Skocz do zawartości

[koło] dziwny dźwięk przy dużych V


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że gdy jadę ponad 35 km/h z okolic przedniego koła dobiegają dziwne dźwięki. Wygląda to mniej więcej tak, jak bym szpilką rysował po blaszanej płycie. Jakiś pomysł co to? :D

Może to jakieś luźne części drżą? W każdym razie, dźwięk wyraźnie pochodzi z okolic piasty. Gdy odwrócę rower do góry nog... kołami :D to koło kręci się bez żadnych oporów, lekko i długo. Dziwnych dźwięków z piasty nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w trakcie jazdy zbadać co się dzieje. Wyniki dochodzenia:

- dźwięk nie do końca pochodzi z piasty, trudno go zlokalizować, wiadomo że to coś z przodu

- dźwięk przypomina buczenie powstałe na skutek drżenia jakiejś części

- przy V > 30 km/h kalmki hamulców drżą

 

Jakiś pomysł co nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz dokładnie swoją oponę. To nie koniecznie musi być piasta albo jakaś część. Ostatnio mi zaczęło coś stukać w kole przednim i podobnie...

po wizycie w serwisie nie wykryli nic złego, na odwrocie (do góry nogami)koło chodziło dobrze nic nie stukało.

Okazało się, że w oponie siedział kawałek szkła i to on przy pochyleniach na bok, hamowaniu dawał podobne odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rObO87

Na początku piszesz, że sprawa dotyczy prawdopodobnie przedniego koła, potem piszesz, że po lekkim zaciśnięciu tylnego hamulca problem znika... Nie daje Ci to nic do myślenia? Możliwości jest w tym wypadku sporo, ale najbardziej prawdopodobne to: coś z klamką hamulca, problem z tylnym kołem (piasta pewnie jeśli już), trzeszczące pancerze w przelotach ramy, a najlepsze na koniec: niedokręcony wentyl... :)

Miłej zabawy życzę... :D

 

Edit:

 

Jeszcze coś mi się przypomniało... Może zacisk tylnego koła za mocno zaciśnięty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...