Skocz do zawartości

[bagaznik tylny] jaki?


macrianus2

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuje dobrego bagaznika do sakw mocowanych standardowo (paskami), z pretami zapobiegajacymi ocieraniu sakw o kolo, do roweru na 26' kolach, mocowany srubami po bokach rury podsiodlowej. bagazniki do sztycy nie wchodza w gre (za maly udzwig). na co zwrocic uwage kupujac, jakie konkretne modele mozecie polecic? widzialem wiele bagaznikow i nie dostrzegam pomiedzy nimi istotnych roznic zarowno cenowych, jak i w wykonaniu. bagaznik nie musi miec sprezyny. w zasadzie nie jest mi ona potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z allegro jest stalowy. Aluminiowe sa o niebo lepsze!

Sam tez ostatnio chcialem zakupic cos tanio, ale poczytalem tu i owdzie i wole odlozyc jeszcze troszke i kupic pozadny bagaznik i sakwy.

Niestety siedze teraz na laptopie i nie mam dostepu do histroii na stacjonarnym kompie, wiec nie podam Ci zrodel, z ktorych czerpalem.

Pamietem tylko jeden link.

http://www.koloroweru.pl/strony/sbagaznik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polece taki bagaznik: http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/226 a do niego taka torbe na niego z sakwami: http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/523 27l wchodzi , spoko wytrzyma i to i to 30kg.

Do tego bagaznika pasuja tez sakwy Ortlieb ale ja uzywalem w takim zestawie jak w linkach, 3 luz zezon i nie widac sladow zuzycia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To powiadacie, że bagażnik TOPEAK Tourist Rack MTX jest dobry i wytrzyma obciążenie 25 do 30 kilo??

Wolałbym by ktoś to potwierdził już po ćwiczeniu tego bagażnika takim obciążeniem.

Czekam na informacje

Pozdrawiam

 

--- 09.02.08.:

 

Ciekawe czy ktoś tu kiedyś zaglądnie i się fachowo wypowie.

Popierając doświadczenie.

Taki jakiś zapomniany ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem doświadczenia z podawanymi wyżej bagażnikami ale za to mogę polecić, z czystym sumieniem, ten oto bagażnik. Wytrzymał już niejedno obciążenie. Po wielu latach użytkowania praktycznie nic nie stracił ze swoich walorów. Nic nie lata, wszystko solidnie się trzyma. Podany udźwig do 25kg spokojnie wytrzyma, ja nie raz woziłem na nim i 30 kg, żadnego wrażenia to na nim nie zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra, widziałem tego Crosso i inne tu wspomniane i mam zasadnicze pytanie: zamierzam kupić Krossa A4 i zdałby mi się w nim bagażnik. Tyle że tam nie ma mocowań w ramie. No dobra, gdzieś ktoś pisał o takim zestawiku pozwalającym sobie owe mocowania doinstalować. Tylko czy takie coś będzie podobnie wytrzymałe jak w wypadku, gdybym miał fabryczne otwory?

Inna sprawa to wytrzymałość takich bagażników jak ten Crosso. Aluminium, niecałe kilo nie sprawia wrażenia solidnego, Ale skoro piszą, że 35kg bierze... Dotąd miałem w pojeździe taki prostacki stalowy, drut śr. 3mm, giął się ciut ale spokojnie unosił 25kg worki cementu :) Rozumiem, że materiał nie gra tu takiej roli i aluminium też da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tym razem tak z innej bajki nieco napiszę.

Ale też nieco w temacie.

Bo też tyczy się bagażnika.

Czy ktoś może wie czy gdzieś w Polsce idzie aktualnie dostać bagażnik TOPEAK Tourist Rack MTX, ale w wersji do rowerów z hamulcami tarczowymi??

Akurat taki by mi chyba nieco bardziej odpowiadał.

Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...