Skocz do zawartości

[kask] Stary Abus Viantor vs nowy Aventor. Alternatywy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

postanowiłem wymienić swój sterany życiem kask Abusa na nowy egzemplarz. Ponieważ stary Viantor bardzo dobrze leżał mi na głowie pomyślałem, że wezmę prawie identyczny, ale jeszcze bardziej przewiewny Aventor.

Dostałem go właśnie i pierwsze rozczarowanie: kask jest ciaśniejszy (to największy rozmiar - L). Po dokładniejszym sprawdzeniu wyszło, że rzeczywiście, przy tej samej rozmiarówce jest o cm mniejszy (62 vs 61 cm). Mam dość szeroką głowę i akurat lekko uciska mi na skroniach. Być może jest to "do rozjeżdżenia" (pianki są dość obszerne), ale czapki już pod kask nie włożę.

Drugie rozczarowanie: pokrycie styropianu od dołu jest mniejsze niż w starym kasku. Niby różnice są niewielkie, ale na pewno łatwiej będzie uszkodzić styropian w Aventorze. A przecież jest on droższy! Poniżej zdjęcie tych dwóch obok siebie.

IMG_20240426_131408.thumb.jpg.a5843f468e360b42d17125ff3825e4ef.jpg

Trzecie rozczarowanie: barwy są jakieś takie sprane. Czerwone wzmocnienie jest matowe i bardziej szaro-czerwone. Nie widziałem zdjęcia w internecie, gdzie by tak słabo wyglądało. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia reklamowe robi się w określony sposób, ale nawet zdjęcia do testów wyglądają inaczej. Znowu - Viantor na zdjęciach wygląda znacznie bardziej tak, jak na żywo. Poniżej dla porównania losowe zdjęcie z internetu.

IMG_20240426_131251.thumb.jpg.a43734e4dd91cb81480ddd9a4e22a740.jpg

product.php?image_id=154813&w=2000&h=200

W związku z powyższym mam dwa pytania:

1. Do tych z Was, którzy mieli do czynienia z Aventorem: czy on tak rzeczywiście wygląda? Zacząłem już brać pod uwagę opcję podróby.

2. Czy możecie polecić inny kask o podobnej jakości wykonania, funkcjonalności (możliwość dociągnięcia jedną ręką) przewiewności i wielkości jak Viantor? Pamiętam, że kiedy go kupowałem zamówiłem chyba z 4 kaski o rozmiarze L i wybrałem ten głównie ze względu na obszerną skorupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu jak szukałem kasku na szeroką głowę i jeszcze do tego, żeby czapka się zmieściła, to po zmierzeniu wielu, tylko Giro mi pasowało. W tym roku jak wybierałem kask to już wybór był większy, ale szukałem kasku tylko na lato, bez potrzeby zakładania czapki. Co do konkretnego modelu to się nie wypowiem, ale zerknąłbym na Twoim miejscu na ofertę Giro, kaski w największych rozmiarach są naprawdę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio stałem przed wyborem kasku typowo na szosę i padło na 2 modele:

-Rudy Projet strym s/m

- Abus viantor m

Oba zamówione przez internet i abus właśnie gniótł w skroń ta sama przypadłość przy rozmiarze M a wcale nie mam dużej głowy. Szkoda bo fajnie wygląda i ma duże otw. wentylacyjne i jest tańszy jak rudy. Rudego sobie zostawiłem bo ten pasuje bardzo dobrze. Jestem po pierwszej jeździe ponad 80 km i powiem tyle że leży świetnie, jest lekki i przewiewny. Cena trochę zabija ale cóż zrobić wygoda najważniejsza. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Z Giro w moim zasięgu finansowym to chyba tylko Syntax, a z Rudy Project właśnie ten Strym.

@Thomass13 Jak jest z wentylacją tego modelu, bo przy Abusie nie wygląda to imponująco. W ogóle Abus w tej półce cenowej daje rozwiązania, które inni pchają do kasków powyżej 1k PLN. Gdyby tylko nie te kompromisy...

Rozważam też o powrót do Viantora w innym wariancie kolorystycznym. Niby to niższy model, ale wiele rzeczy ma rozwiązane po prostu lepiej. Np. paski z boków są poprowadzone w pewnej odległości od twarzy, zostawiając miejsce na okulary, w Aventorze paski wychodzą wewnątrz skorupy i na dodatek są tak długie, że ledwo jestem w stanie wybrać luz 😐

Jedynie wentylacja czoła w Viantorze jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...