Skocz do zawartości

[mostek] Jaka dlugosc przy 177cm i rama 19cali?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. dotychczas smigalem na mostku 120mm, lecz jest za dlugi i kupilem boplighta proxl 100mm. Wszystko fajnie, lecz z wygladu wydaje mi sie bardzo krotki i zastanawiam sie, czy nie wymienic go na 110mm. Do was wiec pytanie: Jaką powinienem miec dlugosc mostka przy wzroscie 177/178cm wzrostu i ramie 19cali? Jezdze xc/mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj sie tylko wygladem!

 

jezeli na rowerze czujesz sie komfortowo i nowa pozycja nie przysparza ci bolu plecow to na twoim miejscu nic bym nie kombinowal.

ciezko jest ustalic w 100% odpowiednia dlugosc mostka tylko na podstawie podanego wzrostu i rozmiaru ramy. istotna jest takze dlugosc ramion, dlugosc tulowia.

dla porownania dodam, ze ja przy wzroscie 182cm, 560 mm dlugosci gornej rury ramy mam mostek 120mm i czuje sie bardzo komfortowo w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga- akurat wysokosc ramy tu nie ma prawie nic do rzeczy - liczy sie dlugosc gornej rury. Na necie są kalulatory ktore wyliczą ci teoretyczne prawidłowe wymiary do twojego wzrostu- 2 linki do storon z kalkulatorami znajdziesz na stronie bikeholików w poradniku jelitka odnosnie doboru ramy[co prawda szosowej, ale w linkach wybierasz sobie czy chcesz miec wymiary do mtb czy szosy]. Ale tak naprawde duzo zalezy tez od samych upodobań jeźdźca :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mostek ma mieć długość odpowiednią, czyli taką żeby było wygodnie. Ja doszedłem do odpowiedniej długości metodą prób i błędów choć łatwe to nie było ze względu na koszty i odsprzedaże nieodpowiednich mostków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno sie miec siodelka cofnietego na max to tylu, poniewaz czasami pekaja sruby (tak jak mi, na szzescie tylo 1 raz), sztyca tez moze nie wytrzymac a najgorzej bedzie jak rama peknie ale to glownie w rowerach makro.

 

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to jak? nie wymieniac mostka? bo w sumie jeszcze nie smigalem na nim, ale wiem juz na pewno, ze bedzie lepiej, bo tamty byl zdecydowanie za dlugi - siodlo bylo przesuniete troche do przodu, a mimo tego rece mialem proste zamiast lekko zgiete jadac na rowerze. Tylko teraz dylemat, czy wymienic na 110mm, hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać od siebie ze przy wzroście 174 na ramie 17,5 miałem mostek 90 i przeszłem na 120 czy też 130 dokładnie nie pamiętam no i nic, jedynie co poczułem to może bardziej wygodną pozycje na rowerze nie mniej jednak żadnego bólu pleców czy też rąk nie miałem, tyłek bolał ale jak się okazało chodziło o dobór siodełka.

 

IMO według mnie przy ramie 19" i wzroście 177 cm to nawet mostek 90 mm wystarczy, zależy też do jakiej pozycji jesteś przyzwyczajony, bardziej pochylonej czy bardziej wyprostowanej, mostek też zawsze możesz zamontować w minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wygody, pominąłeś jeszcze jedną kwestię - właściwości jezdne roweru. Jeździłem jakiś czas na mostku 90 mm po zmianie na 110 odczułem zdecydowaną poprawę na stromych podjazdach - tam gdzie walczyłem z podnoszącym się przednim kołem teraz jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostka sie nie da dobrac wedlug jakis obliczen lub podwania wzrostu...Po prostu trzeba wyprobowac kilka dlugosci i ocenic ktora jest najlepsza. Ja mam np. 185cm wzrostu i smigam na mostku 115mm. Przejedz jakies 50-70km na dlugosci 100mm i ocen czy Ci odpowiada, czy nie. Bo to ze wyglada krotko to nie oznacza ze bedzie sie zle na nim jezdzic ;)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem jarek, ze, jak wyglada, to nie znaczy, jak sie bedzie jezdzic, ale jesli sie bedzie dalo, to wymienie na 110 - juz pomijajac wyglad, ale tez, jak wspomnial Kolumb: na zjazdach bedzie lepiej.

Na zjazdach lepiej z dluzszym??... no co wy... na zjazdach sie dociaza tylne kolo czyli im krotszy mostek tym latwiej tylek wystawic do tylu i tam nim manewrowac, dluzszy mostek lepszy na podjazdy[zreszta tyczy sie to wogole dlugosci ram... na dluzszych sie lepiej podjezdza, ale latwiej wyleciec przez kiere przy zjezdzie.

 

EDIT:Dobra...przeczytalem post Kolumba, wilku jak zwykle namieszał ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podawajcie rozmiaru ramy i dlugosci mostka, bo to ma takie samo znaczenie jak rozmiar buta. Jezeli juz podajecie jak jest u Was to piszcie dlugosc gornej rury i czy sztyca jest z off set`em.

 

 

Tak w ogole to kolejny temat Wilka z d wziety. Nawet nie jezdziles, a juz jest zle ? Bo jest krotki wizualnie i przez to malo pr0 ? Zaloz go i zrob chociaz z 50 km w roznym terenie zeby cokolwiek minimalnie powiedziec. Ale teraz juz za pozno, bo przeciez jest z wygladu za krotki i na bank bedzie zle. Nie otrzymasz zadnej sensownej odpowiedzi w tym temacie, bo juz ludzie Ci napisali, ze to kwestia indywidualna i nie da sie wyliczyc prawidlowej dlugosci, ktora akurat bedzie pasowac.

 

Prosze zeby jakis mod sie zlitowal nad tym tematem w postaci klodki, bo znowu bedzie jakas rozroba. W kazdym razie watpie aby cos sensownego zostalo napisane.

 

 

BTW wydaje mi sie, ze ten mostek jest damski... na pewno przystali CI meski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...