Skocz do zawartości

[wybór roweru] Author Aura XR5 2023-24 vs Kross Esker 5.0 Apex


Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim,

szukam dla siebie pierwszego gravela, w miarę przystępnej cenie. Chciałbym się zapytać jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma rowerami. Który lepiej wybrać?

O ile jakieś informacje na temat Krossa znalazłem, tak prawie nic odnośnie Authora. Niby osprzęt wydaje się ok, ale jednak brak informacji i opinii na jego temat.

Plusem dla mnie w Krossie jest napęd 1x11, jednak Author ma chyba ciut lepszy osprzęt (Shimano GRX 400). 

Rower będę używał kilka razy w roku na bikepacking (możliwe podjazdy). Może czasami podjadę nim do pracy, ale ogólnie drogę do niej mam płaską z samymi asfaltami, więc latam na co dzień na szosie. Dlatego na gravela patrzę bardziej jako sprzęt do rekreacji.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Plusem dla mnie w Krossie jest napęd 1x11, jednak Author ma chyba ciut lepszy osprzęt (Shimano GRX 400). 

Co kto lubi, ja np. mechanicznego srama z uwagi na double tap na pewno nigdy nie kupię😂

Cytat

tak prawie nic odnośnie Authora. Niby osprzęt wydaje się ok, ale jednak brak informacji i opinii na jego temat.

Rower jak rower, po prostu marka trochę mniej popularna w tym kraju. Wybierz ten, który ci bardziej pasuje geometrią czy napędem a nie naklejką na ramie.

 

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-gravel-grx-2023/

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-modena-gravel-grx-2x12-2024/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie zmienię nieco swoje pytanie. Która grupa napędu będzie lepsza do bikepackingu?

Myślę, że w większości będę poruszał się po drogach asfaltowych, utwardzanych i niezbyt wymagających drogach leśnych. Zależy mi, aby nie mieć problemów z “brakiem ciągu" przy podjazdach z obciążeniem. Z czego pewnie wynika, że powinienem skłaniać się bardziej ku grupie z 2x. Jednak z drugiej strony, zalety napędu 1x bardziej mi odpowiadają. Z braku doświadczenia z wyprawami w takim terenie i ogólnie z gravelami, nie wiem jednak, czy za bardzo nie naciągam tych zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Która grupa napędu będzie lepsza do bikepackingu?

Sakwiarze to nadal na 3x śmigają.

A z tej dwójki postawiłbym pewnie na authora - zarówno bardziej miekkie przełożenie jak i mniejsze skoki między sąsiednimi koronkami więc jazda bardziej płynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to Author, taki czeski Kross i tam tego więcej jeździ. Nad ówczesnym modelem XR5 to nawet sam myślałem ale z 4-5 lat temu. 

GRX 400 przyjmuje kasetę 11-36 więc jest jeszcze ciut lżej niż na tym fabrycznym 34. To i tak za lekko nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...