Skocz do zawartości

[łańcuch/kaseta/korba] kiedy wymieniać ?


Marjucha

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo tak jak mówisz że przejedziesz 150km i do benzynki a zakładasz czysty.Ja właśnie mam jeden czysty który ma przejechane 500km i leży sobie w szafce i obecny który ma przejechane 600km postanowiłem wczoraj wymienić(była okazja bo ładnie lało i cały w piasku był) i co się okazało-ten co ma 500km jest dłuższy o jakieś 3mm od tego co ma 600.Czyli szybciutko mycie i z powrotem założyłem ten z większym przebiegiem.Fakt że mam jeden HG-40 a drugi HG-50 ale nie zmienia to faktu że zawsze należy zakładać łańcuch krótszy bo w przeciwnym wypadku jak będziesz podchodził do tego tak"ten mam czysty leży sobie to go założę",metoda dwóch czy trzech łańcuchów według mnie traci sens. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to zrobić ewentualnie za jakiś czas? Tylko oczywiście nie wiadomo jaki? :) Pi razy drzwi za około 1000-1500 km jeszcze by można było? Może z przyszłej pensji bym się skusił :D Póki co na serio nie mogłem. Nie samym rowerem człowiek żyje, a taki napęd jak mam teraz to i tak dla mnie skok w kosmos :P Oprócz tego jeszcze koło poskładałem żeby mieć w końcu kasetę, a nie wolnobieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się nie zakatować napędu i dbać o niego jeszcze lepiej niż dbałem o obecny. Z tym u mnie nie ma problemów więc mam nadzieję, że nie będzie też problemu z przyjęciem nowego łańcucha za te kilkaset km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie, czy kaseta z przebiegiem 1000km przyjmie "bezprzeskokowo" nowy łańcuch?

dotychczasowy HG70 zerwałem dość brutalnie, a na takim skróconym długo bym nie pojeździł... zresztą i tak nie pasuje do niego żadna spinka :) ...wymienię na jakiegoś KMC i powinno być po kłopocie.. tylko czy to się przyjmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem nowy łańcuch do kasety, która miała dokładnie 1905 km i nowy przeskakiwał na dwóch zębatkach około 200-300 km. Później już było dobrze. Stąd uważam, że nie powinieneś mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja kupiłem kiedyś rower z troszkę zjechanym napędem i przejechałem na nim jeszcze 15 TYSIĘCY km. i jeszcze by pojeździł. Był to napęd shimano 105 7mio rzędowy.

jedynym objawem było to że kiedy obracałem korbą do tyłu to łańcuch zeskakiwał na kasecie na inne zębatki co było dośc uciązliwe w jeździe miejskiej przy częstym zatrzymywaniu się i ustawianiu korby do startu.

Nie uwierzyłbym gdybym sam tyle nie przejechał.

 

 

Ciekawostka- łańcuch rozciągnał się o 3,5 ogniwa w stosunku do nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie - w maju tegoż roku zakupiłem korbę LX-a, kasetę XT i łańcuch Sram PC 951 - zrobiłem na tych częściach do dnia dzisiejszego 6000 km i.. no właśnie przydało by się wymienić łańcuch. Jest sens pakować nowy (jeśli tak to jaki) do tych używanych części? Dodam że kaseta i korba chodzą nienagannie, nic nie przeskakuje, jednak ślady użytkowania oczywiście są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zrobiles 6000km to oprocz wymiany łańcucha musisz wymienić takze kasete, nawet jeżeli obecnie działa prawidłowo. Kaseta dostosowuje sie z czasem do wyciagniecia łańcucha, dlatego z nowym raczej nie zadziała. Ja z reguły czekam do momentu, w którym zaczyna przeskakiwac mi łańcuch przy mocniejszym depnięciu i wtedy wymieniam również kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko jak poczekam z wymianą kasety i łańcucha to ciekawi mnie w jakim stanie będzie korba a ją chciałbym troszkę przyoszczędzić by nie uległa szybkiemu wyjechaniu. Eh...ten złoty środek - jak znaleźć. Z drugiej strony w kasecie XT można wymieniać chyba pojedyncze koronki? To też jest jakiejś wyjście. Bo wiadomo że przełożeń 1-6 używa się rzadziej niż 6-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...