Skocz do zawartości

[rama] Santa Cruz Nomad vs. Lapierre X160 Ultimate


Miki rowerowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam :) też posiadam Lapierre`ka i chociaż krótko, bo dopiero 3 tyg i niewiele na nim przejechałem bo 300 km to jak na razie złego słowa o nim poiwedzieć nie mogę. Ramka co prawda na asfalcie buja MINIMALNIE, myslę ze będzie to w granicy 5-8 mm ale pewnien nie jestem :) nie jest to problem bo włącza sie platforme i juz bujania nie ma, wtedy ramka się nieco usztynia ale dziury czy wieksze nierówności łyka :) w terenie jazda - bajka, przynajmniej jak dla mnie, przesiadłem się z jednozawiasa UNIVEGI. Rowerek aktualnie waży 14.9 kg, ale spokojnie można byloby zejść poniżej 14 kg. Jeśli ktoś szuka rowerku do ENDURO to jest to w/g mnie bardzo dobra ramka :P Jeśli jakieś pytania to pisać smiało :)

 

2001465240043028795_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ramka to używka, w bardzo dobrym stanie :P skok 160 tył 130 przód :) z przodu powinno byc troszke więcej ale na razie mnie nie stać, a może i nie będzie takiej potrzeby, czas pokaże. Model to X-160 LTX, ale Wszystkie X-160 mają te same ramy a różnią się osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu taki ciężki. Uważam ze jak na taki skok to nie jest aż tak bardzo ciężki :huh:

amorek to Z1 wedge z 2004r. (wazy 2300g) on troche podnosi wage :)

damperek foxa pr23

heble HFX-9

napęd to LX/XT (XT to korba i przerzutki)

gumy Smart Sam 2.0 a z tyłu SCOTT Manx 2.0 kevlar

kółka nie wiem jakie piasty ale dobre :) na 24 szprychy, obręcze mavica UST 3.01

mostek sztyca truvativa

kiera Koski gięta

Pedałki m520

hehe jeszcze licznik i pulsajka :D

same błotniki waża chyba z 0,5 kg ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem z ciekawości bo wydaje mi się, że mam w swoim rowerze dużo, sporo cięższych od Twoich komponentów (np. 66, 1kg i 800g opony 2,5 cala, 600g obręcze, cięższy o 200g damper, cięższa korba, 300g siodełko, tarcze 220mm i 200mm) a waży 15,25kg również z błotnikiem i licznikiem.

 

Zastanawiałem sie po prostu czy ta rama nie jest w takim razie sporo cięższa od nomada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukan gwarantuje Ci, że Nie jest. Rozebrałem swojego Lapierra i damperem wyszło mi jakieś 3200 gram dla rozmiaru S (różnica między rozmiarami nie waha się więcej niż 100-200 gram) Z tego co wiem Nomad jest trochę cięższy: ;)

 

Serdecznie witam Posiadacza X-160 i cieszę się, że coraz więcej osób jeżdzi na tym ciekawym i bardzo wszechstronnym rowerze:) Zapraszam CIę do korespondencji na GG 1690931

 

Pozdrawiam Navras:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam swojego nie ważyłem ale na stronce http://weightweenies.starbike.com ktoś wstawił nomada L z DHX Air (czyli około 200 gram cięższego od rp3) z wagą 3286.

Jeśli wziąć pod uwagę różnicę między rozmiarami w nomadzie (załóżmy taką jak podałeś dla LP) to wynika, że nomad w rozmiarze S jest lżejszy od X-160 od 300 do 400 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baukan jesteś pewnien? czyli twoja 66 wazy 3300 g? z tych komponentów co napisałeś Ty to wychodzi że juz masz cięższy rowerek o jakies 3 kg... Nie wiem może waga była zepsuta ale w to wątpie... Ważyłem w ANDO w krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukan gwarantuje Ci, że Nie jest. Rozebrałem swojego Lapierra i damperem wyszło mi jakieś 3200 gram dla rozmiaru S

... mój Yeti 575 (skok 146) także w rozmiarze S z takim samym damperem (RP23) waży ... 2,682 kg (ważone tydzień temu) :) .

 

PS.

Niestety mam cięższy przedni amor (Pike - 2,532 kg) ;)

 

Kondi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mój 66 waży ~2650g

...a to 1kg to jedna z opon waży, druga wazy 800g. Chyba o to ci chodziło?

 

Nie chcę nic udowadniać. Po prostu się zastanawiam, bo przy generalnie sporo lżejszym osprzęcie Twój LP waży niewiele mniej od mojej krowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mój 66 waży ~2650g

...a to 1kg to jedna z opon waży, druga wazy 800g. Chyba o to ci chodziło?

 

Nie chcę nic udowadniać. Po prostu się zastanawiam, bo przy generalnie sporo lżejszym osprzęcie Twój LP waży niewiele mniej od mojej krowy.

Heh może :D nie wiem ile co dokładnie waży i nie chce mi sie rozbierać żeby to sprawdzać :D może kiedyś przy jakiejś sposobności to zrobię. Z resztą to nie rowerek na maratony... ;)

 

A mi sie ta rama wizualnie nie podoba. I faktycznie, ciężki jakiś, a nie wygląda na ciężką konfiguracje, a wręcz przeciwnie (amor, opony).
Wiesz ona Tobie się nie musi podobać ;) ważne że ja jestem zadowolony. Wcale nie twierdze że mam jakiś super lekki i że nie ma niczego lepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byla tylko wlasna opinia. Peace :P

 

Spoko spoko :woot: nie gniewam sie ;)

Co do wagi to naprawde nie wiem gdzie jest te 14,9 upchniete (sam mam 160/165mm, 2.35/2.3", tarcze 200/180 i wazy 14.25kg)

Heh to ja już sam nie wiem... może ta waga była coś nie teges...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kusi, wiec odswieze.

 

W niedziele z Baukanem bylismy w gorach i jak podjezdzalismy (pchajac :) ) w dosc konkretnym terenie, naprzeciwko zjezdzal kolo na lapierre'rze i wygladalo to na x160. Przez chwile sie gapilismy na rower.

Czemu? Bo zawiszenie mu nie dzialalo (kamienie 20cm+, ogolenie pralka) i tylko klekotal w dol tlumiac nogami.

 

Zle ustawiony damper? Awaria? Nie widze innego wytlumaczenia dla ramy, nad ktora tak tutaj zwyklo sie zachwycac.

 

Aha. Nogi juz dawno musielismy wymienic (Baukan 2x), bo sie pourywaly w stawach, za bardzo Nomady kopia...

 

Peace :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Nogi juz dawno musielismy wymienic (Baukan 2x), bo sie pourywaly w stawach, za bardzo Nomady kopia...

 

Peace :P:P

 

z kopaniem to rozumiem, że to także do mnie :P, ale z tego co widzę to 2 Nomady kopią się obecnie z Canonami - dopinguję, dopinguję Nomadom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...