Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

siema puchat3k

fajny masz ten rowerek ..

nie ma to jak czerwone koło .. ładnie się prezentuje- tylko on ma koła na 26 czy na 28 cali ?

bo jakoś nie moge wykminic .. i ile zapłaciłeś za ramkę ?

 

rowerek jesienno-zimowy ,jeszcze nie jest skończony ,ale już na nim jeżdzę

 

Rama/widelec: scott windriver 19,5'' ,tange mtb infinity -double butteled cr-mo tubes

Korba: shimano xt ,fc-m730

suport: klasyczny shimano dx

Stery: dx

Koła: remerx grandrock

Kiera: amoeba 180 buttled

Rogi: ritchey wcs

Gripy: scott (1990 rok-żeby było śmieszniej -nowe:)

Klamki: lx

v-ki: tektro

Gumy:maxxis i irc

Przełożenie: 36x18

 

W planach:

Kółka na dx albo xt z (od 85 do 93 roku) i obręczach z epoki

Hamulce szczękowe magury(oczywiście zielone) lub cantilever

Siodło zielony san marco rolls (w ogóle jest taki??!)

Pedałka platformy ,kiera z epoki gięta ,zielone gripy

 

fotogaleria:

http://members.lycos.co.uk/rurokura/album/index.html

wersja dla tych bez javy:

http://members.lycos.co.uk/rurokura/album/index_html.html

 

p.s.mam nadzieje ,że się Wam spodoba

p.s.2.jestem leniwy więc wszystkie zdjecia wrzuciłem do jednej galerii

joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanowną gawiedź.

Myślę, że to odpowiednia pora aby ujawnić się ze swoim sprzętem. Myślałem, że uda mi się zdobyć więcej zdj. w fajnej jakości, ale się nie udało, więc będzie skromnie :wub:

 

Było tak:

morskirower135ir0.jpg

 

A jest tak:

28006545mw6.jpg

53801267jb7.jpg

dsc8205fa9.jpg

 

 

 

 

Maszynka ma zwie się dumnie "Pan Szczypiorek" i składa się z:

rama - oldschoolowa Gipiemme z dość krótkimi, ale nadającymi się hakami (niedawno wypiaskowana na szczypiorkowy kolor)

koła - Remerx Taurus + najtańsze opony CST 23mm

piasty - Formula eHUB [tył pod tarczę, toteż musiałem wojować z nawiercaniem zębatki (18z)]

kierownica - Kettler Aluard + owijka Pro

korby - Shimano LX Sport (vintage, ale czy ktoś ma pojęcie co to za sprzęt?) + tarcza stalowa 52ząbki

pedały - Shimano M520

łańcuch - wydaje się to dziwne, ale korzystam z 15 letniego od starego SS, którego znalazłem w piwnicy (łańcuch kupiony za 15pln nie wytrzymał nawet 500km, z czego na tym przejechałem z 2500)

siodełko - Gipiemme Pluma Titanio

sztyca - Zoom

stery - Futura (mega gówno, co tydzień trzeba je kontrować na powrót)

+

naciągacze zrobione wg wzoru rurokury

 

 

Zdobyłem się na ten post po tym, jak mój kochany Szczypiorek dał dziś radę w maratonie mtb na orientację:D Co prawda przejechałem bardziej szosowym wariantem prawie 25km więcej od optymalnej trasy, ale OSTRE dowiodło (po raz kolejny), że nadaje się do wszystkiego. Do jazdy przez bagna z sakwami i jazdy po lesie w okolicach Kaź. Dolnego mogę ze spokojnym sumieniem dodać dzisiejsze MTBO :D

 

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokolei więc:

- miałem niemały problem z nawierceniem zębatki, więc do pewnego momentu jeździłem asekuracyjnie na trochę luźniejszym, choć ostatnio podkręciłem

- o podkładkach zamiast tarczy myślę cały czas, ale dopóki nie będę miał dodatkowych ogniw do łańcucha, wożę tego....42z bio-pace ze sobą < to na wypadek, gdybym uszkodził łańcuch i musiał wrócić jakoś do domu :P

- mostek to kalloy kupiony za możliwie najmniejszą sumę na Allegro

- siodełko jest arcywygodne. początkowo wciskało mi się w rowek, ale teraz to jest miód (a lekkie!)

- na bębnach gram, a niebieski sprzęcik w tle to moje drugie maleństwo :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam ,

Wreszcie pod długich kombinacjach , i przeszukiwaniu garażu w poszukiwaniu starych części powstało moje ekonomiczne ostre. Miało być przede wszystkim po kosztach ale jednocześnie miało âgładkoâ sunąć, i taki też kompromis udało mi się uzyskać J. Całość poskładałem za ok. 250 zł.

 

Zbudowałem ten rowerek na ramie cro-mo z Authora Chicago zakupionej za GRUBE pieniądze na allegro w kiepskim stanie (http://www.allegro.pl/item275695249_author_chicago_20_crmo_okazja_.html )

Poświęciłem jej trochę czasu pozrywałem naklejki elegancko pozbyłem się wszystkich przelotek , haków , piwotów itd. Zmatowiłem, odtłuściłem i pomalowałem ... uwaga wałkiem!. Wiem wiem sam uważałem to za chory pomysł ale ojciec mnie przekonał żeby pomalować wałkiem i hammeritem młotkowym ... i efekt mnie strasznie zadziwił . Nigdy sprayem bym tak nie pomalował po za tym jest lekko jak metalic. Wyszło SUPER ( rama KOWADŁO !! 3,0 kg K )

 

Potem dorwałem na allegro korbę XT z 89â lekko ją przywróciłem do stanu używalności , potem kupiłem zębatkę za 5zł i łańcuch SH nexus

 

Następnie już tylko poskładałem kółeczko na tył kiedy dostałem od kumpla okazyjnie Reborna Grind i zaplotłem ją z moim starym wysłużonym Mavicem X 517. Przednie kółeczko ze starej univegi , ciężkie ale się kręci . Oponki to tył Kenda Kontaender 1â , przód Ritchey Tom Slick 1,4â

 

Na razie pedała platformowe ale tylko na początek żeby się przyzwyczaić do jazdy na ostrym potem wracam do normalności ( patrz spd :) )

 

Całość wyszła myślę nie najgorzej J Rowerek waży równe 10,0 kg J widać że ciążą mu niektóre kowadlaste elementy ( kiera mostek :P ) Ale prowadzi się super i to się liczy i mimo nieco mółowatej geometrii fajnie się zrywa . Na początek przygody z ostrym jak dla mnie ok. Widelec chciałem przemalować ale stwierdziłem że połączenie czerwieni z żółtym daje fajne zestawianie :P .

41955059px2.th.jpg58181054uy3.th.jpg

88970635av6.th.jpg32380436vh5.th.jpg43072332ig7.th.jpg

 

 

 

Oceńcie sami ! pzdr Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem poprawy :

NIE - pedałA

TAK - pedał(...) albo pedałY

Cacko ;) Jedynie koło przód do wymiany, bo nie pasi. Moja ocena : zółć chyba jednak nie. Ktoś się może nie zgodzić - o gustach się nie rozmawia.

Rower zkwituję tak Non nova, sed novae :) Pozdrawiam !

 

P.S. Smarowałeś łańcuch wstępnie ? Za czysty jakiś taki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam to połączenie żółtego z czerwonym pasuje , wiadomo kwestia gustu ale z reguły lubie zdecydowane kolorki :)

 

Co do łańcucha to rowerek był świeżo po złożeniu i jeszcze łańcuch nie był posmarowny ;)

Aha i tak btw na ostatnim zdjęciu to kółko nie jest z tego roweru ale wtedy je postawiłem na kółeczku z roweru startowego bo akurat nie miałem innego pod ręką :D

 

pzdr Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa i to się liczy, jeśl ma to być początek przyjaźni z ostrym. Na temat połączenia czerwieni z żółcią już swoje stanowisko przedstawiałem - piękne! :o

Tak na marginesie: Czerwień uważana w średniowieczu była za kolor nad kolorami, zaś żółć to kolor Żydów, prostytutek i zdrajców. W kontekście historycznym to bardzo ciekawe połączenie :P))

A może spróbował byś taki myk zrobić: kupić koronkę do torpeda za 3 zł (bez gwintu), nawiercić otwory jak przy tarczy hamulcowej i przykręcić w miejscu mocowania tarczy? Jeśli uda Ci sie to zrobić precyzyjnie, a linia łańcucha będzie akceptowalna, to zwolni Ci się gwint wolnobiegu. W ten sposób uzyskasz flip-flopa. Jestem ciekaw, czy da się to zrobić, a dokładniej, czy przy koronce "hamulcowej" nie będzie zbyt dużego przekoszenia łańcucha.

 

Osobiście gratuluję i witam w ostrym gronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...