Skocz do zawartości

[suport] korba hollowtech za długa do suportu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki suport Shimano BB-RS500 1.37x24 ROAD (https://rowerek.pl/product-pol-9821-Miski-suportu-Shimano-BB-RS500-BSA-Hollowtech-II.html) i do tego chciałam zamontować korbę Shimano CUES  FC-U4010 9/10s korba 46-30T 170mm (https://bikecenter.pl/p117564,shimano-cues-fc-u4010-9-10s-korba-46-30t-z-oslona-170mm-trekking.html). Wszystko zamontowane jest na ramie Tribana 540 2017 (składak do komfortowych dojazdów do pracy ;) ).Po zmontowaniu wszystkiego zostaje mi przerwa 7,56mm miedzy suportem a częścią korby z zębatkami. Jest to korba która ma oś przymocowaną do lewego ramienia a nie tak jak w większości do prawego. Zatyczka korby wkręca się normalnie wydaje się do końca, natomiast niepokoi mnie ta przerwa. Chciałabym się Państwa bardziej doświadczonych poradzić czy można coś z tym zrobić? Dać podkładki? Nigdy do tej pory z hollowtech nie miałam takich problemów. Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc. Pozdrawiam serdecznie  :)

Zrzut ekranu 2024-03-30 160654.png

photo_2024-03-30_16-08-27.jpg

photo_2024-03-30_16-08-12.jpg

photo_2024-03-30_16-08-20.jpg

photo_2024-03-30_16-08-25.jpg

Edytowane przez kurczepieczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Aaa ok bo ja kupiłam frameset z suportem już zamonotwanym. To dzięki za informację

Czyli tak jak myslalam trzeba by tu podkładki, a zwyczajowo się je daje po obu stronach żeby jakoś wyrównać korbę czy tylko po stronie napędowej?

Edytowane przez kurczepieczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#cervandes to jest suport szosowy i w nim nie ma trzech podkładek, w ogóle miski rs500 są szersze z tego co pamiętam od misek mtb np bb52.

#kurczepieczone zmierz szerokość mufy suportu, w korbie cues na lewym ramieniu chyba jest pokrętło do kompensacji luzu tak mi się coś kojarzy z jakiś materiałów video ale może coś pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba cues jest z grup "okołogórskich" a suport masz szosowy. Oprócz tego że musisz wrzucić podkładki musisz wymienić tuleję która łączy obie miski jeśli chcesz zachować jakąś formę szczelności układu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...