Skocz do zawartości

[pulsmoter Donnay za 24zł] może zrobimy wspólną paczke dla Poznania?


lukas_t1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam ze wtrace sie w temat mimo ze nie zamawialem z wami, ale zastanawiacie sie jakie przedzialy pulsu ustawic. Ja proponuje 70-80% HR maksymalnego bo wtedy ksztaltuje sie wytrzymalosc tlenowa, powyzej 80% HR jedzie sie juz na beztlenie i szybko i latwo sie zajechac. Dlatego kuflik nie wiem ile masz lat ale jesli masz okolo 20 lat i smigasz z pulsem 170 uderzen to nie wrozy ci to swietlanej przyszlosci :P

 

btw jak ktos chce pogadac o ustawianiu progow to zapraszam na gg 2354198 ;] mozna tez sie spotkac w realu bo mieszkam w poznaniu :) hehe, albo na kanale irc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. może i lepiej:) ale to musze jeszcze sporo potrenować:) a na takim pulsie mi sie optymalnie śmiga. ale to pewnie dlatego, że ja każda jazde traktuje jak trening wytrzymałościowo-śiłowy:)) i stąd praktycznie zawsze wracam mokry.

generalnie jazda kolo 160 to jest już w maire trening:) ale to zależy jak kto lubi się zmęczyć:P

ostatnio po poligonie śmigałem(pełen but bo DuzyMarek się zapowiedział po pulsometr;P) to kolega po transkarpatii koło 170-175 a ja przez dłuuuugi czas na pulsie 185-200 pocinałem... ale 20 minut to jeszcze się da:)

ale tak się zastanawiam czy z górną nie zejść na 185. ale to z trenerem swoim dogadam jeszcze. jak wyjdą ustalenia-dam znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem:) poniżej 140 to nie ma co się ruszać sprzed TV:) a ja się nie staram mieścić w normach. mam to po po prostu dla samokontroli, i do nadawania tempa:) bo jak widzę 140 to deptam mocniej:) tak już mam;p no i napędzenie moich 80kg to nie takie hop siup;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINK do strony z instrukcją po polsku zaczerpnięty STĄD

 

 

A tu jeszcze ciekawostka: Poznaniacy pionierami nowych rozwiązań. Lublin się na nas wzoruje :rolleyes: .

 

Nie zdążyłem z edycją, więc piszę drugiego posta. (O, dokleiło się samo - jak miło.)

 

 

 

U mnie w czasie jazdy puls jest mniej więcej na poziomie 160-175. I to jest przy moim standardowym obciążeniu, czyli jechać na tyle szybko na ile siły pozwalają i czuć zmęczenie. 175 przekraczam gdy muszę dodatkowo przyspieszyć, ewentualnie szybko pokonać górkę. Jeszcze nie przekroczyłem 185.

 

Czasami nadajnik ma niedostateczny kontakt ze skórą gdyż nie mam wypukłej klaty, bo na siłownię to ja się zbieram od paru lat, żeby pójść i poćwiczyć i klatą się raczej nie chwalę jak nie muszę :) . Myślicie, że można przesunąć nadajnik bardziej w stronę serca czy może lepiej w drugą stronę?

 

A te kalorie to jaki sobie ustawiłeś przelicznik? Bo w nstrukcji jest podany jakiś tam zakres ale jaki ustawić? Im wyższy intesywność treningu tym wartość powinna być bliżej górnej granicy przedziału? No i jak to odnieść do tętna?

 

A w ogóle to jestem zadowolony. Rozwiązałem problem z przesuwajćym się zegarkiem na kierownicy. Ścisnąłem o jedno oczko na pasku (ledwo ledwo) i teraz ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(str. 22)

Tryb spalania kalorii

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poziom zużycia kalorii i spalania tłuszczu obliczany jest na podstawie zmierzonego pulsu przy włączonym stoperze. Aby dokładnie obliczyć te wielkości, należy wprowadzić swoją płeć, wagę oraz uprawiany sport. Czyni się to następująco:

 

1. Tryb kalorii. Aby ustawić dane zegarek musi być w trybie kalorii, tzn. wyświetlane powinny być wartości aktualnego pulsu, spalonych kalorii i literki "KCAL". Jeśli tak nie jest użyj przycisku MODE aby przejść do trybu kalorii.

2. Ustawianie płci. W trybie kalorii przyciśnij przycisk SET przez 2 sek. aż zniknie napis HOLD. Następnie przyciskiem SET ustaw swą płeć - M - mężczyzna, F - kobieta.

 

Info: Spalanie kalorii mierzone jest tylko dla pulsu powyżej 100 bpm i tylko przy włączonym stoperze.

 

(str. 23)

3. Ustawianie wagi. Przyciskiem MODE potwierdź swój wybór; pojawią się migające cyfr kilogramów. Ustaw swoją wagę przyciskając przycisk SET (20kg - 225kg). Przyciskiem OPT można wybierać między kilogramami i funtami (1 funt = 454 g)

4. Parametry kalorii (*). Naciśnij przycisk MODE. Pojawią się migające cyfry parametrów kalorii. Ustaw żądaną wielkość z zakresu od 00010 do 00131 przy pomocy przycisku SET.

Następująca tabelka może pomóc wybrać właściwy parametr w zależności od aktywności i uprawianego sportu dla którego chcemy obliczyć zużycie kalorii.

 

(*) Parametry kalorii.

Aerobik 00047 - 00061 Wspinaczka 00055

Badminton 00044 Bieganie 00074 - 00131

Koszykówka 00063 Rower 00029 - 00079

Piłka nożna 00060 Pływanie 00028 - 00078

Ogród 00025 - 00057 Narty 00052 - 00074

Piłka ręczna 00063 Squash 00096

Jogging 00036 - 00069 Tenis 00050

Canoing(?) 00020 - 00047 Circuit training(?) 00039 - 00060

 

(str. 24)

Powyższe parametry są wartościami przybliżonymi które mają być tylko wskazówką. Należy podjąć samodzielne decyzje powodowane indywidualnym treningiem i jego intensywnością.

 

5. Zużyte kalorie. Przyciskając przycisk MODE wracamy do trybu kalorii. Tu podczas trwania treningu przy włączonym stoperze wyświetlane będą zużyte kalorie.

6. Spalony tłuszcz. Naciśnij przycisk OPT aby zobaczyć ilość spalonego tłuszczu w czasie treningu z dokładnością do 10g. Maksymalna wartości to 1.30kg.

 

Info: Jeśli waga podana została w funtach to spalony tłuszcz również będzie podany w funtach.

 

 

Jeżeli już wszystko ustawisz, to musisz pamiętać żeby włączyć stoper, bez tego nie liczy kalorii. Ale ta funkcja to jest pic na wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kuflik mówi, że nie ma stopera, co jest trochę dziwne, więc może napiszę tak:

 

Do przełączania się między funkcjami służy przycisk MODE

Kolejność wyświetlanych funkcji wygląda u mnie następująco (zakładamy, że pulsometr nie jest w stanie spoczynku i że wyświetla nam się puls, nie ma sygnału z nadajnika, więc jest "zero", a symbol serca nie mruga): zegarek -> czasy w strefach Hi, Lo, In (przewijają się automatycznie) -> AVG -> KCAL -> STP -> i znowu zegarek.

 

Jak masz STP to to jest właśnie stoper. Żeby go uruchomić naciskasz SET i zaczyna liczyć czas. Jeśli znowu naciśniesz SET to stoper się zatrzymuje i po chwili zaczyna odliczać od 3 min do zera. Jak dojdzie do zera wyświetla się R ###, gdzie ### to tętno spoczynkowe. Ponowne naciśnięcie SET powoduje, że stoper dalej liczy czas treningu.

 

Resetowanie wskazań odbywa się poprzez naciśnięcie SET przez 2-3 sekundy. Najpierw resetujesz R ###. Jak to zrobisz to pojawia się stoper i znowu naciskasz SET przez 2-3 sekundy i zeruje się stoper.

 

Aha, mała uwaga. Zauważyłem przed chwilą, że czasami naciskając MODE przeskakiwało mi o 2 funkcje od razu, więc zwróć na to uwagę.

 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie powoli irytuje ten pulsometr... Bardzo często pokazuje sporo zaniżony puls - ja podjazd, siódme poty, a on mi 120 :/ (a może ja taki cyborg jestem ;)). Chyba wymienię baterię w nadajniku na jakieś duracella porządnego i myślałem, żeby kupić sobie żel przewodzący do ekg. Myślałem, że to drogie jest, ale okazuje się, że cena całkiem znośna, np. tutaj: http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product_in...products_id=528 ale pójdę do normalnej apteki, bo szkoda kasy na przesyłkę.

 

Macie jakieś spotrzeżenia co do swoich urządzeń, może jakieś sztuczki odkryliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...