Skocz do zawartości

[Wymiana osprzętu] Pomocna dłoń Warszawa.


worms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam gorącą prośbę do osób które mieszkają w Warszawie i znają się na wymianie napędu o nie tylko. Chciałbym aby mi pomogły, w zamianie osprzętu. Do serwisu raczej nie chętnie chcę oddać, ponieważ trwa to długo i nie mogę obserwować poczynań z moim rowerem.

Do podmiany będą następujące podzespoły:

Hamulce: Avid Digit 7 Model 2006 komplet

Manetki: Shimano XT rapid Fire plus SLM760

Przerzutka przód: Shimano XTFDM761

Przerzutka tył: Shimano XT RDM761 GS -

Kaseta: Shimono XT CSM760 - 11/32

Dźwignie hamulca: Avid Speed Dial 7

Korby: Shimano XT FCM760 -22/32/44 z wkładem suportu

Łańcuch: Shimano CNHG93

Zestaw kół Deore XT- Mavic xc717-DT 690,00zł

Opcja: DT swiss Revolution Black- dopłata 32zl (zysk wagowy ok 100gr)-

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...products_id=912

MICHELIN XCR Dry 2 Rozmiar: 26 x 2,00

 

Przyznam, że nigdy tego nie robiłem I nawet nie wiem jak się do tego zabrać, kluczy nie posiadam odpowiednich. Jedyny plus jest taki: 3 sklepy rowerowe w pobliżu, jakby coś było potrzebne.

Na zgłoszenia czekam do środy, bo pewnie wtedy wszystko już do mnie najpóźniej dojedzie. Jeżeli ktoś chce się podszkolić, a przy okazji nauczyć innych to zapraszam.

Nie wiem tylko ile mógłbym zaoferować za tą przysługę pieniążków, trochę się spłukałem, jak będą chętni to i to się uzgodni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śródmieście, przy placu Zbawiciela.

Bardzo się cieszę ze jest zainteresowanie.

Mam też nadzieję że osoby które się zgłaszają wiedzą jak to wszystko złożyć?

Przydałoby się nawiązać jakiś lepszy kontakt, ponieważ w chwili skompletowania osprzętu będę chciał się od razu zabrać do pracy i zrobić to jak najszybciej. Od 13 mam czas do czwartku włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza korbą i kasetą, problemu by nie było (do korby i kasety nie mamy kluczy). Rozumiem, że koła masz złożone i trzeba je tylko zainstalować w rowerze ;) ?

Większy problem występuje u nas z lokalizacją. Odezwę się wieczorem, czy da radę jutro - jeśli nie da rady, będzie trudno, bo normalnie mieszkamy poza Wawą. Jutro akurat będziemy na Ursynowie - więc mógłbyś podskoczyć metrem, a i Mryous mógłby podjechać, bo on też z tych okolic :D . Tylko pytanie, czy będziemy mieli wystarczająco dużo czasu - o tym właśnie przekonam się wieczorem.

Chyba, że ktoś z centrum odezwie się wcześniej.

Pozdrówko na 50% B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za składanie wszystkiego najwcześniej będzie się można zabrać we wtorek, bo wtedy prawdopodobnie będę w posiadaniu fizycznym.

Chodzi też o to by wszystko robić u mnie, bo pod ręką mam 3 sklepy, w których mogę zakupić brakujące części( linki, pancerze, dętki) i klucze. Wolałbym już po to udać się z osobą, która podejmie wyzwanie. Mam też nadzieję że na brakujące klucze nie wydam więcej jak 50zł, dziś z samochodu, do korby i suportu ściągacz mogłem kupić za 20zł.

Jeszcze jest kwestia finansowa, mianowicie za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre klucze to spory wydatek, a i nie w każdym sklepie rowerowym mają je od ręki (powiem wręcz, że w wiekszości sklepów rowerowych nie mają ich od ręki i sprowadzają na życzenie klienta).

Akurat jeśli chodzi o Ursynów, w miejscu, gdzie mieszkają moi rodzice, jest bodajże 10 serwisów rowerowych w promieniu 3 km :) . Z tego jeden mój ulubiony, w którym mam zaprzyjaźnionych sprzedawców/serwisantów (byłoby sporo taniej :( ).

Ale cóż... wtorek raczej odpada. A już na pewno odpada lokalizacja przy Pl. Zbawiciela - wybitnie nam nie po drodze.

No, ale forum jest duże, więc jest szansa, że ktoś się zgłosi. Powodzenia :D

Pozdrówko z wycofem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niczego nie kupiłem, pewności brak co będzie potrzebne i dlatego wolę poczekac na osoby które się na tym znają.

Szkoda Ecia, jednak dziękuję za chęć pomocy. Liczę na to że jednak znajdzie sie chętna osoba, która będzie dysponowała wolnym czasem od 13 i zrobi ze mną odpowiednie zakupy, a najlepiej przyjedzie z własnymi narzędziami, bo przyznam że mnie nastraszyliście dostępnością kluczy. Upora się z tym i pod wieczór będę mógł się przejechać na rowerku.

Jak się nie uda będę musiał oddać rower do serwisu Bikeman na Al. Wyzwolenia.

 

Może chociaż podpowiecie w jakie klucze się zaopatrzyć by zrobić to wszystko co zamierzam, najlepiej z linkami do tanich opcji. Jedyny klucz rowerowy jaki posiadam to komplet Sigma Sport PT16 pocket tool.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem kola masz cale ..zlozone.

Tym swoim zestawem..to pewnie wiekszosc prac wykonasz...bo klamki, hamulce..przerzutki itp to na ampulach jada. Jak znam zycie pewnie korby masz z srubka..aczkolwiek moge sie mylic..mialem tylko na kwadrat..tam byla srubka...14tka (czy 15tka).

Odnosnie reszty...to tak

Ciecie linek...jakbys mial takie plaskie nozyce do metalu ...wyglada jak kombinerki...ale sa nozycami :angry2: Takie male waskie... moze kojarzysz. Innymy slowy nie ma musu kupowac specjalnie do tego sprzetu. Co do pancerzy..mozesz sie turlac z metoda... cos ostrego + mlotek. Obcinarka jest drogawa. Mozesz ich poprosic by ci w sklepie przycieli pod rozmiar..raczej duzo nie zabulisz. Mozesz zainwestowac w klucz do kasety...tylko nie wiem jaka masz..nie znam sie xD

W klucz do pedalow..jak masz cisnienie na kase..to teraz nie ma sensu...moze ci przykreca za friko... :)

Do zaginania "grzybkow" tych koncowek na linkach to mozesz uzyc tych nozyc...tylko nie zgniataj do konca ;) Kombinerek do naciagania linki...aczkolwiek ja to samymi rekami robie.

 

To tak z grubsza tyle..jak widzisz...ampule masz...pewnie klucz do srubki w korbie (o ile ma taka srubke) tez skolujesz. Nozyce do linek..moze masz. Jak masz chec..to kupujesz klucz do suportu...a reszte to na maslane oczy poprosisz..to co zrobia..co to...minuta przykrecania... :angry2: No i linki pociac to tez nie sztuka..kwestia nozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła wyglądają tak jak podałem w linku, mam nadzieję, czyli będę miał do założenia dętkę i oponę.

Zestaw który posiadam nie jest zły, problem leży po stronie mojej nieznajomości tematu i obaw że coś uszkodzę, albo nie tak jak powinienem złoże.

Kombinerki też znajdę. Powiem szczerze że zależy mi na tej pomocy, ponieważ sam bym chciał się tego nauczyć.

Nic przyjadą podzespoły to będzie łatwiej się rozeznać jakich kluczy brakuje.

Przypomniało mi się jeszcze że gdzieś widziałem w sklepie opis: „do montażu korb potrzebne są 2 klucze: TL-FC16 i TL-FC32”, podejrzewam że bez tego się też nie obejdzie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... no to mowimy o innej bajce..masz korby w technologii HT2 czyli hollowtech 2....czyli nie potrzebujesz sciagacza do korb. Bez tych 2 kluczy niestety nie dasz rady..musza byc. Jednakze...zalozenie tego nie powinno nastreczac trudnosci. Wchodzisz na strone siemano..szukasz instrukcji. Po co ci ona? dostaniesz 3 podkladki...zaleznie od szerokosci mufy (tej rurki gdzie wkrecasz suport) dobierasz ilosc podkladek od lewej i prawej strony. Potem to juz tylko wkrecic lozyska (bo masz zewnetrzne...to nie jest typowy suport). Posmarowac ta rure ktora jest osia (ta polaczona z prawa korba) w miejscach styku z lozyskami. Potem zakladasz ten haczyk czy jak mu tam w lewej korbie...skladasz ten malusi kluczyk...w otworek co widac...tzn dziure w korbie :) i skrecasz ampulami. To tyle ^^

Ps. Zajrzyj do tematu o ebookach ;) Sporo fajnych pozycji nawrzucalismy..fotosy itp. Moga Ci sie przydac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tych poradników ze zdjęciami, ale nic mi się nie udaje.

Jeżeli ktoś trafi na przydatny temat dla mnie to poproszę o link. Chyba wszystkie poradniki sobie wydrukuję i może sam się podejmę wymiany osprzętu. Nie znaczy to że w dalszym ciągu czekam na osobę która chciałaby to ze mną zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za linka. Już się zaopatrzyłem w PDF-a rower regulacja naprawa pl.

Czeka mnie trochę czytania, jednak jak będzie problem to do niej zajrzę, bo szczerze teraz mi się nie chce tego czytać na ekranie, a tusz w drukarce się skończył.

Wcześniej szukałem porad tutaj: http://www.bikeworld.pl/ppg_rewrite.php?ar...=14&dzial=3

Kilka ciekawych artykułów znalazłem.

Nikt mi nie chce pomóc, mam cichą nadzieję że jednak ktoś się zgłosi.

Ile może zająć złożenie tego wszystkiego do kupy przez osobę która sobie ze wszystkim poradzi?

W serwisie takie coś chcą mi zrobić w ciągu całego dnia, osobiście jakbym się na tym znał to uważam, że nie powinno to zająć więcej jak trzy godziny. Czy nikt się na tym nie zna, nie chce mi się wierzyć, że nie ma osoby która nie dysponuje wolnym czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe taki serwisant ma profesjonalny sprzęt, rower na czym zamontować i wszystko pod ręką. Tylko, czemu tacy kolesie nie chcą tego zrobić prywatnie. Jeżeli w sklepie to kosztuje 100-160zł ze wszystkim(linki itp.), to chyba lepiej wziąć tą 100 do reki i zrobić to trochę dłużej w wolnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawny serwisant zrobi to w 40 minut - ale licz sie z tym, że regulować przerzutki będziesz już musiał sam ^_^ .

Wtorek to taki średni termin - większość ludzi pracuje, ma szkołę... no, ale może akurat ktoś będzie dysponował czasem. Rok temu poszukiwałam przez to forum osób z Wawy z kluczami do korby, suportu i kasety - też się nikt nie zgłosił.

Pozdrówko realistyczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Ecia, że miałaś podobne problemy co ja teraz.

Nie mówię że to będzie wtorek, chociaż nie ukrywam, że im wcześniej tym lepiej. W poniedziałek może nawet jakby wszystko dotarło, to z kumplem bym się za to zabrał, żaden z nas nigdy tego nie robił, ale byłoby mniejsze prawdopodobieństwo że zbłądzimy.

Dziś kupiłem obcinaczki do drutu i klucz TL-FC16, więcej kasy na tą chwilę nie wydaję, bo może się okazać że będę zmuszony oddać rower do serwisu i klucze będą mi niepotrzebne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może można zorganizować ogólną pomoc sprzętowo-serwisową wśród użytkowników forum? Jedni będą mogli zarobić na rower, drudzy oszczędzić na serwisie. Ludzie mogliby napisać jakieś dane pozwalające na szybki kontakt, opisać jaki zakres napraw/regulacji są w stanie dobrze wykonać, oraz gdzie można uzyskać pomoc lub ewentualnie gdzie i u kogo mogliby się ewentualnie czegoś nauczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW skontaktowaliśmy się z mewes, z czego jestem bardzo zadowolony i z góry bardzo dziękuję, Tej życzliwej osobie za wsparcie w najbliższych dniach przy składaniu roweru.

Prawdopodobnie dopiero w środę zabierzemy się do pracy, jak tylko wszystko będzie skręcone nie omieszkam napisać jak rowerek się spisuje.

Pozdrawiam

 

--- 07.07.07.:

 

Tuning już jest zakończony. Jeszcze raz serdecznie pragnąłbym podziękować Mewes, za profesjonalne podejście i poświęcony czas.

img9172in2.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/5959/img9174as5.jpg

Zaznaczam zdjęcia robione w nocy, byłem zmęczony, przepraszam za jakość.

 

Dziś pierwsze testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego, opona jest poprawnie założona, są tam oznaczenia strzałkowe i według strzałek przód i tył jest poprawnie założony, czyli tak samo do kierunku jazdy.

Chyba że czegoś nie wiem.

 

Zrobiłem sobie dziś z kolegą do Powsina wycieczkę, było super,do teraz chodzę podniecony tym jak rowerek działa, w końcu mam pełną kontrola nad nim. Stracił na masie co wpłynęło na niesamowite przyspieszenie, oraz właściwe wyregulowanie siodełka. Dla mnie przede wszystkim poprawiła się niezawodność działania wszystkiego. Oczywiście teraz będzie docierany, po tym okresie, zobaczymy jak bardzo wszystko się rozreguluje.

 

Zauważyłem też denerwujące brzęczenie w lewej manetce, jakby jakieś wibracje, jednak było to przez chwilę i nie potrafiłem zlokalizować i ewentualnie naprawić usterkę.

 

Oponki spisują sie naprawdę niesamowicie, zwłaszcza w lesie, niesamowite trzymanie, właściwie to na temat wszystkiego mógłbym sie rozpisywać w nieskończoność.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...