Skocz do zawartości

[łańcuch/kaseta/korba] kiedy wymieniać ?


Marjucha

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio meczylem sie z Power Link'iem 2 godziny i w koncu rozpialem go... kombinerkami

Oj oczepiasz sie... zly dzien miales i tyle :) :lol: :niach: :mrgreen:

Wiesz, jak rozpinasz to regularnie to spinka jest wyrobiona i latwo chodzi (zapewne daje rade nawet palcami). Ale ja swoja rozpinalem pierwszy raz i uwazam, ze golymi rekami nawet kulturysta by tego nie rozpial bez szwanku dla ciaglosci skory dloni.

PS. Znajomy facet w serwisie, z ktorym potem gadalem, mowil mi, ze raz rozpieta spinka traci swoje wlasnosci i potem latwo sie przypadkowo rozpina w trakcie jazdy. W zasadzie radzil, zebym z niej nie korzystal (ale bylo juz po fakcie :grin: ). Potwierdzacie tego typu doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą spinką to nieprawda. Ja rozpinam zawsze jak trzeba wyczyścić łańcuch (praktycznie po każdej dłuższej jeździe w złych warunkach i jak dotąd nigdy nie zauważyłem problemu. A rozpinanie wymaga więcej inteligencji manualnej niż siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rotacycjnie biegają dwa łańcuchy , przemiennie co 400-500km.Na razie system działa , po 4 wymianach :-D , a może po sześciu , już sam nie pamiętam. :cool:  8)

 

Żaba jakbym przyjął taki system to co miesiac zmiana lancucha?

a pierwsze 3 miechy co miesiąc bym kupowął łańcuch :/

 

ja sie ostatnio na przeglądzie gwarancyjnym pytalem kiedy mam z lancuchem przyjechac do kontroli skoro jeżdże i po gorach i po plaskim to on mowi zeby przyjechac po 800.

mam 700 wiec za 2-3 dni do nich wpadne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowi zeby przyjechac po 800

Mi zalecali wymiany co 1000km. Zreszta odwiedzam ich co jakis czas i po prostu mierza rozciagniecie.

 

to zalezy jak inetensywnie i w jakimt erenie jeździsz.

 

Ja jeżdże tez po górach kiedy nacisk na łancuch jest największy

 

ja tez przyjade po 800 zeby zmierzyli jak bedzie do wymiany to wymienie jak nie to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...