Skocz do zawartości

[Amortyzator Przedni] uszczelki olejowe


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pytanie, czy jest możliwość zastąpienia uszczelek olejowych na piankowe. Mam Rs Domain RC 180 mm i znalezienie zestawu uszczelek z olejowymi to tak jak w totka wygrać. Wszędzie zestawy są z piankami i pytam czy ktoś już wywalał olejowe na pianki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak to się nie da żeby tylko na pianki wymienić. Mam Liryka, bodajże rocznik 2016. Tam też były kurzowe i olejowe osobno. Zmieniłem na Racingbrosy i teraz mam i gąbki. Sęk w tym że główne mam kurzowo-olejowe. Jak chcesz gąbki musisz zrobić podobną wymianę, bo jak wywalisz olejówki i zastąpisz je gąbkami, to kurzowe nie będą oleju trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sznib napisał:

Tak to się nie da żeby tylko na pianki wymienić. Mam Liryka, bodajże rocznik 2016. Tam też były kurzowe i olejowe osobno. Zmieniłem na Racingbrosy i teraz mam i gąbki. Sęk w tym że główne mam kurzowo-olejowe. Jak chcesz gąbki musisz zrobić podobną wymianę, bo jak wywalisz olejówki i zastąpisz je gąbkami, to kurzowe nie będą oleju trzymać.

Tak wiem o tym, że nowe są kurzowo olejowymi ale zastanawiam się dlaczego rs zmieniło olejowe na pianki i zastosowało inne uszczelki górne. Powiedz czy jest jakaś różnica w pracy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kiedyś dali taki patent, dlaczego nie wiem, ale od dawna wszyscy producenci stosują uszczelki kurzowo olejowe plus gąbki w lepszych amorach. To po prostu działa lepiej. W moim przypadku uszczelki Racing bros, polecam, działają bardzo płynnie, w opinii wielu użytkowników lepiej niż oryginały.

https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/uszczelki/prod/racingbros-lycan-fork-kit-35mm

Teraz widzę dobra cena, ja płaciłem 160zł kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie pytam i chcę ponownie powrócić do FR. Miałem przerwę prawie 12 i teraz mając ponad 40 lat jestem już do tyłu 😁. Kiedyś serwisowałem RS, Stare Marcoszki 😁i Fox a teraz znaleźć coś do starszych amorków to lipa totalna, dlatego dopytuje się czy jest taka możliwość podmiany i czy ma wpływ na pracę. Nigdy nie zmieniałem fabryki ale jak trzeba to trzeba. Dziękuję za pomoc 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...