Skocz do zawartości

[siłownia w sezonie] czy tak mozna?


SOAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sadzicie o chodzeniu na siłke w sezonie mam 17 lat scigam sie w klubie i tak sie zastanawiam czy chodzenie na siłownie ze 2-3 razy w tygodniu nie zaszkodziło by mi chodzi o poziom kondycji jaki juz osiagnałem czy nie strace tego??w zimie siłowina to była prawie podstawa nie liczac marszobiegow ale teraz to nie wiem czy wyjdzie mi ta na dobre... Prosił bym o jakies madre rady.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formy nie stracisz. Problemem moze byc za to przetrenowanie. Skoro sciagasz sie w klubie to pewnie trenujesz pare razy w tygodniu.

Jesli dolozysz do tego jeszcze silownie to Twoje miesnie nie beda mialy kiedy sie zregenerowac. Z drugiej strony jesli bedziesz chodzil

na silownie 2 razy w tygodniu i cwiczyl inne parte miesni niz miesne nog to na pewno Ci to nie zaszkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trenuje 6 razy w tyg. teraz w wakacje treningi beda rano to tak sobie myslałem ze wieczorem na siłke bym mogł chodzic co do miesni nog to nie bede ich nawet ruszał-wystarczy mi juz ;) ale łapy to mam nie zawielkie wiec przydało by sie nieco przytyrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli łapki czy tułów to spoko... Jeśli nóżki, musiałbyś ograniczyc troche rower... 6 razy w tygodniu ? nie za ostro ? jesteś jeszcze młody, który sezon juz trenujesz ? W klubach jest czesto takie zalożenie, ze mlodzi ludzie trenuja po 3-4 lata i odchodzą, wiec meczy sie ich i dreczy, wysuwa sugestie o morderczych planach treningowych, zeby w tym czasie mieli jakies wyniki. Uważaj, łatwo sie przepalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli łapki czy tułów to spoko... Jeśli nóżki, musiałbyś ograniczyc troche rower... 6 razy w tygodniu ? nie za ostro ? jesteś jeszcze młody, który sezon juz trenujesz ? W klubach jest czesto takie zalożenie, ze mlodzi ludzie trenuja po 3-4 lata i odchodzą, wiec meczy sie ich i dreczy, wysuwa sugestie o morderczych planach treningowych, zeby w tym czasie mieli jakies wyniki. Uważaj, łatwo sie przepalić.

Trenuje juz 6 rok jezdziłem 4 lata na szosie tez 6 razy w tygodniu od samego poczatku mojej zabawy z rowerem miałem tyle treningów, po 4 latach przestałem jezdzic w klubie bawiły mnie wycieczki rowerowe mozna powiedziec ze z rowerem sie nie rozstawałem w i tam sobie ukreciłem 5.5tysia km w zeszłym sezonie teraz scigam sie w nowym klubie tyle ze mtb no i 6 razy w tygodniu mamy treningi ale za zwyczaj sobota albo nidziela jest jakis wyscig ale to tez mozna liczyc jako trening

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciezko, musisz byc na dodatnim bilansie kcal(200-500 wiecej), bedziesz potrzebowac czasu na regeneracje.

Cwiczenia izolowane sa srednie a wolne ciezary angazuja wieksza ilosc grup miesniowych w tym nogi.

Przy ilosc dni treningowych w tygodniu wydaje mi sie ze bedziesz po miesiacu bardzo zajechany a przyrost bedzie nikly.

Wg mnie lepiej w sezonie zimowym poswiecic wiecej czasu na silownie kosztem roweru i popracowac nad masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...