Skocz do zawartości

[części] tanie części z zagranicy


tomiyomi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Z racji zawodu podróżuje dużo po europie, czy jest możliwość zakupienia gdzieś za granicą tańszych niż w Polsce części rowerowych, chodzi mi konkretnie o jakieś markety lub hurtownie, szukam małych ilości dla siebie i znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej Czechy Słowacja Niemcy rzadziej Włochy Francja, ale reszta europy też się zdarza. Szukam podstawowych rzeczy łańcuchy korby kasety przerzutki itp. wszystko co się zużywa w zależności od potrzeb kiedyś się nawet amor zdarzył. Liczę, że może da się parę groszy zaoszczędzić przy okazji skoro i tak jestem w tamtych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaca sie ściągać za granicy. Na terenie Niemiec i Austrii są hurtownie gdzie sprzęt jest dużo tańszy, zaopatruje sie tam m.in synkros. Jednak gdzie one są i jak sie nazywają, niestety nie wiem, a chłopaki z synkrosa tego nie zdradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest taniej, w Czechach i Słowacji też. Jednak najniższe ceny są w USA i to nawet ~50% na niektóre części.

Kupiłem kierownicę szosową FSA K-Force Carbon za...100 $. Jej cena katalogowa w US wynosi 175 $, czyli ~480 zł. W Polsce kosztuje ona 750 zł.

Pedały Time RXS Ulteam w US 250 $ a w PL ponad 1000 zł.

Oczywiście mówię o częściach wysokiej klasy bo nikt nie będzie sprowadzał kasety z łańcuchem ze względu na koszty przesyłki, które wynoszą 25-35 $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na ebay, to najbardziej oplaca sie kupowac uzywane lekko czesci ;) Sa mega tanie:) No i nowe tez drogie nie sa.Np. osotnio patrzylem przerzutka tylna xt kosztuje 30$ przy obecnym kursie dolara to wychodzi jakies 81zł :) Czyli nic tylko kupowac!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Porównując ceny na ebay są takie same jak w Polsce, jedynie nie raz może trafić sie okazja. Tak więc myśle, że nie opłaca się sciągać z zagranicy. Pozdrawiam.

chłopie co Ty za głupoty opowiadasz? twierdzisz ze na ebayu są takie same ceny jak u nas? no to nieźle....może części typu jakies tam drobiazgi shimano, tańsze komponenty itd to tak, ale wysokiej klasy amory, rurki, pedały, koła itd są poprostu śmiesznie tanie

 

oczywiście w róznych krajach co innego się opłaca ale jeśli przyjmiemy że bohater tematu ma i tak podróż za darmo to przy odrobinie sczescia i cierpliwosci moze złożyć suuuuuper sprzęcik za niewiele $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słyszałem, że w Cieszynie(na pograniczu polsko - czeskim, po stronie polskiej) jest jakiś sklep gdzie można kupic wiele rzeczy po czeskich cenach a za przesyłke zapłacić normalnie - po polsku ;). Jednak nie wiem czy to prawda. Może ktoś coś słyszał ? Moze ktoś zna jakąś strone internetową tego sklepu ? Szukałem w googlach i nic ;) Moze to tylko pogłoska, ale dobrze byłoby się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w Cieszynie(na pograniczu polsko - czeskim, po stronie polskiej) jest jakiś sklep gdzie można kupic wiele rzeczy po czeskich cenach a za przesyłke zapłacić normalnie - po polsku ;). Jednak nie wiem czy to prawda. Może ktoś coś słyszał ? Moze ktoś zna jakąś strone internetową tego sklepu ? Szukałem w googlach i nic ;) Moze to tylko pogłoska, ale dobrze byłoby się zainteresować.

 

 

noo też bym chciał, w w Czechach (na pewno w teorii) można dostać tanio fajne stalowe ramy, miło by to było kupić w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio interesowałem sie oponami, znalazlem jakis czeski serwis gdzie Conti Explorer Protection zwijany kosztował 81 zł, po przeliczenu :)

 

ok 60 dyszek oszczednosci to mozna pomyśleć, jednak przelew za granice i transport zrekompensowaly by to, wyszlo by na jedno ;)

 

Wiec dobrze bylo by miec namiar na jakis sklep w miescie granicznym z czechami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...