Skocz do zawartości

[opony] Kenda Karma 2.0


kusak

Rekomendowane odpowiedzi

Karma na suchym trzyma faktycznie bardzo fajnie (w piachu troszkę tańczy), po asfalcie lekko się toczy - ale dosyć głośno szumi. Nie wszyscy to lubią. Do tego jest lekka i tania (zwijana wersja).

 

Tak samo jak Arek03170 kupiłem komplet od użytkownika olikanek72 (gorąco polecam - poproszony o wybranie dwóch lżejszych egzemplarzy nie robił żadnych problemów. Osobiście opon nie ważyłem, ale na pocztowej naklejce było napisane 0,96kg z tego co pamiętam - opony owinięte folią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A detki Maxxis Ultralight bd dobre do Karmy/CrossMarkow.? Albo jakie mozna by kupic fajne, mocne i lekkie detki ;] 20zł sztuka..

Był już taki temat o dętkach najlżejszych i najmocniejszych. Najlepszy stosunek miały maxxisy a najmocniejsze były continentale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem to w innym temacie ale tu tez sie przyda :)

uzytkowalem w tym sezonie karmy i jestem za nimi jak najbardziej za i nowy sezon tez bede w nich jezdzil. Na oponach zrobilem 7tys km i tylko tylnia opona stracila polowe bierznika a przod jest leciutko zuzyty. Na asfalcie tocza sie lekko, ladnie szumia i sie nie scieraja. W terenie na ubitych sciezkach szutrach nie mam do nich zastrzezen trzymaja na podjazdach i kaieniach, w błocie spisuja sie dobrze nie zapychaja sie oczyszczaja sie szybko, moglo by byc lepsze trzymanie boczne ale nie ma co wymagac od uniwersalnej opony a test blotny przeszly na gp Langa w nałeczowie a wiec test wypadl pozytywnie. Jedynie gdzie sie gubia to "piach" jedzie sie nimi w iare dobrze ale na zakrecie lubi uciec przednie kolo (na jednym wyscigu wyladowalem na drzewie). A i zapomnial bym dodac w przedniej oponie mam rozciecie na srodku bierznika gdyz na wyscigu wjechalem na jakies ogromne szklo(zadna opona by nie miala szans) ale ja podkleilem latka i przejechalem tak caly sezon bez kapcia, a z tylu nadciolem gdzies na warszawskich chodnikach lub jakis drut z boku opone, ale nasczescie nie do detki. Wiec oponom daje 5-tke jak na moje katowanie na xc i maratonach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem Kende Karme 2.0 i pierwsze wrażenie: Jakie to wąskie! Mierząc po klockach ma tylko 47-48 mm, w porównaniu do Michelin Xc Dry 2 2.0 wygląda szczupło, przy Ardentach 2.25 to już jej w ogóle nie widać. Chyba właśnie stąd się bierze jej świetna waga. Ale właściwie oto mi chodziło, od razu widać że będzie się świetnie spisywać na asfaltach i w nietrudnym terenie.

Edytowane przez Kubus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis otrzymalem paczke ze swoim kompletem Karma Kevlar 2.0 DTC 60TPI.. i pierwsze wrazenie co to jest?!

Waza 493 i 500g, zwijaja sie jak waz ;D a cienkie sa jak kondon.. ;] Ale mam nadzieje ze jednak sie sprawdza te oponki bo bieznik naprawdę ladnie wyglada..

Niestety jeszcze nie mam mozliwosci sprawdzenia ich bo kola sa w budowie, ale jak juz przejda jakies testy to na pewno tu znajdzie sie moja recenzja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

karmy to fajne oponki ale wcale nie maja takich niskich oporow toczenia (np w porownaniu do geax'ow arrojo)

to co mi sie w nich podoba to wysoki profil, maja naprawde duzego balona:) spokojnie moge jezdzic z 4barami i mna nie rzuca specjalnie

przez 4 miesiace zlapalem 3 gumy z tym ze raz to byl kolec, raz gwozdz, raz snake wiec moze mialem akurat pecha

w cenie do 50zet nic lepszego lzejszego sie nie znajdzie

ale na zawody to bym tych opon nie zabral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w temacie było pytanie jak je założyć dośc dawno dopisuje sie do niego

niezupełnie są symetryczne

75dcd851b611affam.jpg

tarka na balonie i boczne klocki w stosunku do środkowo bocznych (z jednej strony są bliżej)

więc w którą strone powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony opiniami także kupiłem te Kendy na 2 koła. Sprzedawca na allegro - olikanek72 zabrał wiele opon na pocztę i na pocztowej wadze zważył wszystkie wybierając 2 najlżejsze dla mnie, wielki szacunek za to :D . Jutro powinny być u mnie, jak tylko przejdą mrozy podzielę się opiniami o nich.

Edytowane przez Lukasz71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaman --> nie cuduj... :)

Naprawde myslisz ze przesuniecie o 3 mm kwadratowych klockow zmieni ci jakos przyczepnosc?

 

KrzysztofKrakow --> na Krakow Karmy sa dobre, jechalem tam na nich 2x maraton i sprawowaly sie bardzo dobrze. Jak juz dwie szerokosci, to lepiej 2.2 na przod, a 2.0 na tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pierwsze testy już za mną, super oponki na suche warunki, a w mokrych też sobie radzą. Wjechałem do lasu, a że jest mokro to spróbowałem wejść w zakręt 90 % przy prędkości 30 km/h. O dziwo obyło się bęz poślizgu. Na szutrze super, małe opory toczenia. Bardzo dobre opony w niskiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 300km jazdy na Karmach 2.0 muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony.

Stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny.

 

 

Jednakże troszkę brakowało mi przyczepności w ciężkich leśnych warunkach.

Chciałbym mieć także troszkę lepszą amortyzację w oponach, dlatego mile widziałbym ciut szersze oponki.

Zastanawiam się teraz nad Karmami 2.2 cala.

 

Mam w związku z tym 3 pytanka:

 

1. Czy Karma 2.2 ma szerszy balon od Karmy 2.0, czy tylko głębsze klocki ?

2. Czym różni się Karma 2.2 od Cortez 2.2 ? Wyglądają identycznie

3. Lepiej kupić Karmy 2.2 czy Nevegal 2.1 na troszkę cięższe warunki, w których Karma 2.0 zaczyna się ślizgać ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Lukasz71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 300km jazdy na Karmach 2.0 muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony.

Stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny.

 

 

Jednakże troszkę brakowało mi przyczepności w ciężkich leśnych warunkach.

Chciałbym mieć także troszkę lepszą amortyzację w oponach, dlatego mile widziałbym ciut szersze oponki.

Zastanawiam się teraz nad Karmami 2.2 cala.

 

Mam w związku z tym 3 pytanka:

 

1. Czy Karma 2.2 ma szerszy balon od Karmy 2.0, czy tylko głębsze klocki ?

2. Czym różni się Karma 2.2 od Cortez 2.2 ? Wyglądają identycznie

3. Lepiej kupić Karmy 2.2 czy Nevegal 2.1 na troszkę cięższe warunki, w których Karma 2.0 zaczyna się ślizgać ?

 

pozdrawiam

 

Też się zastanawiam nad Karmami, teraz mam fabryczne Nevegale 2.1 które trzymają praktycznie wszędzie jak należy, jednakże patrząc na moje trasy ostatnio to terenu jest max. 50-60%, reszta to asfalt+kostka, no i zastanawiam się czy nie zamienić Nevegali na cos delikatniejszego, jadącego zdecydowanie lepiej po płaskim, tylko nie wiem jak wyraźna będzie to zmiana zmieniając je na np. Karmy czy też Conti RK, pytanie jeszcze co z szerokością(raczej 2.2) bo ważę średnio około 100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...