Skocz do zawartości

[stery] pokrywa sterów acros


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie może prozaiczne ale mam z tym problem. Pacjent to orbea oiz z rocznika 2022 (jeszcze bez prowadzenia kabli przez głowkę ramy)

Chciałem zmienić mostek na bardziej minusowy, oczywiscie orbea nie posiada takowych a sam orbeowski mostek jak i podkładki, dekiel sterów jest w ich ksztalcie ze specialnym wyżlobieniem.

Tak czy inaczej potrzebuję zmienić sam ten dekielek miedzy sterami a mostkiem (patrz foto)

Czy któryś z uzytkowników posiadających Oiza z powodzeniem przeprowadził taki zabieg, dodam że stery dość sporo wystają z głowki ramy więc pokrywa musi być stożkowa.

Przy okazji już oryginalnie pokrywa lekko odstawała i widoczna była luka miedzy nią a samą ramą, teraz po ponowym złożeniu jest ona jakby większa i za cholere nie idzie tego skasować.

Wywołuję do tablicy TheJW akurat on ma i wiedzę Oiza w stajni.

X001TTCC_gris.jpg

Edytowane przez adamsanders
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamsanders a te stery górne to są semi czy full integrated ? Bo w Almie w opisach pojawia sie Full a w rowerze jest SEMI, dodatkowo w moim egzemplarzu widac ze górny otwór nie jest w osi z dolnym 😆 przez co dekiel  ma z jednej strony ciut wiekszą szczeline niz z drugiej :P 

Tak czy siak w mojej Almie przeszedlem z oryginalnych górnych sterów SEMi firmy krzak - bo tam nawet nie było łozyska maszynowego, na semi od FSA maszynowe, wystarczy tylko znac schemat...do ALMY jest rys techniczny przekroju głowki ramy na stronie ORBEi, do Oiza pewnei też jest... 

Mając ten rysuneczek edobierzesz sobie wsystko pod wymiar i bedzie idealnie, bo z tymi deklami to różnie bywa i miewaja różne srednice... 

więc lepiej sprawdzić lub pomierzyć. 

W drugim rowerze mam Stery Acrosa i tam dekiel jest innego rozmiaru (mniejszy lub wiejszy juz nie pamietam) niz standardowy dekiel FSA dla tego samego łozyska 🙂

EDIT: o to wychodzi ze sa Full -> oiz-headset-std.jpg

Ale lepiej sprwdz jak to dokladnie jest dla Twojego rocznika.

I na stronie FSA czy nawet Tokena masz dekle/stery z pełnym wymiarowaniem  i znajdizesz tam to co potrzeba.

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stery acrosa, stery zintegrowane (jeden element) i na to przychodzi ten pierścień ustalający z przecięciem, i to jest całość. Wiem że można kupić tylko górne miski z deklem ale płacić pod 200zl żeby założyć inny mostek to trochę mija się z celem. Dzisiaj w robocie zmierzę średnicę łożysk w miejscu z którego wystają z ramy, na podstawie tego chyba będzie dało się dobrać pokrywę. Pytanie czy przy carbo ramię może być aluminium czy bardziej tworzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Edit: Stery FSA nie pasują, nawet nie zakładam, foto od spodu. Dzwoniłem do sprzedawcy (dystrybutor Orbea) Wniosek prosty do którego przymierzałem się już sam wczesniej, zciąć ten trzpień(wypustkę czy zwał jak zwał)  w orginalnej pokrywie i założyć customowy mostek. Minusy - pokrywa nie jest okrągłą więc część będzie widoczna i brak możliwosci powrotu do orginalnego mostka - będzie sie obracał niezależnie z pokrywą po modyfikacji. Plusy - zero cebulionów :)

 

No chyba że ktoś ma namiary na sprawdzoną pokrywę bez konieczności wymiany górnej części sterów?

pokrywa FSA z linku player123

f3e6e460-1399-429d-87a3-270e6fcaf061.jpg

Edytowane przez adamsanders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...