Skocz do zawartości

[Kierownica] Prosty Zoom za 35 zł - 150 g.


bartekgib

Rekomendowane odpowiedzi

Bartekgib jak najbardziej polecam te kontendery 1.0, rzeczywiście lekkie, dobrze idą, tylko trzeba dużo pompować. Ja powyżej 6 barów nie dałem rady, a przy 5 dość łatwo już o dobicie. Komfort nie jest taki straszny jak malkontenci prawią, za to szybkość konkretna. Polecam pod jednym warunkiem - nie będziesz ich często zmieniał. Zakładanie jeszcze, ale zdejmowanie tego ustrojstwa to już sztuka. Nie dość że ciężko, plastikowe łyżki złamiesz od razu, musiałem posilić się płaskim takim jakby kluczem (taki jakiś w scyzoryku był) i śrubokrętem, co z miejsca rysuje obręcz, w dodatku raz użyłem za dużej siły i się leciutko ścianka wgniotła (ale nic jej nie jest), więc trzeba jeszcze z wyczuciem. Krótko, jak tylko na szosę bez częstych zmian to polecam!

 

Nie wiem jak na allegro ale ja kupiłem w pierwszym lepszym sklepie po 40zł/szt i pewnie znalazłbym taniej albo jeszcze coś wytargował, ofkors dochodzi koszt dętek.

 

EDIT: O sorry, właśnie zauważyłem że to temat o kierownicy zoom xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Thomash każdy ma jakieś marzenia :P

 

P.S

Jeśli masz zamiar jeździć na slickach kup sobie szose i będziesz miał wszystko jak chcesz...

P.S2

Puchatek no własnie ja tak czytam i nie wiem o co biega :( ( po temacie mozna tylko wywnioskować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się zapomina.

 

Mody - ten temat założyłem ja, a nie chcę zakładac 12 tematów nt. 5 rzeczy. A wszystkie opierają się o wagę danych komponentów.

 

A co do zakupu szosówki - na razie nie planuję pod żadnym względem :Phttp://www.allegro.pl/item212073174_merida..._1_zl_bcm_.html - 1.0 oponki. Pozdrawiam !

Wiem,ze Ty, ale rownie dobrze mozesz zapytac o to w innym temacie. Z reszta co sie bede martwil od tego sa moderatorzy (pozdrawiam wszystkich :( ) Jaki widzisz i polecaja kontendery jak cos,ale to dobre jak masz 2 kpl kol i tam je masz caly czas i przerzucasz tylko kola. Albo szosowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ogólnie temat dla przeze mnie napisany o tanich i lekkich komponentach.

 

Zastanawiam się nad zakupem takich oponek typu 1.0-1.25. Wolę coś, co jest lekkie, ponieważ Author Slick ważą już 500 g. A na razie pozostaję przy rowerze "w teren", ponieważ zawsze istnieje możliwość szybszego wrócenia z "szosówki" na rower do cross-country. Ja nie powiedziałem, że zakładam te opony. Ogólnie jestem zainteresowany ich zakupem, ale jeżeli co to dopiero za jakies 1.5 miesiąca. Pozdrawiam !

 

P.S. heavy_puchatek - dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkopana ulica będzie problemem jeśli trzeba będzie wjechać na DUŻY krawężnik. (zwiać na chodnik) Poza tym rozkopana ulica zdarza się co czas jakiś, a jeździ się głównie po nierozkopanych. Mieszkam we Wrocławiu, gdzie mało jest nierozkopanego i wiem co mówię :) Nie dramatyzujcie już tak ludzie, da się tym bez problemów przejechać przez kostkę, tory, małe krawężniki i dziury, trzeba tylko zwolnić. Nie wypadną ci żadne plomby, nie siądzie kręgosłup i nie zaczniesz zsuwać się z siodełka, zabobony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkopana ulica będzie problemem jeśli trzeba będzie wjechać na DUŻY krawężnik. (zwiać na chodnik) Poza tym rozkopana ulica zdarza się co czas jakiś, a jeździ się głównie po nierozkopanych. Mieszkam we Wrocławiu, gdzie mało jest nierozkopanego i wiem co mówię :) Nie dramatyzujcie już tak ludzie, da się tym bez problemów przejechać przez kostkę, tory, małe krawężniki i dziury, trzeba tylko zwolnić. Nie wypadną ci żadne plomby, nie siądzie kręgosłup i nie zaczniesz zsuwać się z siodełka, zabobony :D

Zgadzam sie. Naprawde nie ma co przesadzac. Jesli kolega szuka takiech oponek mozemy mu doradzic co i jak,a co on juz dalej zrobi, to jego wybor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za opinie. Tzn. ja powiem tak : oponkami zainteresuje się za jakieś półtora miesiąca, a i przecież ogólne odchudzanie roweru mnie nie ominie, a i w zimie ceny będą niskie to sobie kupie więcej rzeczy za mniej pieniędzy. Dlatego także mam nadzieje, że ta kierownica Zoom'a i ten mostek też będą. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Yhm ważę 85kg rower 12kg śmigam już ponad pół roku na kierze zooma i nic się nie dzieje z nią. Z tym odchudzaniem dla lekkich to tylko teoria, niektóre częsci są wyraźnie dla lekkich jeźdzców ale te z średniego zakresu wagowego? Bez przesady. CR7 Prezes a co jest skomplikowanego w wyprodukowaniu prostej i lekkiej kiery, w dodatku na szeroką skalę - co obniża koszty... Mnie tam lekkie częsci za "grosze" nie przerażają dopóki nie odpowiadają one w pewnym sensie za pracę roweru - np amor/siodło/rama no name ultralight/czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kiera zoom, ona jest inna w ogóle nie ma naklejek czy itp w pogadajmy masz fote ona jest anodowana i turkusowo niebieska :) ale w porównaniu to starej giętej kiery 360 g stalówka a tą 150 g jest różnica w przyśpieszaniu, o wytrzymałość się nie martwie bo waże mało 50 kg jak przytyję // urosne to wymienie na coś bardziej sprawdzonego FSA czy coś. A na razie to bardzo jestem zadowolony z zakupu.

Ta kiera możliwe że była droższe bo przeleżała 2 lata w sklepie. Może ją ktoś ukradł z fabryki czy cuś. KIera nie sprawai złej oceny o jakości nie ma żądnej mowy o zadziorach na końcach czy coś jest równiutko pięknie zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...