Skocz do zawartości

[Rower] dla 10 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Wzrost 140cm. Oba te rowery mają małą ramę. Unibike 14 a Kellys XXS. Do obu był przymierzany. Są dobre. Mierzył też rower na kołach 27.5 z ramą 15. Ziemi dotykał czubkami palców ale sprzedawca twierdził, że jest idealny bo i tak szybko urośnie. Jeździł będzie w większości po asfalcie lub po w miarę dobrych drogach polnych. Są jakieś inne alternatywy? To dziecko więc ono też inaczej patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, vatc napisał:

sprzedawca twierdził, że jest idealny bo i tak szybko urośnie.

Ze sprzedawcami to trzeba uważać, bo nie zawsze sprzedadzą to co będzie najlepsze tylko to co mają, albo to na co napalił się klient wmawiając że jest ok.

W zeszłym roku kupowałem synowi rower 12 lat ok 152cm, najpierw miałem kupić na kole 27,5 ale wybrałem Meridę Big Nine w rozmiarze S ta miała już koła 29 i biorąc pod uwagę że było to na jesień a chłopak rośnie nie było jakoś mocno na wyrost, w każdym bądź razie wygląda na siodle naturalnie i jeździ się wygodnie. W tym samym tygodniu nowy rower kupił też jego kolega (wzrostowo to samo), przecierałem oczy ze zdumienia widząc na czym przyjechał, Orbea w rozmiarze L, pan w sklepie uprzejmie skrócił sztycę żeby można było wystarczająco mocno siodło opuścić. 

Dziecku zawsze ciężko dobrać rower, wg mnie to tak co dwa lata max trzeba by zmieniać rozmiar. Na za dużym rowerze młodemu będzie niewygodnie, mniej bezpiecznie a do tego bardziej się umęczy ze względu na wagę. W takim przejściowym okresie dobrze jest celować w używki droższych modeli które często więcej stoją niż jeżdżą. 

Poszukaj Woom 6 albo 5, kupisz używany, pojeździ rok czy dwa i sprzedasz bez większej straty. 

Rower woom 6 – woom Polska (woombikes.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Te, które podałem też raczej budżetowe a 300 zł różnicy między BTWIN a tymi, które podałem nie stanowi żadnego problemu. 3 kg różnicy w wadze to będzie jakaś duża różnica przy rekreacyjnej jeździe dziecka? Sprzedawca zaufany człowiek. Na początku przymierzał go do tańszych rowerów, w większości Storm. Sam poprosiłem o coś lepszego.

Edytowane przez vatc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...