Skocz do zawartości

[koła] max 600zł za komplet do poważniejszego xc


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej potrzebuję koła do 600zł. Jestem dość ciężki - ważę 85kg. Teraz będą jeździć na v-brake'ach ale wkrótce przesiadka na hydrauliczne hamulce tarczowe (pewnie deore). Koła powinny być pancerne bo głównie jeżdżę w terenie, ale tez nie powinny być ciężkie jak te do FR czy DH :P , w przyszłym roku zawitam też na transcarpatię :P .

 

Wstępnie ustaliłem że będą one na piastach xt disc, więc problem z wyborem będzie w przypadku (czarnej) obręczy (zazwyczaj jeżdżę na oponie 26x2.1), oraz szprychy (powinny być czarne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Rok temu składając koła myślałem podobnie i mam:

Obręcze Dartmoor VooDoo (130 zł)

Szprychy Sapim Leader (86 zł)

Piasty Deore Centerlock (130 zł)

 

Mój zestaw kosztował razem 346 zł

Co do Ciebie to jeśli chcesz składać:

Piasty XT Centerlock 32 szprychy (254 zł)

Szprychy Sapim Leader Black (148 zł)

Obręcze Dartmoor VooDoo 32 szprychy (130 zł)

 

Czyli razem 532 zł

 

lub coś gotowego (proponuję jednak z allegro) :)

Mavic Crossride 630 zł i to jest mój faworyt ^^

KOLA DEORE XT-DT SWISS 4.1D CENTERLOCK BIKESTACJA 679 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz obręcze Dartmoor VooDoo kosztuja 64zł/szt. Podane przez Ciebie Mavic XC 717 ok 150zł szt, różnica przy 2 kołach to 172zł.

Poza tym wydaje mi się, że spokojnie możesz wziąć obręcze Mavic XM 317, które kosztują 89zł. Z droższych to chyba lepiej obręcze DT XR 4.1, zamiast tych Maviców. Pamietaj, że Mavici XC 717 mają ograniczenie wagowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540 gramowe dh19 na 100% wytrzyma, ale xm317 też byłbym pewien.

 

co do głównego wątku: z przodu cerit [vel te nowe dt swiss - to to samo - sam dzisiaj odebrałem kółko na tym ;)] tył np. xt, obręcze xm317 [albo jak kupisz razem z tarczami to fd26 - lekkie i b. mocne i szprychy. hm. compy mogą być ale zysk wagowy nie jest współmierny z kosztami

i wychodzi Ci 200 obręcze, piasty z 260 [cerit 109] i zależnie od szprych - compy czarne to jakieś 160 a champy 115.

z compami 620, z champami 575.

wszystko dostaniesz w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmmm zaczynam się skłaniać ku DT Swiss XR 4.1... na www.bikekatalog.pl są po 169zł/szt (do tego rabacik sklepowy)...

Więc powiadacie, że wytrzymałe one są ostatni sie wazylem na wadze towarowej (dla jaj w pracy) i wyszło mi karygodne 88kg :eek: ;)

A te koła mają sporo wytrzymać od codziennej jazdy w terenie po przyszłoroczną transcarpatię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...