Skocz do zawartości
  • 0

Rose Backroad axs czy di2 ?


Gość ten_tego

Pytanie

Gość ten_tego

Chcę kupić jeden z tych dwóch modeli:

https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-apex-axs-xplr-1x12-2710904?product_shape=*blue+haze

https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-grx-rx810-di2-1x11-2696929?product_shape=*blue+haze

O dziwo oba w interesujących mnie rozmiarach są dostępne, co byście polecili di2 1x11 czy sram axs 1x12 ? Różnica w cenie to ok 1200 na korzyść shimano- na shimano jest również nieznacznie lżejszy - ale to akurat sprawa mniej istotna.

W obu korba to 40T, różnica jest w kasecie sram 11 - 44, shimano 11 - 42

Zawczasu też zapytam, bo z tego co szukałem to Rose nie ma przedstawicielstwa w PL, czy ktoś może miał okazję zgłaszać ewentualną usterkę na gwarancji do nich i czy przebiega to w miarę rozsądnie czy trzeba kopać się koniem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Napęd to kwestia wyłącznie indywidualnych preferencji. Ja bym wolał srama zarówno z uwagi na ten jeden rząd więcej a przede wszystkim bezprzewodowość.

 

Cytat

Zawczasu też zapytam, bo z tego co szukałem to Rose nie ma przedstawicielstwa w PL, czy ktoś może miał okazję zgłaszać ewentualną usterkę na gwarancji do nich i czy przebiega to w miarę rozsądnie czy trzeba kopać się koniem ? :)

Opinie raczej pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość ten_tego

Dzięki, ale problem rozwiązał się sam :) nie ma już mojego rozmiaru na di2.

A nie orientujesz się jak z trwałością lakieru ? Łatwo porysować ? Bo chce dopiąć do niego torby i nie wiem czy trzeba zabezpieczać wcześniej czy może wystarczy zwykła naklejka.

Teraz przede mną najtrudniejsza decyzja light grey czy blue haze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytat

A nie orientujesz się jak z trwałością lakieru ? Łatwo porysować ? 

To nie ma znaczenia "jaki jest" lakier, siła tarcia w odpowiednim czasie przeora wszystko. 

Jak chcesz zabezpieczać to najsensowniej kupić folię oracal i docinać według potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość ten_tego

@Mihau_pięknie dziękuję za informację!

Jeszcze nasuwa mi się jedno, czy laik który nigdy wcześniej własnoręcznie nie składał roweru - max to zdjęcie koła i zmiana dętki :) - da radę aby to samemu poskładać do kupy tak żeby było wszystko ok ? W sensie czy trzeba coś regulować/ustawiać ? Na stronie niby piszą że nie, ale pomiędzy tym co jest napisane, a stanem faktycznym to różnie bywa.
Zakładam że pewnie potrzebne narzędzia są dołączane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...