Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma Sport BC-1606


dgim

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zakupilem przed dwoma miesiacami powyzszy licznik (zamiana z BC906, ktory spisywal sie kapitalnie, ale : mial kabel, i nie mial podswietlania - o co glownie mi chodzilo), wszytko pieknie, moze poza rozruchem duzo gorszym od przewodowego 906, ten ruszal z mierzeniem predkosci etc od razu, 1606 musialem recznie wlaczac, gdyz samorozruch trwal dlugo, za dlugo, czesto nie nastepowalo to nawet !

moze od poczatku byly problemy z sensorem

 

az po 2 miesiacach, w ogole odbior z sensora danych ustalo, nic

przycisk z dioda - niby swiecil - po pewnym czasie przestal, sadzilem, choc zaskoczony malym czasem przeciez, ze bateria,

kupilem Duracella 2032.........nic

sam licznik chodzi, tzn godzina, stoper, podswietlanie etc

odleglosc pomiedzy sensorem a czujnikiem na szprysze, jest zachowana poprawna, z reszta bezczelnie trzymalem przy nim sensorem, slychac byloo pykanie, wiec to nie to

 

czyzby powaznie sie spieprzyl sensor ?

 

gwarancja jest, choc wyslalem do sklepu maila, na razie glucho, a nowy sensor na allegro 40zl widze...

 

mial juz ktos podobne problemy ???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prawie od miesiąca jestem posiadaczem licznika Sigmy BC 1606L DTS, :P

na początku wszystko było ok(mi też się nie włącza automatycznie, to pewnie tak już jest), później przerzuciłem licznik na drugą stronę kierownicy, od czasu do czasu tracił połączenie(tz. przerywał sygnał), ale to była wina tego, że sensor wraz z licznikiem powinny być po tej samej stronie.

http://www.sigmasport.com/en/produkte/bike...06ldts_cadence/ tu powinny być jakieś filmiki instruktażowe

Ostatnio jeździłem w mokrych warunkach(burza) i muszę przyznać że trochę przerywa (tak na 1s) jadę z prędkością 40km/h i nagle mam 20, jeśli po deszczu nie wyczyścimy styków to będzie też przerywać (nie wiem czy sensor też, ale ja od niego zacząłem)

 

ogólnie fajny licznik :) , i większych problemów z nim nie miałem

 

... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radiowego Pofexa, modelu nie podam bo nie chce mi się po niego iść, zasięg ma świetny, trzymam go w plecaku a on działa i mierzy jak powinien... Nie pamiętam ile kosztuje, bo ja go nie kupowałem, ale działa świetnie po małym tuningu, który dokonałem. Posiada mnóstwo fukcji, zasilanie jest wspomagane przez baterię słoneczą, wodoszczelny, podświetlany... I nie dzieją się z nim takie rzeczy jak z tymi Sigmami, które jednak sporo kosztują i nie powinno być z nimi problemów... :)

Mój ma jedynie problem jak przyłoży się do niego komórkę, wtedy jedziemy 99 km/h, a tak to działa rewelacyjnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku wszystko było ok

mi też się nie włącza automatycznie,

później przerzuciłem licznik na drugą stronę kierownicy, od czasu do czasu przerywał sygnał

sensor wraz z licznikiem powinny być po tej samej stronie.

jeździłem w mokrych warunkachtrochę przerywa (tak na 1s)

jadę z prędkością 40km/h i nagle mam 20,

jeśli po deszczu nie wyczyścimy styków to będzie też przerywać (nie wiem czy sensor też, ale ja od niego zacząłem)

 

i większych problemów z nim nie miałem

 

to można jeszcze mieć większe problemy ? :):P:)

 

swój bezprzewodowy cisłem w krzaki aż zagwizdało

i kupiłem sobie licznik z kabelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1106 DTS i też raz na jakiś czas gubi zasięg. Dioda miga, potem przestaje, tak jak tobie. Również licznik z podstawką przybliżam do sensora, sensor pyka, licznik nie działa. Kiedyś w nerwach poderwałem kierownicę jak najwyżej i całej siły w ziemię (w czasie jazdy) tak, że amor wgiął mi się co najmniej 4cm i zaczął chodzić. I jak zawsze przestaje to tak robie, czyli podciągam kierownicę i na maxa w ziemię :P i prawie zawsze działa :) , czasem trzeba dwa razy, albo nawet trzy tak walnąć :D . Ja mam licznik na mostku. Następny mój licznik będzie raczej przewodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...