Skocz do zawartości

[rower] Górski do 1300,-


Vis Maior

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie zamiarzam kupić nowy rower. Moge przeznaczyć na niego 1200 max 1300,-. Dużo jeżdze drogami międzymiastowymi ale leśne wycieczki też dosyć często się zdarzają a więc rower musi nadawać sie zarówno na drogi aswaltowe jak i polne. Dla lepszego rozeznania podam, że mam 190cm wzrostu i waże 70kg, może się przydać przy dobraniu odpowiedniego sprzętu. Zamierzam kupić go w Brodnicy, małe miasto a więc nie wiem czy znajde tu odpowiedni sprzęt a więc moge wybrać się do Torunia lub Olsztyna. (mile widziane linki do danego modelu). Mam nadzieje że doradzicie jak najlepiej. ;)

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproponuje Ci kilka rowerkow ;)

 

-unibike evolution

http://unibike.pl/evolution.html

 

-merida matts v-90

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?...r=38&id=267

nie sugeruj sie cena, bo to model zeszloroczny i na allegro niejaki merluk sprzedaje je za niecale 1300zl

 

-kross hexagon v6

http://www.kross.pl/index.php?Page=420&amp...pa=1&kod=60

 

i teraz tak: unibike ma najlepszy osprzet, merida najlepsza rame, a kross jest bardzo chwalony na tym forum ;) choc wersja 2007 ma tarczowki jak widac, moze to dobrze, a moze xle, zalezy od podejscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

na pewno lepszy jest zakup osobisty niż przez internet aby wypróbować rower przed jego zakupem, na forum jest pare osób z moich okolic, np z Torunia. Moglibyście podać namiary na sklepy gdzie mógłbym dostać opisywane wyżej modele? I który z nich polecacie najbardziej, lub jeśli macie jakieś nowe propozycje, proszę napisać.

Btw. zamierzam kupić go dopiero pod koniec maja po maturze ale już robie rozeznanie bo pózniej bedzie mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

na pewno lepszy jest zakup osobisty niż przez internet aby wypróbować rower przed jego zakupem, na forum jest pare osób z moich okolic, np z Torunia. Moglibyście podać namiary na sklepy gdzie mógłbym dostać opisywane wyżej modele? I który z nich polecacie najbardziej, lub jeśli macie jakieś nowe propozycje, proszę napisać.

Btw. zamierzam kupić go dopiero pod koniec maja po maturze ale już robie rozeznanie bo pózniej bedzie mało czasu.

 

Unibika możesz obejrzeć w Toruniu w salonie na Łaziennej, ŚWIAT ROWERÓW - Szosa Chełmińska 76 czy będą mieli akurat nowe evo, tego nie wiem. W sumie unibika możesz obejrzeć w firmowym sklepie w Bydgoszczy adres i lokalizacje znajdziesz na ich firmowej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tej cenie można już coś fajnego kupić. Oto kilka moich propozycji:

 

kross hexagon v6 (wersja eksportowa)

 

http://allegro.pl/item190037759_kross_hexa...ore_okazja.html

 

kross level a2

 

http://allegro.pl/item189685198_rower_kros...is_faktury.html

 

z giantów: boulder, sierra- moim zdaniem okropne malowanie <_<

 

unibike evolution wcześniej polecany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kupuję Hexagona v6 rocznik 2007. Co de levelka to jeżdze też sporo na trasach aswaltowych a z tego co wiem rowery xc są przeznaczone bardziej do trudnych terenów a nie bardzo na trasy aswaltowe, natomiast atb przystosowane na polne drogi i aswaltowe. Na allegro v6 widze że dużo taniej a mianowicie 1199,- a na stronie producenta za 1399 ale kupuje w sklepie crossa za dokładnie 1256,-. Dzisiaj nawet zamówiłem wstępnie i zadeklarowałem się że raczej go kupię. Czy dalej polecacie ten rower czy może jakiś inny (w tej cenie)? Mam nadzieje że nie bede żałowaj jego zakupu? :)

 

Edit: I jeśli już go kupię to czy wytrzyma pare lat przy nie oszczędzaniu go w czasie jazdy...?

Może ktoś ma doświadczenie z tym modelem?

Mam jeszcze pytanie co z tarczówkami w modelu z 2007roku, nie zepsują się po krótkim czasie jak to bywa często z tarczówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie chcesz tego z allegro ?? wersja eksportowa - niby bogatsze-lepsze wyposazenie..no i sporo taniej masz :)

 

ja planuje zakup hexagona po sezonie..ok pazdziernika....lecz wladnie nie weiem czy v6 czy v5 wezme...bo w v6 wlasnie te tarczowki mi sie nie podobaja...poki co same minusy z nich leca....a po co mi one? wole V-breki zwyczajne i najlepsze :)

Choc spojrz na allegro na tego v6 - on nie ma tarczowek !! i to zstanawiajace wlasnie..dlaczego ? dziwne....ale jak bedzie taki po sezonie nowy do kupienia to na pewno bym wzial takiego v6 bez tarczowek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z allegro nie biore min. dlatego że nie mam gotówki i biore na raty, to główny powód. Co do tarczówek mam do nich obawy bo nie chce za miesiąc inwestować w nowe hamulce do praktycznie nowego roweru, z resztą pewnie kupie ten z tarczówkami czy lepiej wziąc model z 2006 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hexagon V6 (bez tarczowek!) czy Unibike Evolution?

Na ktorym bedzi esie lzej jezdzilo i ktory jest bardziej niezawodny?

 

W jakich cenach mozna dostac te rowery? Na allegro V6 widzialem za 1.200zl, mimo ze na stronie producenta jest za 1.400zl. Tematy z roku ubieglego polecaja ten rower w dziale nawet za 900zl! Czyzby podwyzka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem tematy o V6 i zgadza się ze był bardzo polecany jednakże to model z 2006roku. Na stronie producenta widnieje teraz model z 2007roku i dlatego cena jest inna (tzn pewnie dlatego że ma inny osprzęt ;P )

Dzisiaj pojade do crossa i spytam czy w ramach zakupu nie zminili by tarczówek na zwykłe zaciskane v-brakei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kupuję Hexagona v6 rocznik 2007. Co de levelka to jeżdze też sporo na trasach asfaltowych a z tego co wiem rowery xc są przeznaczone bardziej do trudnych terenów a nie bardzo na trasy asfaltowe, natomiast atb przystosowane na polne drogi i aswaltowe.....

A kto ci takich bzdur naopowiadał ^_^

ATB krótsza górna rura (choć nie zawsze), mostek o większym wzniosie, pozycja bardziej wyprostowana. Rower bardziej zwrotny wolniejszy i tp i td

XC - maratony Ścigant do szybkiej jazdy po szutrach i leśnych ścieżkach, po asfalcie też. ma być lekki, i szybki mały skok amortyzatora / amortyzatorów, bo teren po którym się poruszają maratończycy nie jest aż tak strasznie wymagający

A moim zdaniem ATB to idealny rower dla początkującego który, nie ma jeszcze sprecyzowanego stylu czy dyscypliny rowerowej jaką będzie uprawiał.

Jeśli ja miałbym wybierać to wybrałbym Levela A2 a czemu to na forum jest sporo- tylko trzeba poszukać ;)

 

 

Mam jeszcze pytanie co z tarczówkami w modelu z 2007roku, nie zepsują się po krótkim czasie jak to bywa często z tarczówkami?

Tektro IO spoko w wielu lepszych rowerach od Hexagona też są seryjnie montowane.

rewelacją nie są ale powodów do marudzenia też nie powinieneś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem dzisiaj o level'a a2 jest o 100 droższy dokładnie 1360,- a osprzęt ma lepszy, mógłbym zmienić tylko opony i nadawałby się też na asfalt na pewno..

 

Edit:

Sprawa toczy się pomiędzy Levelem A2 a Hexagonem V6, jeśli ma ktoś ochotę doradzić prosze do zrobić najlepiej tu:

http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=29142

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mógłby być z 2006 róznież ale mógłbym wziąc z 2007 i wymienić przy zakupie hamulce w ramach zakupu bym sie z nimi dogadał. Bardzo wporządku serwisanci także nie powinno być problemu, już mówiłem ze chciałbym inne opony to mówili że wymienią, bez dopłaty z mojej strony oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...