zawartości

[amortyzator] XC600, maxymalna wielkość tarczy


Qazimodo

Rekomendowane odpowiedzi

instrukcja mówi:

POST MOUNT 6" (7" disk instalation is also possible)

natomiast dla modeli AM i cięższych pisze:

POST MOUNT 6" (8" disk instalation is also possible).

Zastanowił bym się nad takimi tarczami, bo mogą uszkodzić widelec (zwłaszcza, ze tarcza masz mocne), ale w tej sprawie to najlepiej skontaktować się z dystrybutorem i podpytać. Sam jak pamiętasz siedzę z 203 i zastanawiam się, czy wpakować je do tego widelca.

I jeszcze jedna sprawa (nie na temat, ale jak już piszę...). Pamiętam, ze władowałeś 5bar do widelca, a max ciśnienie z instrukcji to 4,5 i jest zalecane dla wagi 110+(a ty ważysz trochę mniej). Może musisz ładować tyle ciśnienia z powodu uszkodzonej regulacji w goleni. Ta regulacja właśnie zawiaduje dobijaniem (jak przeczytałem) więc może dlatego go dobiłeś i nie była to sprawa zbyt małego ciśnienia. Jeszcze przewertuję dokładniej manuala, to dam znać do jakich wniosków doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc.

Znalazłem na Angielskim forum rowerowym wypowiedź jednego z dystrybutorów na rynek w UK bomberów. Z sensu wypowiedzi wynika że odraniczenia w wielkości tarcz są tylko dlatego że bomberki działają nawet pod 150kg Angolami (co nie jest żadkością). Jeśli taki ma tarczowe hamulce z przodu to rzeczywiście nie powinien zakładać większych niż 180 tarcz.

Zawodnika do 100kg (z przeliczenia na kg :) takie restrykcje nie powinny martwić. Odrębną sprawa jest fakt iż każdy taki produkt posiadać musi certyfikat bezpieczeństwa. A to jak się wyraża niejaki pan Malcolm sprawia iż taki amor wytrzymać musi choćby 2 razy większe ciśnienie powietrza w goleniach niż zaleca producent. Podobnie jest z wielkością tarcz.

 

Oczywiście jednak w przypadku awarii - firma nie ponosi odpowiedzialności B)

 

Tak więc chyba się nie martwie.

 

PS: było też coś o poprawionej wytrzymałości podkowy (zupełnie nowy kształt) oraz o grubszych goleniach. XC600 - odpowiada tym opisom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...