Skocz do zawartości

[do 3000zł] cross/trekking


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup roweru do dojazdów do pracy oraz okazjonalych dłuższych wycieczek:

- wzrost: 185 cm / waga: 90 kg,

- jazda: miasto (raczej asfaltowe ścieżki rowerowe), wyjazdy poza miasto również po asfalcie lub ubitych ściażkach żwirowych

- budżet: około 3.000 zł.

Na oku mam Treka Dual Sport 2, do którego dokupiłbym bagażnik i błotniki, żeby zrobić wersje equipment co wyjdzie mnie torchę ponad 3000zł i Unibike Flash EQ za 2800.

Znalazłem jeszcze na łotweskiej stronie treka ds3 stagged eq w wersji damskiej rama xl w cenie 3300, ale nie wiem czy nie będzie za duży i czy warto dopłacać. 

Który z tych modeli będzie lepszym wyborem, a może coś zupełnie innego? Dziękuję za propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Na oku mam Treka Dual Sport 2, do którego dokupiłbym bagażnik i błotniki, żeby zrobić wersje equipment co wyjdzie mnie torchę ponad 3000zł i Unibike Flash EQ za 2800.

Trek, dorzucisz błotniki + bagażnik a i tak będzie dobry kilogram lżejszy od unibike, do tego nowocześniejsza rama i napęd 2x9 zamiast 2x8

Popatrz jeszcze na https://www.centrumrowerowe.pl/rower-fitness-felt-verza-speed-20-pd38838/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nowoczesna. Super. To znaczy, że jest lepsza?

Mam niemal 10 letniego crossowego Speca o geometri pokroju tego Treka.

Ani 10 lat temu, ani dziś taka geometria nie była i nie jest nowoczesna. Jest po prostu bardziej sportowa i zupełnie inna - nie znaczy lepsza.

Sam kupując rower tego typu, z tych dwóch wybrałbym Treka, ale nie dlatego, że jest bardziej nowoczesny, tylko dlatego, iż wiem, że taka geometria leży mi bardziej.

Ale jest całkiem spore grono klientów, którzy w crossówce dopatrują się trochę bardziej wyprostowanej pozycji zbliżonej do trekkinga i wtedy taka geometria jak w Unibike jest po prostu lepsza od tych wszystkich "nowoczesnych".

@szamanowski rowery, o które pytasz, pomimo tego, że oba są crossówkami, są zupełnie inne pod względem pozycji i żaden z nich nie będzie lepszy dopóki się nie określisz co pojmujesz pod pojęciem komfortu i nie przymierzysz do obu (najlepiej żebyś się przejechał)

Wtedy wróć na forum i opisz swoje wrażenia zadając pytania, które Cię nurtują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 21:31, Mihau_ napisał:

 

Trek, dorzucisz błotniki + bagażnik a i tak będzie dobry kilogram lżejszy od unibike, do tego nowocześniejsza rama i napęd 2x9 zamiast 2x8

Popatrz jeszcze na https://www.centrumrowerowe.pl/rower-fitness-felt-verza-speed-20-pd38838/

Dziękuję za polecenie fitnessa FELT verza speed 20, dzisiaj do mnie przyjechał i muszę powiedzieć, że jest bardzo ładny, lekki i ogólnie gęba się cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś się decydował na flasha i rozważał byś opcje używki to mój leci na sprzedaż.

Względem fabrycznego osprzętu został wymieniony napęd z 2x8 na 2x9 czyli aktualnie wygląda to tak

Korba fc mt210 46/30 ht2

Kaseta Shimano alivio CS hg400

Przerzutka tył Shimano alivio rd3100

Manetka tył Shimano alivio rd3100

suport deore bb mt501 ht2

Łańcuch kmc, dwie sztuki jeżdżone na zmianę

Opony schwalbe hurricane 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...