Skocz do zawartości

[Stevens Courier luxe] używany za 3500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Rozglądam się za rowerem miejskim z przeznaczeniem na dojazdy do pracy. Postanowiłem pójść w stronę cichego i w miarę bezawaryjnego napędu: biegi w piaście napędzane paskiem karbonowym. Ponadto z błotnikami i bagażnikiem bo nie lubię wozić plecaka na plecach (szybko plecy mi sie pocą).

Interesuje mnie używka ponieważ można coś porządniejszego kupić w cenie nowego, ale gorzej wyposażonego.

Mieszkam w Suwałkach i w moich okolicach słabo z wyborem- znalazłem takie coś: https://www.olx.pl/d/oferta/stevens-courier-luxe-rower-meski-CID767-IDZwzou.html?reason=observed_ad
Co sądzicie o tym sprzęcie?

Obecnie jeżdżę Meridą mtb z 2005r z dolepionymi błotnikami i bagażnikiem. Jeździ skubana i nie chce się zepsuć ale już mi się znudziła. Ona ma amortyzowany widelec natomiast większość miejskich rowerków ma sztywny widelec. Jest też nieco inna geometria więc rąk mi nie będzie urywać, ale czy przednie koło i widelec nie będzie mocno cierpiał przy przejazdach przez krawężniki, krzywe płyty chodnikowe i inne miejskie wyboje?

Ważę niecałe 90kg i mam 184cm wzrostu. Rama z ogłoszenia to 52cm- będzie pasować? Oczywiście nie będę kupować kota w worku i pojadę obejrzeć przed zakupem tylko rozważam czy jest sens w ogóle tam jechać :)

Pozdrawiam Wszystkich!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama nie będzie pasowała, to jest najmniejszy rozmiar, na pewno nie na mężczyznę o takich wymiarach jak Twoje. Na miejski rower to ten który masz wydaje się spełniać wszystkie "racjonalne" kryteria. Jeżeli chcesz zmienić - nie bój się sztywnego widelca, pasek koncepcyjnie jest dobrym pomysłem, w praktyce nie testowałem, niektóre nexusy bywają problematyczne w serwisie i nie każdy chce to ruszać (mówię o serwisach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżdżę takim modelem jako rower zimowy i jestem bardzo zadowolony. Rower jest właściwie bezobsługowy. Z założenia rzeczywiście cichy, chociaż zdarza się że pasek trzeszczy i bywa to denerwujące.

Ten egzemplarz z ogłoszenia to model 2017/2018 więc ma już kilka lat i mógł trochę najeździć. Tylny błotnik jest krótszy niż fabrycznie, co zaburza stylistykę. Cena wg mnie trochę za wysoka patrząc, po ile takie modele chodzą. Rama 52 cm będzie za mała. Ja mam 185 cm i ramę 55 cm, a i tak musiałem jeszcze założyć podwyższany mostek, żeby było ok. Optymalnie dla mnie to rozmiar 58 cm.

Sztywny widelec na utwardzonych drogach nie przeszkadza, natomiast raz wziąłem ten rower na mazurskie szutry i na tarkach niestety trochę mnie wytrzęsło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze wskazówki, rady i propozycje.

Ze Stevensa w takim razie rezygnuję, a dzięki koledze Mihau_ dosyć intensywnie rozważam tego Kalkhoffa z linku :) Nieco przekracza mój budżet, ale to nowy sprzęt który mogę wziąć na raty.
Wie ktoś może czy w podlinkowanym sklepie centrumrowerowe.pl jest możliwość zwrotu towaru w ciągu jakiegoś okresu? Na częsci pewnie jest, ale czy na rowery również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...