Skocz do zawartości

[łańcuch] Pin w łańcuchu Shimano- problem z wkręceniem pinu


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo ja wyżej w postach  w moim skuwaczu jest naprzeciwko „bolca „ co wypycha lub wypycha pin taka tulej którą powinienem lekko wykręcić żeby dotykała tą blaszkę ogniwa wtedy dobrze by wszedł pin .ja jej nie wykręciłem żeby dolegała do ogniwa i  miałem sytuację taką jak wy wyżej i założyłem spinkę nie ryzykowałem ponownego skuwania lub jazdy tak jak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej, popraw ustawienie skuwacza i spróbuj jeszcze raz powolutku. Będzie duży opór na początku, ale za chwile wejdzie na 100%. Nie wiem jeszcze jaki skuwacz masz, bo ja miałem kiedyś taki ze mnie szlag mało nie trafił. Kupiłem lepszy firmy Prox i nie mam problemu. Jest jeszcze inne wyjście - kup spinkę do łańcucha to już na pewno załatwi sprawę. Tylko pamiętaj żeby kupić odpowiednią spinkę do grubości łańcucha. 

SKUWACZ DO ŁAŃCUCHA ROWEROWEGO PROX YC-325SC 7-11 RZĘDÓW Z DOCISKIEM - YC-325SC - 11237243118 - Allegro.pl

Edytowane przez tokio04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 

https://www.rowerzysta.pl/klucz-do-lancucha-azimut-kl-9724d-wypinacz

Ja mam ten skuwacz i żałuję że nie dopłaciłem do lepszego bo szału można dostać i łańcuch ledwo wchodzi w wyznaczone miejsce, trzeba kombinować. Tylko jakbym chciał zamienić na spinkę to jak wyjąć ten pin?

Edytowane przez Bartoszkl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ten który mi tez szkód narobił , w końcu trzpień pękł i po robocie. Skoro łańcuch jest nie skuty, połóż ten odcinek na jakiejś nakrętce lub dwóch i gwoździem i młotkiem wybij ten pin i po kłopocie. Pamiętaj żeby kupić spinkę do odpowiedniego łańcucha  (np.6-7 rzędowego) nie wiem jaki masz ale to ważne. Polecam na przyszłość ten skuwacz z mojego linku jest naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Shimano przy rozkuwaniu wyjmuje się cały Pin. Potem wkłada się nowy, który jest zawsze dołączony do łańcucha. Te rowki służą do tego, że się go ułamuje po wprasowaniu.

Najlepsze jest to, że wystarczyło otworzyć instrukcję łańcucha. Coś mi nawet świta, że w wersji OEM także jest naklejka co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...