Skocz do zawartości

[Burley Nomad yellow Przyczepka towarowa] Amortyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem  zastanowić się nad amortyzacja tej przyczepki.

Pierwszym moim pomysłem było: zrobienie drugiej osi którą montowało by się za pomocą taki samych wejść w miejsca montażu koła, przy pomocy podobnych bolców i tu w tej ramie można zrobić amortyzacje-wejcie koła oprzeć stabilnie w łożu opartym na sprężynie.

Drugim pomysłem  jest zrobienie na tym samym pomyśle resorów

Trzecim cos  w tym stylu https://wozimysie.pl/blog/blog-wozimysiepl/kiedy-wybrac-przyczepke-z-amortyzacja-a-kiedy-bez

Co byście zrobili aby w miarę łatwo, bez specjalistycznych rzeczy zrobić taka amortyzacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać tę przyczepkę i kupić taką z amortyzacją.

Wszystkie konstrukcje podlegają szeregowi weryfikacji i końcowej walidacji. Robi się testy związane z nadmiarowymi obciążeniami i rzadko występującymi scenariuszami. Są na to odpowiednie normy i doświadczenie z nich wynikające.

Rzeźbę doraźną można sobie uprawiać na mało odpowiedzialnych projektach, gdzie najgorszym scenariuszem jest zgubienie sakwy, ale eksperymentowanie na własnych dzieciach i ryzykowanie ich obrażeniami - nie mieści mi się to w granicach rozsądku.

Dedykowane rozwiązania są łatwo dostępne i niewiele droższe od tego co już masz.

Gdyby nie były dostępne to jeszcze bym zrozumiał... policzyć kluczowe węzły na ścinanie i zginanie, zbudować dwa egzemplarze, rozwalić jeden statycznie i jeden dynamicznie by zweryfikować obliczenia, trzeci zbudować na gotowo.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to jest przyczepka cargo. Obędzie się bez prototypowania, najwyżej słoiki nie przeżyją 😉

Ja bym spróbował poszukać jakiejś amortyzowanej przyczepki Burleya w stanie agonii za bezcen i przeszczepił części.

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie miałem napisać, te wszystkie amortyzatory które one mają nie zdają rezultatu, wożę dzieci w queridoo na resorach coś tam działa, ale i tak robię niskie ciśnienie żeby pracowała na oponie. Nie wiem jaki ciężar zamierzasz wozić. Ale też sugerowałbym założyć największy balon jaki występuje i niskie ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 23.04.2024 o 07:49, KSikorski napisał:

Sprzedać tę przyczepkę i kupić taką z amortyzacją.

Wszystkie konstrukcje podlegają szeregowi weryfikacji i końcowej walidacji. Robi się testy związane z nadmiarowymi obciążeniami i rzadko występującymi scenariuszami. Są na to odpowiednie normy i doświadczenie z nich wynikające.

Rzeźbę doraźną można sobie uprawiać na mało odpowiedzialnych projektach, gdzie najgorszym scenariuszem jest zgubienie sakwy, ale eksperymentowanie na własnych dzieciach i ryzykowanie ich obrażeniami - nie mieści mi się to w granicach rozsądku.

Dedykowane rozwiązania są łatwo dostępne i niewiele droższe od tego co już masz.

Gdyby nie były dostępne to jeszcze bym zrozumiał... policzyć kluczowe węzły na ścinanie i zginanie, zbudować dwa egzemplarze, rozwalić jeden statycznie i jeden dynamicznie by zweryfikować obliczenia, trzeci zbudować na gotowo.

Czy w moim poście jest mowa o dzieciach? Poza tym szukam rad a nie demotywacji, jasno wyznaczyłem temat poszukiwań

W dniu 23.04.2024 o 09:38, marcesco napisał:

Zdaje się, że to jest przyczepka cargo. Obędzie się bez prototypowania, najwyżej słoiki nie przeżyją 😉

Ja bym spróbował poszukać jakiejś amortyzowanej przyczepki Burleya w stanie agonii za bezcen i przeszczepił części.

To jest myśl tylko gdzie tego szukać? Jak wymyślę ten patent to będzie proste rozwiązanie które zrewolucjonizuje produkt

Edytowane przez Siditrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...