Skocz do zawartości

[opony] jakie opony do MTB?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od lat śmigam na kilku już hardtailach, przerobiłem opony takie jak:

Schwalbe - RocketRony, RacingRalphy, 2,25

Maxxis -CrossMark 2,25, Ikon 2,2

Continental -  X-King 2,2 RaceSport, CrossKing 2,2.

Większość z tych opon miałem w bogatszych wersjach po tym jak te tańsze za często przecierały się boki od kamieni czy przebijały za szybko. Obecnie mam CrossKing Protection i to już czwarta para Continentalów (wcześniej raz były X-King) Dlaczego je wybierałem? Bo nigdy nie złapałem na nich kapcia (no może raz na XKing) doskonale się spisywały na asfalcie i w terenie. 50% mojej jazdy to są góry, najczęściej Beskidy. Przyszedł czas na wymiane opon i się zastanawiam czy dalej iść w CrossKingi 2.2 czy wybrać coś innego. Planowałem CrossKing 2.3 ale po teście w https://www.bicyclerollingresistance.com sobie odpuściłem bo zwiększyli bardzo grubość bieżnika i stały się one dużo wolniejsze, chyba są bardziej dedykowane pod e-bika albo ścieżkowce a ja lubię szybka jazdę ze względu na to że czasem są to asfalty i ubite ścieżki, czasem jakiś amatorski maraton itd..

Dlatego mam do Was drodzy forumowicze pytanie.. Jakich opon Wy używacie, które są sprawdzone i spisują sie dobrze w mieszanym terenie, ale też dobrze w górach?? Myślałem o powrocie do Schwalbe ale na nich często łapałem kapcie, nawet na tych droższych modelach.. Co polecacie, każda cena do przyjęcia w mleko się już nie bawię, za stary już jestem :):):)

Edytowane przez robertocarlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...