Skocz do zawartości

[geometria] nowy gravel


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

przymierzam się do zakupu nowego gravela. mam kilka typów, ale mam problem z rozmiarówką. 

załączam screen z porównania liczb. Triban to mój aktualny rower. 

1) Orbea z cyferek wychodzi L, ich strona sugeruje XL

2) Wilier z cyferek wychodzi L, ich strona i autoryzowany sklep sugeruje XL

Możecie coś doradzić? Nie mam możliwości przymiarki roweru.

obraz_2024-02-03_154210801.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzić rozmiar na jakiej podstawie?

Twój aktualny rower to nie jest wyznacznik. Może się okazać że masz 170 cm, ktoś Cię kiedyś usadził na rozmiarze L i teraz chcesz kolejny.

Chociaż prawdę mówiąc, jeżeli tak chcesz do tego podchodzić, to sam pokazałeś tabelkę. Po prostu wybierz ten, który ma cyferki najbliżej Tribana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo triban to jednak lekko przymały dla ciebie...co nie zmienia faktu, że w przypadku zarówno terra jak i wiliera brałbym pod uwagę wyłącznie L-ki. Od biedy jeśli chciałbyś mieć w miarę wyprostowaną pozycję to orbea przejdzie w XL + krótszy mostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

Nooo triban to jednak lekko przymały dla ciebie...co nie zmienia faktu, że w przypadku zarówno terra jak i wiliera brałbym pod uwagę wyłącznie L-ki. Od biedy jeśli chciałbyś mieć w miarę wyprostowaną pozycję to orbea przejdzie w XL + krótszy mostek

Po czym wnioskujesz że Triban za mały? Podczas zakupu byłem na skraju rozmiarów. Wziąłem mniejszy i IMHO dobrze zrobiłem. 

Chociemir, rozwiniesz? 

Czyli uważacie, że Triban za mały a te rowery w XL będą właściwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po czym wnioskujesz że Triban za mały? Podczas zakupu byłem na skraju rozmiarów. Wziąłem mniejszy i IMHO dobrze zrobiłem.

Wg kogo na skraju rozmiarów? To, że rower w takim rozmiarze uważasz za dobry jest związane z mega wyluzowaną geometrią tribana (i ewentualnie dużym ograniczeniom twojego ciała), na sprzęcie z mniej emeryckim nastawieniem dysproporcja pomiędzy poziomem siodła i kierownicy byłaby nie do przyjęcia

Cytat

Czyli uważacie, że Triban za mały a te rowery w XL będą właściwe? 

IMO terra ok zarówno L jak i XL, chcesz bardziej sportową pozycję bierz L, bardziej wyprostowaną bierz XL. Wilier L spoko a XL będzie przydługi + ogromny stack sprawia, że siedziałbyś na nim jak na kiblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...