Skocz do zawartości

[reba]2,5 cm ochrony przed dobiciem?


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie planuje zmian, jakbym mial kupić amor pod tarcze to wybrałbym rebe[chociaż nie mam porównania do r7... jeździłem na nim ledwo 0,5 km na wersji bez spv na Vkach, więc się nie będę wypowiadał], a pod V dla osoby <70kg szukałbym marsa[praktycznie bezobsługowy, do tego gumy na goleniach to jest moim zdaniem rzecz z której niepotrzebnie zrezygnowano]. Tak mi sie kurna głupio z moim marsem rozstawiać, chciałem go zamontować dziewczynie, ale sytuacja finansowa mnie zmusza do sprzedaży.. i wystawiam go tak od miesiąca bo nie mam serca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz calkowita racje odnosnie gumowych oslon na widelcach. producenci przestali je stosowac bo za bardzo przedluzaly zywot amortyzatora!

 

blue, poczekaj jeszcze jakis czas i moze twoje finanse ulegna poprawie?! szkoda sprzedawac cos do czego zywi sie tak wielki sentyment...to tak jakby sprzedawc nerke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, nie planuje w najbliższym czasie żadnej przynoszącej szybki profit pracy. A przydałby się trenażer, drugi kask i drugie buty SPD... jeszcze może na Brenną pojechać też by się chciało... ;). Dobra koniec tego OT! :) Ktoś chce jeszcze coś o rebie wiedzieć to najwyżej możemy podyskutować :P, bo mi się tu oberwało za robienie spamu :o.

 

PS. Jeszcze FOXy by trzeba bylo wyprobowac moze lepsze od reby :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja jak jezdzilem zostawal mi jakis 1-1.5 cm niewykorzystanego skoku, ktory jest zapasem w przypadku niespodzianki. Mam rebr race 2005.

 

Wybierajac amortyzator powietrzny powinniscie wiedziec, ze one nigdy nie maja tak liniowej charakterystyki jak sprezyna (ew sprezyna plus powietrze). W dalszym ciagu uwazam ze amortyzator pracuje bardzo dobrze. Wybiera bardzo dobrze wiec nie ma co przesadzac. Gdybys mogl tak latwo dobijac amortyzator to bys pewnie tlumik niszczyl

 

Sprobujcie sobie pojezdzic na rebie sprezyna+powietrze moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacke ale my nigdzie nie napisaliśmy, że reba pracuje źle.... widzę uderzyło cię to, że coś złego na nią powiedzieliśmy :teehee:. Duga sprawa - spodziewam sie ze nie masz amora ustawionego na 85mm?Tłumik troszkę inaczej działa z tego co sie wypytałem przy 100mm i skoku jest troszku więcej[ale dopiero, jak sam przestawię to będę pewny].

 

Trzecia sprawa, że ja lekki jestem, to też może mieć wpływ nawet nie zależnie od ustawienia dual air - tłumik MC nie zmienia charakterystyki pracy w zależności od ciężaru bikera, a to on jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za tą ochronę przed dobiciem[mam podstawy tak twierdzić po doświadczeniu ze spuszczeniem powietrza...w pierwszym momencie tez mialem problem wycisnąć max skok[może trochę więcej było niż 65, ale nie dużo], dopiero jak mi sie udało mocniej na tym skoczyć to dobiło do 85].

 

Czwarta sprawa, nie ma innych reb niż MC+Dual Air / Dual Air U-turn, przynajmniej ja nic o tym nie wiem....

 

Swoją drogą widzę że nie wiesz dokładnie ile tego zapasu masz. Załóż zipa, pojedz w teren/poskacz na kierze, przyjedz do domu i zmierz ile zostało.

 

 

Krzysiek - no zgadza się gdzieś tyle skoku zostaje, jeszcze przyjąć trzeba 1-2mm utraty skoku z racji przepompowania komory negatywnej nad pozytywną. Co do Magury.... ja mówię o podobnym przedziale cenowym :whistling:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 Wiem, ze sa nie gorsze jesli nie lepsze amorki niz Reba. Pod moje wymagania jest idealna.

ad. 2 Skok mam ustawiony na 115mm poniewaz jak smigam po gorkach to potrzeba mi tego skoku (moj rowerek to nie maratonowy scigacz/anorektyk ;) )

ad. 3 Waze 85 kg. To troszke zmienia postac rzeczy jesli chodzi o prace. Kiedy jade i nagle musze zjechac z jakiejs polki albo zalicze wieksza nierownosc to niewiele brakuje mi do dobicia go. Nawet 2x udalo mi sie go dobic :)

ad. 4 Nie jestem pewien w 100% ale jesli masz u-turna to masz sprezyne+dodatkowe komory powietrzna. Cos jak zaawansowana asysta powietrzna

 

PS Widzieliscie co RS na nowy sezon przygotowal ? Sidy z goleniami 32 mm przy braku wzrostu masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz skok 115 i do tego 85 kg w porównaniu do 85/67 to jednak różnica i tłumik może inaczej pracować pod Tobą.

 

Dokładnie nie wiem jak wygląda ten air U-turn, wiec możliwe, że masz rację.

 

Widziałem te sidy, ale czy waga nie wzrosła? Jesteś pewien? Przynajmniej w jakichś niższych wersjach, bo jak widziałem jakies www to byl w nim tłumik karbonowy...lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Rebe Race U-Turn model 2006. Ważę 63kg, do pozytywnej ładuję ok. 90 psi, w góry 105. Do negatywnej różnie, ostatnio 85psi.

Przy skoku ustawionym na 85 wykorzystuję 83mm(80 na murkach i tym podobnych przeszkodach w mieście) i nigdy nie udało mi się jej dobić. Mój kumpel 15 kg cięższy wyciska z niej o 1mm więcej "w miejscu", podczas jazdy w terenie pewnie by ją dobił.

 

Moim zdaniem to wszystko kwestia ustawień, od tego jest blokada, żeby Rebę utwardzać na podjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko w jaki sposób próbowałeś "wycisnąć" skok przy spuszconym powietrzu - przecież w takiej sytuacji amor powinien się złożyć sam o cały możliwy skok.

No niestety reba na takiej zasadzie nie działa ;). Nawet jak spuścisz to jest wyprostowany. Sam się zdziwiłem... mój maniek się składał. Co do Harfy to oni się nawet sami nie mogą zdecydować czy można dawać więcej do negatywnej niż do pozytywnej czy nie[raz piszą/mówią tak raz tak, a w instrukcji stoi, ze można i tak i tak :)], więc odpuśćmy im takich skomplikowanych spraw ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie.. od paru dni w Radonie mam Rebe Sl.. przy normalnej jeździe, bez jakiś większych problemów wykorzystuje 60 mm... ale zadam dziwne pytanie :) z której komory najpierw spuszczacie powietrze? z negatywnej? bo sam chciałbym zobaczyc jak to z tym skokiem jest.. w Torze 318 SA po spuszczeniu powietrza sam uginał się na max.. zobaczymy jak to w rebie będzie.. ale ogólnie z amorka jestem bardzo zadowolony.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze waga (przynajmniej wc) ma nie wzrosnac.

 

Przez Was spuscilem powietrze z mojej reby. Amortyzator Ugina sie zostawiajac max 5mm.

 

Nie wiem jak spuszczales powietrze. Wez pod uwage, ze jesli otworzyles zawor to wyrownales cisnienie z atmosferycznym tylko. Sprobuj na otwartym zaworze ugiac amortyzator.

 

Osobiscie cieszy mnie ten zapas 1.5 cm bo jest na wypadek niekontrolowanych sytuacji ;) Gdyby tego nie bylo mialbym juz po tlumiku pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał 1,5cm to bym nie narzekał ;). No to wyrównałem tylko z atmosferycznym w takim razie. Niestety teraz jestem poza domem[przynajmniej do czwartku] więc nie jestem w stanie sprawdzić powtórnie.

 

Pierwsze spuszcza się z negatywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzieki.. a wiecie co mnie zastanawia... amorek mam zapewne ustawiony na 85mm bo górne golenie mają 105mm przy 130 psi w negatywnej komorze... ale w takim razie po co dali mi w zestawie 2 plastikowe podkładki po 15mm... żeby podnieśc do 100mm skok? w Torze ustawionej na 100mm też golenie górne wystawały na 107mm... heh

;) nie wiem jak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej rebie przy 85mm skoku golenie maja moze 87-89mm, wiec masz chyba na 115 ustawioną[o ile masz w neg wiecej niz w poz]ew 100[jak neg nie przekracza bardzo lub ma mniej niz poz].

 

 

Spuść powietrze, podaj wagę, opisz wrażenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak.. golenie wystają na 105 mm a chowają się na 100.. po spuszczeniu powierza z negatywnej potem z pozytywnej nie ma najmniejszego problemu by schowac amorek na 95 - mm :unsure: także mam setke :D miło.. moja waga to 81kg pompuje go na 135 pozytywna i 130 negatywna :)

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam amorka ustawionego na setke. W trakcie normalnej jazdy w terenie wbijam go do ~80mm raz mi sie zdazylo jakies 98 (biegalem po treningu z linijką :w00t: ). Po spuszczeniu powietrza z amorka z obu komor moge go wcisnac na tyle ze dolne golenie spotkaja sie z górnymi prawie. Z poczatku mi sie to zabezpieczenie nie podobało bo to jednak jest te kilka mm skoku mniej ale po kilku bardziej ekstramalncyh zjazdach uznałem to za plus.

 

Moja waga: 61-62kg

Komora pozytywna ~105psi

Komora negatywna ~90psi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...