Skocz do zawartości

[Allegro] Czyli jak nie dać sie oszukać


Ombre

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, kupiłem od pani Madziulka777 (http://allegro.pl/show_user.php?uid=6706377) NIBY oryginalne buty pumy za 229zl, wybrałem wysyłkę za pobraniem, bo nie chciało mi sie ganiać do banku (a właściwie mojemu bratu) no i teraz czekam na przesyłkę i czekam, dosyć długo jej nie ma, ale to nic myślę błąd poczty. W tym czasie zainteresowałem sie ogólnie tym co ona sprzedaje (i w jakich ilościach) i okazało się ze sprzedaje tego całe mnóstwo, a każdą aukcje kończy krócej niż po 24h!! (Musiała ładnie jej prowizja podskoczyć, bo każdy przedmiot był na liscie "polecanych") a ostatnie jej aukcje były kasowane przez adminów Allegro, teraz konto Madziulki777 zostało zawieszone.

 

Prawdopodobne te buty przyjdą do mnie w poniedziałek i tutaj pytanie- co robić? Odebrać je? Dla mnie te buty albo będą nie oryginalne, albo coś będzie z tym nie tak...

 

Btw. Żeby nie było- napisałem list do panów z allegro, ale na odpowiedz trzeba czekać 48-72h- dla mnie to za długo.

 

Aaa... i butki to takie: http://allegro.pl/item223746319_puma_futur...sto_z_usa_.html - zobaczcie w archiwum allegro, wystawiała to w ogromnych ilościach i zawsze kończyła po paru godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przesylkach za pobraniem odbierajacy ma prawo obejrzec zawartosc paczki nie naruszając jej stanu wyjściowego, więc możesz obejrzeć i ew. odmówić przyjęcia

teraz już nie ma prawa, bo poczta sobie za taką możliwość życzy dodatkowej opłaty i to musi zapłacić nadawca w momencie wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dziś z rana odpowiedz panów z allegro, ABSURDALNĄ odpowiedz!!!! Nic nie doradzili, dali link do zasad (ktore ku#$!@ czytalem 10 razy) i powiedzili ze powod zawieszenie konta zna tylko jego wlasciciel, i nic mi do tego, co tam że moglo to byc z powodu przekretow, ja mam ryzykowac i w razie bubla walczyc o 200zl przez iles tam miesiecy i tracic mnostwo czasu. Mam to gdzies, zadnych butow nie kupie i niech sobie leza na poczccie do usranej smierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczcie na alledrogo w takich sytuacjach.

Poza tym tam trudno dokopać się do człowieka. Na większość pytań wysyłają standardowe odpowiedzi, które mają zapisane. To co Ci teraz wysłali własnie taką standardową odpowiedzią jest.

 

Tak naprawdę alledrogo ma swoich uczciwych użytkowników daleko w poważaniu. Póki nic się Tobie nie dzieje, jest okej.

 

Można pozbyć się wszelkich złudzeń czytają grupę dyskusyjną alt.pl.allegro

 

PS. A ile mają dziur w zabezpieczeniach...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczcie na alledrogo w takich sytuacjach.

Poza tym tam trudno dokopać się do człowieka. Na większość pytań wysyłają standardowe odpowiedzi, które mają zapisane. To co Ci teraz wysłali własnie taką standardową odpowiedzią jest.

 

W moim przypadku obsługa allegro była miła, rzeczowa i pomocna, z ich pomocą sprawa rozwiązała się w ciągu 3 dni, a przedtem przez ponad miesiąc monitowałem sprzedającego o dostarczenie mi towaru, za który już zapłaciłem.

 

Druga sprawa - sprzedająca ma tylko jeden komentarz negatywny, a pozostałych jakoś nikt nie uskarżał się oryginalność (albo jej brak) towaru, więc może to nie podróbki były przyczyną zawieszenie konta(choć pewności nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że przyczyną były nie zapłacone prowizje lub najbardziej prawdopodobne to że osoba wystawiała na jednej aukcji buty w kilku rozmiarach (i jakaś konkurencja ją podkablowała), a prawidłowo powinien być każdy rozmiar na oddzielnej aukcji. W opcjii " Zgłoś naruszenie zasad" jest taki punkt jak "Zgłoś naruszenie dotyczące opisu - wybór rozmiaru odzieży/obuwia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku obsługa allegro była miła, rzeczowa i pomocna, z ich pomocą sprawa rozwiązała się w ciągu 3 dni, a przedtem przez ponad miesiąc monitowałem sprzedającego o dostarczenie mi towaru, za który już zapłaciłem.

 

Ciesz się więc że Ci się tacy mili admini trafili!

 

 

 

Tak swoją drogą, jeżeli buty były rzeczywiście jakies nadzwyczaj tanie niż kosztują normalnie w sklepie, to może być podróbka. Wystarczy pojechać na Ukrainę, tam jest tego pełno. I nie to, że mają w nazwie ADIIDAS albo jakiś inny przekręt. Widać normalne, zastrzeżone logo.

Kupująć coś na allegro trzeba uważać na podróbki w ciuchach i w kosmetykach. A w dziale GSM uważać na krętaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje i sprzedaje telefony na allegro i jakos sie nie spotkalem z przykra sytuacja(jak na razie) :) (tfu tfu odpukac)

Ostatnio kupowalem buciki z Nike ale sprzedawal to normalny sklep poprzez allegro wiec nie balem sie.. dostalem paragon gwarancje normalnie jakbym kupowal na miejscu :D I jestem bardzo zadowolony bo nie kupilem zadnych podrob..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kiedyś na allegro najacze z wawy, również wybrałem wysyłkę za pobraniem i na drugi dzień gościu miał zablokowane konto. Zadzwoniłem do niego wszystko mi wyjaśnił, buty odebrałem i były ok. A zablokowali mu konto bo konkurencja go podkablowała ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, jeżeli buty były rzeczywiście jakies nadzwyczaj tanie niż kosztują normalnie w sklepie, to może być podróbka. Wystarczy pojechać na Ukrainę, tam jest tego pełno.

Z drugiej strony wystarczy pojechać do USA i można łatwo się przekonać, że nasz region to dziki wschód - buty które u nas stoją po 300-350 zł da się spokojnie kupić za 35$. Ta sama sytuacja ma się z markowymi ciuchami Adidasa, Nike'a, Levi'sa i innych producentów.

Zatem jeżeli ktoś sprowadza na lewo duże ilości to może bez problemu oferować takie ceny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...