Skocz do zawartości

[Lazaro vs Rockrider] Problem z wyborem roweru do 2000 złotych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę zakupić "tani" rower do jazdy 50/50 po mieście i lesie, głównie w celu odzyskania formy i generalnie spędzania czasu zdrowszego, aniżeli siedzenie przed komputerem. Dawno, dawno temu miałem Avalanche GT 3.0 27.5" i pamiętam, że rower ten bardzo mi odpowiadał. Obecnie nie chcę wydawać więcej aniżeli te dwa, dwa-coś tysiące złotych na rower, jednocześnie celowałbym w maszynkę która kilka lat ze mną zostanie. Pierwotnie moją uwagę przykuł rower Lazaro, opinie wydaje się mieć całkiem dobre, zwłaszcza jak za rower w budżecie do 2000 złotych. W oko wpadł mi również Rockrider, nie wiem do końca czego się spodziewać po kołach 29", pamiętam, że bardzo dobrze odnajdywałem się w terenie na 27.5". Nie mam też pojęcia jak odnieś się do Microshifta, nigdy z takim napędem nie jeździłem. Najbardziej rowery te różnią się (wedle opnii laika, tj mojej) długością rury podsiodłowej, tu skłaniałbym się ku Rockriderowi.

Niestety, jako gadżeciarz, kieruję się też wyglądem, przyznam, że i Lazaro i Rockrider mi się wizualnie podobają, przede wszystkim gładka rama, bez żadnych "fajerwerków graficzno wizualnych", pierwotnie patrzyłem na Hexagona czy Ramblera, ale musiałbym te rowery natychmiast rozebrać i oddać do lakierowania, nie przeżyję takiej pstrokatości.

wzrost: ~185cm

 

Lazaro: https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-core-v2-27,5-męski_pid=614

 

Rockrider: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-turystyczny-rockrider-expl-500-29/_/R-p-337026?mc=8678320&c=Niebieski


Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie, nic droższego już w grę nie wchodzi, pojutrze odbieram samochód z warsztatu, a muszę jeszcze dokupić rzeczy typu kask, rękawiczki, więc.. :D 

 

Dzięki za każdą pomoc. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek tani rower MTB nie wybierzesz to będzie taka sama kotwica która zniechęci cię do uprawiania sportu. Z dwojga złego bierz 29'' (zwłaszcza przy takim wzroście). 27,5 to dzisiaj schyłkowa technologia raczej do specyficznych zastosowań dla wybranych zawodników.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rockrider to się w ogóle nie nadaje do jazdy po szosie, bo na 30x11 to się można zakręcić na śmierć. Waga prawie 15 kg bez pedałów to również zupełna porażka jak na rower z napędem 1x.

To ja już bym wolał nawet tego Lazaro (choć tutaj korbę mogli dać nieco mniejszą, czyli górską 42/34/24, a dali trekkingową):

LAZARO R9 29'' MĘSKI (lazaro-bike.pl)

Albo jakiegoś crossa na sztywnym widelcu:

LAZARO AERO V1 MĘSKI (lazaro-bike.pl)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...