chudzinki Napisano Niedziela o 18:47 Napisano Niedziela o 18:47 Spotkał się ktoś z przypadkiem żeby łożyska chodziły idealnie, luzu nie było, a przy mocniejszym kręceniu było czuć (żadnych odgłosów) pod nogą nierówną pracę? Wszystko pozostałe jest wykluczone, więc pozostał suport... Cytuj
chudzinki Napisano Poniedziałek o 08:12 Autor Napisano Poniedziałek o 08:12 A ktoś jest w stanie potwierdzić moje rozumowanie odnośnie linii łańcucha w korbie https://www.sram.com/en/service/models/fc-nx-1-c1 ? Jeżeli zamontowana jest zębatka 3 mm to linia jest 55 mm? Cytuj
olo850 Napisano Poniedziałek o 09:00 Napisano Poniedziałek o 09:00 Nie jestem ekspertem, chyba podałeś za mało danych - pytanie czy masz oś DUB MTB czy DUB MTB Wide? W pierwszym przypadku 52mm, w drugim 55 mm. Cytuj
chudzinki Napisano Poniedziałek o 09:07 Autor Napisano Poniedziałek o 09:07 Założyłem, że skoro korba jest DM to będzie Wide (?), ale chciałem potwierdzenia 🙂. Cytuj
marcin_ostrów Napisano Poniedziałek o 09:45 Napisano Poniedziałek o 09:45 (edytowane) Nie zawsze tak będzie . Są korby DUB z CL 52 i DUB wide z CL 55 . Oczywiście to tak umownie , bo można bawić się z non wide i zębatką 0 offset , tak samo 6mm offset i korba wide .. To że są DM nic nie mówi o wide/non wide Edytowane Poniedziałek o 09:47 przez marcin_ostrów 1 Cytuj
chudzinki Napisano Poniedziałek o 09:55 Autor Napisano Poniedziałek o 09:55 A czarny kolor oznacza Wide? Bo mam czarną oś 😀. Nie chce mi się znowu odkręcać... Ale źle odczytuję tabelkę czy w rzeczywistości jest inaczej? Cytuj
marcin_ostrów Napisano Poniedziałek o 09:59 Napisano Poniedziałek o 09:59 Kolor to tylko sugestia Wide z offsetem 3 mm ma CL 55 1 Cytuj
chudzinki Napisano Poniedziałek o 17:30 Autor Napisano Poniedziałek o 17:30 (edytowane) Czarna i nie Wide 🙂. To teraz mam zagwozdkę czy zakładać MT511 z tą samą linią czy M6120 z 55 mm... Które mocowanie zębatek jest bardziej, że tak powiem, przyszłościowe? Oczywiście po wymianie suportu żeby nie było. Edytowane Poniedziałek o 17:31 przez chudzinki Cytuj
olo850 Napisano wczoraj o 06:44 Napisano wczoraj o 06:44 Czyli teraz przeskakujemy z korb Srama na Shimano? Gubię się w rozważaniach. Mocowanie bardziej przyszłościowe w M6120 , ogólnie z tego co widziałem to Deore zawsze robiło lepsze wrażenie niż MT. 1 Cytuj
chudzinki Napisano wczoraj o 07:13 Autor Napisano wczoraj o 07:13 Tak @olo850. Postanowiłem przejść na suport Token Ninja, ale chciałem najpierw obadać jaka jest obecnie linia. Cytuj
chudzinki Napisano wczoraj o 10:31 Autor Napisano wczoraj o 10:31 Zakładając fakt, że najmniejsze zębatki mało używam i biorąc pod uwagę idealne działanie napędu przy 52 mm zdecydowałem się na MT511. Cytuj
marcin_ostrów Napisano wczoraj o 10:37 Napisano wczoraj o 10:37 Ale dlaczego taka decyzja ? Ciężkie toto , drogie .... Za 69€ masz karbonowe korby x1 na hibike , zwykły dub na 52 mm Cytuj
chudzinki Napisano wczoraj o 10:45 Autor Napisano wczoraj o 10:45 @marcin_ostrów W dniu 21.06.2026 o 20:47, chudzinki napisał: a przy mocniejszym kręceniu było czuć (żadnych odgłosów) pod nogą nierówną pracę? Nie chcę kolejnego pressfita, przynajmniej w tym rowerze... Cytuj
marcin_ostrów Napisano wczoraj o 11:09 Napisano wczoraj o 11:09 No to chyba ramę musisz zmienić Czy założysz skręcanego Tokena , czy zwykły suport , to nadal jest press fit . A inna inszość jaką korbę do tego założysz , czy to będzie DUB czy Shimano czy inne wynalazki z osią 30 mm... Cytuj
chudzinki Napisano wczoraj o 11:13 Autor Napisano wczoraj o 11:13 Pożyjemy, zobaczymy 🙂. Wada fabryczna to raczej nie jest, bo dłuuugi czas był spokój. Chyba mam pecha do suportu SRAM`a... Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.