piter26 Napisano 17 Czerwca Napisano 17 Czerwca Cześć, jakiś czas temu kupiłem Polygona Heista X7 w następującej konfiguracji: Manetki : SHIMANO DEORE SL-5100, 1x11 SPEED TRIGGER Kaseta : SUNRACE CSMX8, 11-SPEED 11-46 Przerzutka tylna : SHIMANO DEORE RD-M5100 DIRECT ATTACH Mechanizm korbowy : PROWHEEL CHARM 36T 2-PIECE-CRANK, MAX CHAINRING: 38T I stwierdziłem, że napęd jest za miękki i na asfalcie trochę brakuje mu prędkości. Wymieniłem blat w korbie na 40T : https://pl.aliexpress.com/item/1005005552388779.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.10.62fc1c24DIVHx1&gatewayAdapt=glo2pol no i jest lepiej ale, w tym momenie używanie zębatek 36,40,46 powoduje że łańcuch strasznie "trzeszczy". Da się to jakoś wyregulować ? Cytuj
chudzinki Napisano 17 Czerwca Napisano 17 Czerwca Najbardziej prawdopodobną przyczynę zasugerował @KSikorski. Ja zapytam o: 14 minut temu, piter26 napisał: Wymieniłem blat w korbie na 40T : Weszła bez problemu czy na styk? Bo producent podaje max. 38. Cytuj
piter26 Napisano 17 Czerwca Autor Napisano 17 Czerwca Tak zapomniałem napisać, że zmieniłem łańcuch na dłuższy. 5 minut temu, chudzinki napisał: Najbardziej prawdopodobną przyczynę zasugerował @KSikorski. Ja zapytam o: Weszła bez problemu czy na styk? Bo producent podaje max. 38. Nie wiem dlaczego oni podają że tam wchodzi max 38. W sklepie sprint też twierdzili, że wejdzie maks 38. Założyłem 40T i tam jest jeszcze sporo miejsca 42 też wejdzie bez problemu. 16 minut temu, KSikorski napisał: Czy wydłużyłeś łańcuch po wymianie blatu? Tak zmieniłem łańcuch na dłuższy. Zapomniałem o tym napisać . 1 Cytuj
chudzinki Napisano 17 Czerwca Napisano 17 Czerwca (edytowane) Dobrze poprowadziłeś łańcuch w wózku przerzutki? Odległość kółka prowadzącego od największej zębatki? @piter26 a nie słychać go po prostu na przedniej zębatce, która z założenia jest głośniejsza? Edytowane 17 Czerwca przez chudzinki Cytuj
piter26 Napisano 17 Czerwca Autor Napisano 17 Czerwca 1 minutę temu, chudzinki napisał: Dobrze poprowadziłeś łańcuch w wózku przerzutki? Odległość kółka prowadzącego od największej zębatki? Łańcuch jest dobrze poprowadzony, ale jutro będę grzebał przy rowerze to sprawdzę jeszcze raz. Cytuj
KSikorski Napisano 17 Czerwca Napisano 17 Czerwca Na kasecie 46 nie da się ustalić długości łańcucha wg instrukcji dla tej przerzutki, instrukcja przewiduje jedynie kasetę 51. Ustawić śrubę B tak by na koronce 46 znacznik był mniej więcej tak gdzie by był wyrównany z koronką 51, a następnie długość łańcucha dobierać na najmniejszej koronce kasety- tak by był maksymalnie długi, ale jednocześnie napinał wózek. Cytuj
chudzinki Napisano 17 Czerwca Napisano 17 Czerwca No tak! Jakiś czas temu pisałem przecież na forum o niekompatybilności (wg specyfikacji) tego napędu... Ja bym mimo wszystko zrobił wszystko pod 51 i patrzył co się wtedy dzieje z łańcuchem. No chyba, że nie to jest problemem 🙂. Cytuj
piter26 Napisano Sobota o 16:08 Autor Napisano Sobota o 16:08 Pobawiłem się i udało mi się wyregulować tak żeby działało z zębatką 40. Śrubą regulacyjną b jest wykręcona praktycznie na maksa i tak ledwo udało się ustawić zębatkę zgodnie ze znacznikiem. Jeżeli ta przerzutka faktycznie jest zrobiona tylko pod kastę 11-51 ta trochę bez sensu. Cytuj
KSikorski Napisano Sobota o 16:53 Napisano Sobota o 16:53 Ona jest tylko do zakresu 51t. Tak ją zaprojektowano, ot co. Cytuj
piter26 Napisano Sobota o 17:07 Autor Napisano Sobota o 17:07 Nie no spoko. Tylko dlaczego producenci dają kasetę nie zgodną ze specyfikacją przerzutki. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.