Skocz do zawartości

[Rower do 4000-4500zł] Rower do skakania na począrek


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić rower do skakania na hopach i jazdy w cięższym terenie, i ogólnie do użytkowania też na codzień. Mam 14 lat 173cm wzrostu i ważę 56kg. Mój budżet to około 4000zł. W tej cenie opłaca kupić się fulla czy lepiej hardtaila, a jak tak to jakiego? I czy opłaca się złożyć rower?

Edytowane przez Tomek2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o 3 różne rowery, gdzie każdy z nich powinien kosztować co najmniej te 4 k, aby był dobry w swojej dziedzinie.

Nawet jeżeli zwiększysz budżet 10 razy to nie znajdziesz roweru, który łączy w sobie tak skrajnie różne dziedziny.

Dawno nie miałem 14 lat, ale aby zobrazować Ci problem dosadnie porównam takie rowery do butów:

To tak jakbyś chciał kupić buty do chodzenia wszędzie, zawsze i w każdą pogodę...

Wiem, że nastolatek może oblatać w trampkach cały rok, ale w śniegu i przy temperaturze -10 lepiej spiszą się buty zimowe, a w 30 stopniowym upale wygodniej będzie w sandałach.

Full w tej cenie nie istnieje, chyba że z marketu, albo zajechana używka z olx.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można się nie zgodzić z Maćkiem, ale producenci widzą ten tragiczny dylemat i proponują takie rowery jak Dartmoor Primal, Canyon Stoic czy Rose Bonero. Równe 4000 to mało, ale za niewiele więcej znajdziesz coś co:

Ma widelec z tłumikiem i goleniami minimum 34 (35)mm i skokiem 130 plus/minus 10 mm

Ma napęd 1x11(12) i przerzutkę ze sprzęgłem

Nie jest super lekki a producent bierze pod uwagę ostrzejszą eksploatację. 

Miło mieć regulowaną sztycę, ale w tej cenie trudno - przynajmniej rama powinna być dostosowana. 

Będą kompromisy - na hopach na grzyba ci przerzutka a rower będzie duży, w górach będzie ciężki a w mieście wolny. 

Ważne żeby nie kupić roweru XC (pozycja), ani rekreacyjnego (pozycja i zapewne atrapa widelca).

Rower opłaca się złożyć, jak masz wiedzę, doświadczenie, jakieś części w domu i starannie będziesz szukał okazji. Kupując nowe części w sklepie raczej nie pokonasz ceną fabryki. Zapomnij o używanym fullu. Może trafisz świeży rower używany o cechach jak powyżej. Na twoją korzyść przemawia, żeś lekki, więc niskiej klasy maszyna nie rozleci się tak szybko.

Ja w ty wieku miałem turystyczną damkę 😞, która była mega terenowym rowerem - bo musiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję co myśli sam producent: "Nieodpowiedni do MTB XC, All Mountain, Enduro, BMX". To rower do przejażdżek dla starszego pana, co go bolą plecy. 

Skakanie przewiduje producent tego roweru https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-marin-san-quentin-1-2023?gad_source=1 . Jest on pełen kompromisów, ale powinien trochę wytrzymać. Podobnie ten, choć to już wg producenta trail, ale nadal rower na wertepy, nie ścieżki: https://www.rowertour.com/p/252613/rower-dartmoor-primal-intro-27.5-czarno-grafitowy#rozmiar-xl oczywiście musisz dobrać rozmiar.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...