Skocz do zawartości

[amortyzator] RST Capa T5 '05


bogus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam, mam w garażu stary amortyzator RST Capa T5 rocznik 2005 i mam pytanie do forumowiczów, którzy są w temacie.

Mianowicie chciałbym rozkręcić amorek i doprowadzić go do stanu używalności.

Wyjąłem już z niego sprężyny, lecz nie wiem jak odkręcić golenie dolne od górnych.

 

Proszę o pomoc.

Z góry wielkie dzięki. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wszyscy mieli problemy z wyjęciem sprężyn właśnie, a nie ze ściągnięciem goleni dolnych z górnych...

Na dole odlewu, na obu goleniach, są śruby. Należy wziąć klucz imbusowy, bodajże rozmiar 5, i odkręcić te śruby, a następnie ściągnąć golenie zewnętrzne z wewnętrznych. Jeśli golenie nie będą chciały zejść i "coś" będzie je trzymać, to należy lekko wkręcić śruby, tak ze 4-5 obrotów i przez jakąś deseczkę postukać w nie młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odkręcałem w tej Capie te śruby u dołu goleni bo wiedziałem, że wtedy oddzielę golenie dolne od górnych, lecz odkręcanie nic nie dawało.

Nawet kiedyś kręciłem tymi śrubami przes jakieś 2-3 minuty non stop a potem kompletnie nic się nie dało od siebie oddzielić.

 

Może faktycznie ta deseczka pomoże.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, te śruby powinny się normalnie wykręcać, a nie tylko kręcić. Prawdopodobnie gwinty są spieprzone :D

Jeśli masz w domu/warsztacie jakiś stary nóż, to możesz spróbować jego ostrze na siłę wcisnąć pod podkładkę pod śrubą i wtedy odkręcać. Mi nieraz udało się w taki sposób wykręcić śruby, które właśnie w taki sposób jak opisałeś, kręciły się w miejscu, zamiast się wykręcić :turned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Porada koncertownik-a będzie skuteczna o ile będą sprężyny w środku i będzie co miało dociskać te śruby. Ja to zawsze w swojej capie robię tak. Najpierw odkręcam śruby, a dopiero później sprężyny. Jeżeli śruby sie kręcą co zdarza się nadwyraz często to wtedy wyjmuje sprężyny biorę coś dłuższego jakiś pręt i wkładam w miejsce sprężyn go. Dociskam mocno i wtedy odkręcam śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Mod Team

Parę dni temu wziąłem sie za tego RST i łatwo nie było. Po wielkich trudach rozkręciłem go.

I teraz mam kolejne pytanie czy mogę przełożyć te "ograniczniki skoku", które były wewnątrz mojej Capy do Capy rodziców aby zwiększyć im skok o te 26 mm?

Czy ma to jakieś negatywne skutki ?

 

Proszę o wyrozumiałość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Mam teraz kolejne pytanie do forumowiczów. Mam drugi amor (też RST Capa T5) i takie pytanie jak wykręcić korki bez ich zniszczenia?

I czy mogę przełożyć wszystkie wnętrzności z tej pierwszej do drugiej Capy? Ta pierwsza na skok 76 mm, a druga 50 mm. I czy po przełożwniu wnętrzniści ta druga T5-tka będzie miała 76 mm skoku jak pierwsza czy pozostanie przy pierwotnych 50 mm? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skok zalezy od bebechow(o ile uda ci sie przelozyc bo nie wiem czy obie maja takie same dlugie golenie gorne:))

 

korki niestety nie pamietam jakie tam sa... narysuj to ci powiem:) hehe

 

jesli przelozysz same popychacze a sprezyny maja skok 50mm to tylko podniesiesz amor a to spowoduje jedynie oslabienie konstrukcji:)

 

 

jednym slowek... zostaw jak jest tlyko nasmaruj i dobrze skrec;)

albo kup jakis troszeczke wyzszy model jak bedziesz mial troszke kasy

jesli jezdzisz na Capie... to nie masz za duzych funduszy wiec poradzic Ci moge XCR-a za 150zl bo nie jest taki zly albo wersja z tlumieniem za 190 chyba na allegro:) chodzi ok i jedyny w tej cenie ktory dziala dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ta Capa jest w rowerze rodziców. Nie chcę inwestować w ich rower, tylko chodzi mi o to żeby amor nie chował się całkiem pod ciężarem jeźdźca.

Ta pierwsza Capa o której pisałem to moja stara, górne golenie są skrzywione i dolne również.

 

Chiałbym przełożyć wszystko co znajduje się wewnątrz tej mojej Capy.

 

Ja obecnie jeżdżę na Judy XC.

 

Niestety nie potrafię tego narysować.

http://allegro.pl/item258755359_nowy_rst_c...uper_cena_.html

Może to zdjęcie coś ci podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...