Skocz do zawartości

[telefon] Nokia N-Gage classic


Mr0wa_1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Moj telefon dlugo nie pociagnie wiec powoli zmierzam do kupna nowego. No ale do rzeczy... Na allegro mozna znalesc kilka calkiem fajnych ofert (np ta http://www.allegro.pl/item201482301_nokia_...ocka_softy.html ) Co myslicie o tym telefonie (nie o konkretnej aukcji tylko ogolem) ? Dodam ze czesto telefon nie jest mi potrzebny do jego podstawowych funkcji jakimi sa dzwonienie i "esemesowanie" bo nie mam kasy na koncie ;) a nie zamierzam wydawac 800 zl na PSP zeby w cos pograc np. na lekcji albo w autobusie... Czekam na opinie ;)

EDIT: I czy to prawda ze N-Gage QD to taki badziew? Jesli tak to dlaczego i czym rozni sie od classica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet wikipedia podaje różnice:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nokia_N-Gage

Na rynku pojawiły się dwa modele konsoli Nokia N-Gage Classic oraz Nokia N-Gage QD. Pierwszą, a zarazem najbardziej rzucająca się w oczy różnicą jest rozmiar. QD jest węższa od wersji Classic o 48 mm oraz niższa o 66 mm. Nie posiada również złącza mini USB, została pozbawiona Radia oraz możliwości sluchania MP3. Obie konsole różnią się również wyświetlaczem, nie chodzi tu o rozmiar ale o rodzaj palety barw. Nokia N-Gage jak i jej młodszy brat QD są wyposażone w gniazdo kart MMC, co umożliwia rozszerzenie pamięci do 2 GB. Oprócz tego Nokia N-Gage ma również możliwość odtwarzania filmów w formatach 3gp, mp4, avi (te dwa ostatnie po uprzednim wgraniu odpowiedniego oprogramowania oraz kodeków). Nokia N-Gage CLASSIC i N-Gage QD mają nowy typ baterii Li-Ion, który umożliwia długą pracę bez ładowania telefonu. Obie te konsole mają GPRS i Bluetooth. Dzięki tym połączeniom można grać bezprzewodowo w gry, które mają funkcję "wielu graczy". Poza tym oba telefony posiadają zaawansowany system operacyjny Symbian 6.1.

 

czyli jednak badziew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wygoda podczas rozmow nie jest dla mnie wazna... Wiekszosc kasy idzie na rower (jakies 120% :wink:) wiec przez telefon rozmawiam okazjonalnie :) A wielkosc tez nie jest dla mnie (az)tak wazna... Ma byc twardy, bezawaryjny i sluzyc jako konsolka do gier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki zbaczacie z tematu, kolega pyta czy warto kupić N-GAGE a nie co lepiej kupić...

 

Miałem N-GAGE i telefon wyróżnia się wygląda, lecz obsługa jest ciężka, niewygodna klawiatura, duży telefon. Ma parę plusów takich jak : bardzo fajnie się gra, dobry wyświetlacz jak na taki telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem :lol:

Schwefel : Ten k750i jest calkiem calkiem :) Tylko ze juz musialbym dolozyc te 200 zl+ :/ zalezy mi na n-gage bo tanio ja idzie wychaczyc na allegro ;) Pozatym gier na ten telefon tez nie brakuje... Za plytke zaplace koledze przyslowiowe "czi pinćdziesiąt" a bede mial cala plyte wypalona grami... (wiem... niekoniecznie legalny sposob ale coz... :P )

Siwyex : Dzieki :) O takie cos mi wlasnie chodzilo ;) A co masz na mysli mowiac "ciezka obsluga"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał ten telefon przez około rok czasu. Oczywiście w moje ręce również wpadł :)

Telefon dosyć duży, śmiesznie się go trzyma podczas rozmowy, kiepska jakość mp3 na głośniku - to są według mnie jego minusy.

Do plusów na pewno należy zaliczyć to, że ma Symbiana i możesz na niego wgrać masę różnych programów. Gier na ten telefon jest tyle, że aż głowa boli. Wyświetlacz jak na tak stary telefon też jest według mnie dobry. Miałem w tym samym czasie co brat Nokie 6630 i nie zamieniłbym jej na tego N-Gage'a B)

Podsumowując: jeśli nie zależy Ci na wygodzie rozmawiania, na tym, aby aparat był niewielkich rozmiarów i służył w 90% do gier, to śmiało polecam :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia może nie bardzo pomocna, ale z moich doświadczeń wynika, że to bardzo fajna zabawka ;) Super gry, duże możliwości (łącznie z odtwarzaniem filmów z napisami). Spore możliwości ingerencji w sam telefon (m.in. softowe podkręcanie procesora :) ). Do tego player mp3, radyjko i n innych rzeczy. Z wad? Duży, ale mieści się do kieszeni. Nawigacja - to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam engejdża, powiem tak: gdy go kupywałem to myślałem że on będzie taki duży, że głupio się będzie gadać... Ale jednak kupiłem. Teraz (3 miesiace uzywania) jestem już tak przyzwyczajony do symbiana, że nie mam ochoty nawet na lepsze komórki bez systemu. Kumpel chciał się za darmo wymienić za 6600, ja wolałem n-gage. U mnie w klasie sa 4 classici i jeden qd, to sobie pykamy po bt :( Jakbyś miał jakieś pytania to na gg 3024934

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Od wczoraj jestem posiadaczem ww. telefonu... :D Pierwsze wrażenie- o kurde... Ale to wielkie O_o Drugie wrażenie- Hmmm... Fajne ma gry... Trzecie- Coś mnie gniecie w kieszeni... ;p Ale telefonik bardzo fajny :( Na początek sprawia mi problem nawigacja po menu (w swojej karierze miałem do czynienia tylko z 1 nokią- 3310 :D) ale to kwestia kilku dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...