Skocz do zawartości

[2000-4000] pierwsza szosa na sezon


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

przymierzałem się do szosy w tamtym rok, odpuściłem i w tym planuje zakup pierwszej natomiast ile opinii tyle myśli w mojej głowie. 
dlatego zwracam się do was z pytaniem prośba o polecenie czegoś czego nie będę żałował.

po pierwsze

nowa czy używana szosa ? Tutaj np. Spotkałem się z fajnym sklepem z używkami  w Poznaniu z możliwą wysyłką (jestem z Krakowa) - Bernard Rowery na olx. Nie wiem czy warto od tego gościa brać używki ?

po drugie

183 / 85kg wagi - rozmiar zakładam L i tutaj pytanie czy zwrócić na coś jeszcze uwagę, 

po trzecie

rower do wycieczek weekendowych i pojedynczych dni do pracy, poruszał bym się głównie po wznosach bo mimo że mieszkam w Krakowie to na uboczu gdzie są górki i pagórki więc nie do jazdy miejskiej. Dodam że była by to pierwsza szosa ale nie chciał bym po roku też wymienić ale również nie chciał bym wydawać milion monet. Chciałbym rower który sprawi mi przyjemność z jazdy. 
 

panowie/panie dajcie jakieś wskazówki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nowa czy używana szosa ? Tutaj np. Spotkałem się z fajnym sklepem z używkami w Poznaniu z możliwą wysyłką (jestem z Krakowa) - Bernard Rowery na olx. Nie wiem czy warto od tego gościa brać używki ?

Za 4k nie ma nic nowego co będzie warte uwagi. Bernard ogólnie jest ok ale ceny ma z kosmosu, w okolicy Poznania masz akurat masę znanych handlarzy rowerami 

Cytat

183 / 85kg wagi - rozmiar zakładam L i tutaj pytanie czy zwrócić na coś jeszcze uwagę, 

Rozmiar dobiera się pod wagę? 

Wzrost i przekrok. 

Nie ma znaczenia jak sobie producent nazwał dany rozmiar, nie ma żadnej standaryzacji, trzeba patrzeć na fizyczne wymiary ramy w centymetrach. Przy tym wzroście (w zależności od przekroku) będziesz szukał czegoś z efektywną długością rury poziomej w granicach 560-575

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę podałem orientacyjnie ;) akurat jestem z Krakowa a że napotkałem na tego handlarza to zwróciłem uwagę. Wiem że trzeba patrzyć na różne czynniki ale tyle modeli i wad zalet spotkałem że już po prostu nie wiem na czym oko zawiesić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc są dwa rowery które finalnie wybrałem do decyzji 

https://sprint-rowery.pl/rower-szosowy-cannondale-caad-optimo-2-2023

tutaj jeździłem czuję się super i podoba mi się na żywo cena 5200

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-sensa-romagna-disc-sle-pd35801/?v_Id=191714&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA_tuuBhAUEiwAvxkgTqAG8rbP2WS4apRt4uTGONemH1DY9nalIJ3pKQO4RVAlHNd14FtbWhoCFA4QAvD_BwE
 

tutaj nie widziałem roweru na własne oczy.

pytanie o parametry techniczne czy napęd zrobi różnicę ? Hamulce na tarczy a vbrake ? Sensa przychodzi do złożenia wiec +150zl w serwisie, i pedaly do zakupu. Gwarancja 5 lat w sensie na ramę a w canodale dożywotnia ? Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tarcze to nie must-have, więc Romagna SLE na szczękach jest poniżej 4000 w szybkierowery.pl
https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-sle-105-2023/
Bardzo fajny i ładny rower, stoi u mnie od grudnia.

W Cannondale masz miks komponentów, Sensa od piast po klamki jest na Shimano (głównie 105, tylko korba pozagrupowa). Wersja na szczękach ma normalnie korbę 105-tkę.

22 minuty temu, Eroxima napisał:

i pedaly do zakupu.

Do Cannondale też będziesz musiał je dokupić. Nawet jeśli dostaniesz te z opisu, to i tak będą nadawały się jedynie do wy...stawienia na OLX. 😜

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze News ztargowalem cannodale do 4tysięcy ;) znalazłem ofertę na Internecie zadzwoniłem do punktu że coś nie tak z ceną sprawdził i powiedział że faktycznie i że może zrobić niższą cenę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...