Skocz do zawartości

[Rama] Merida Matts PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

A no to tak rama ma przejechane dopiero 1600 km zaliczony jeden wyścig i wygląda... źle.

Kosztowała ona 929 zł na allegro. Pierwsze co pomyślałem jak ją zobaczyłem " o kurna jaka fajowa" jest lekka bo niespełna 1490g dokładnie 1486g.

Pierwsze wrażenie

Super ramka błyszczy się, rury są bardzo fajnie pospawane i ogólnie ramka super ( do czasu)

 

100-350 km

Wszystko ok. jezdzi się bardzo fajnie lekko. Sportowa geo od razu przypadła mi do gustu :D

 

350-600km

upss... coś się stało z śrubkami w rurze podsiodłowej śrubki się nie wkręcają. Rama ma już kilkanaśie rys w tym jedną długą na rurze podsiołowej.

 

600-1000km

Znów pełno rys... albo ja mam jakiś słaby egzemplarz albo tak strasznie słaby lakier. Po za tym i incydentem ze śrubkami wszystko ok.

po wpadnięciu do rowu ramce nic się nie stało w co nie zabardzo mogłem uwierzyć a ośka w LX padła ;)

Poważna gleba, ta gleba wkomponowanie się w samochód. Ramce nic oprócz wieluu rys... echh słaby lakier.

 

 

1000 - 1600km

Dwie głębokie rysy na ramie powstałe w wyniku upadku i śrubka z rogu wbiła się w rame... Ramka dalej się jakoś trzyma, lecz co najgorsze bardzo słaby hak skrzywił się i przez 2 tygodnie szukam nowego i... nie potrafie znaleźć echhh wielki minus dla Meridy ;/

 

 

Na razie po przebiegu 1600 km moge powiedzieć, że nie tego spodziwałem się po ramce za prawie 1 tys zł...

Będę na bieżąco informował :) lecz na razie jestem bez HFS'a i szybko nie będę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz trzeba bylo brac ramke authora<joke>, chociaz wilku89 tez swoja ramke powgniatal i marudzil ze sie rysuje. Coz po prostu nie patrz na te rysy bo nabawisz sie nerwicy tylko. Podobnie jest z nowymi wlascicielami lustrzanek cyfrowych, maja 10 mln pikseli na matrycy, a denerwuja sie jak im 1 padnie, gdzie na zdjeciach wydrukowanych tego nie widac. ;)

 

Jak najdziesz hak to kup juz 2 aby miec na zapas :D

A te cieniowane rurki to juz maja do siebie to ze latwo sie wginaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lakierem niestety tak jest w Nowych ramach Meridy , ja mam ten sam problem w Matts-ie

Wystarczyło kilka dni by pojawiły się rysy od linek...

I kilka odprysków też się znajdzie ale cała reszta jest OK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAkier w Meridach zawsze był do dupy, mój sąsiad ma starą Kalacharkę, praiwe niejeżdżoną i ma tyle rys i przetarć od linek, że hoho... ;) Niestety to tylko lakier na rowerze i każde stuknięcie, puknęcie będzie powodowało odrysk lub zarysowanie, a ludzie odrazu narzekają, żę Authory albo tak jak w tym przypadku Meridy mają słaby lakier. Pokażcie taką z mocnym lakierem (zdjęcia) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, co do wgnieceń to przy takiej wadze ramy i cieniowaniu nie dziwne, że byle puknięcie robi ślad. A lakier jak lakier - zawsze będzie się zdzierał mniej lub bardziej. Rower ma jeździć w terenie a nie stać w pokoju na dywanie i ładnie się świecić ;)

Pokażcie taką z mocnym lakierem (zdjęcia) !

Wbrew temu co się mówi o lakierach w Kellysach na mojej ramie po dwóch sezonach nie ma żadnych odprysków mimo, że co rusz w terenie słyszę jak walą w nią kamienie :) Czyli jednak można albo trafił mi się naprawdę wybitny lakier :) (zdjęcia mogę zrobić choćby zaraz) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

NIE martwił bym się specjalnie zgiętym ( bo często daje się go naprawić ) lub złamanym hakiem tylnej przerzutki bo , po to on jest aby pierwszy ustępował siłą gnącym działającym z nieporządanego kierunku ( np gałąź w tylnym kole).

Dzięki temu chronisz tylne prawe oczko ramy i samą przerzutkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rame kosztowała jak piszesz 900 zł , przerzutka kosztuje 200 -300 Zł LX albo XT na przykład , a hak 20-30 zł . To chyba oczywiste co powinno się pierwsze rozlecieć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I właśnie dlatego powstały ramy z wymiennym hakiem przerzutki.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...