Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

Tak  są w necie na punkcie Garmina ludzie jeszcze bardziej zakręceni niż ja (np .Pan skrywający się pod nickiem na P, drugi Pan też na P). A kopalnia wiedzy to "fabryczne forum" , swego czasu "Garniak"(ale lata świetności ma za sobą).  Choć ja z ich wiedzy nie korzystam. Sam od wielu lat na drodze prób i błędów dochodzę do takich rzeczy. 

A tego się nie ustawia - musisz grzebać w plikach wewnątrz Garmina i je modyfikować. 

Zresztą z tego poziomu możesz o wiele szybciej wrzucać różne rzeczy bądź je usuwać.

 

 

Na pierwszym etapie obcowania z Garminem zostań  przy tym co instrukcja przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko dokładnie jak opisane powyżej i niestety nie zadziałało. W Connect do sprzętu "Rower" dodałem 3 profile, nazwy się zgadzają.
Explore 2 ma najnowszą wersję softu, Connect też. Aktywność sama nie chciała "wędrować" do odpowiedniego sprzętu.

Nie próbowałem dodawać dwóch profili do kategorii "kółko zębate" ale stwierdziłem, że sobie odpuszczam.
Teraz rower stoi w trenażerze, więc zaznaczyłem "Automatycznie dodaj..." dla profilu "Trenazer". Gdy zacznę jeździć na asfalcie to zmienię to na "Gravel". Poza tym 2-3 razy pojadę z sakwami na rowerze trekkingowym i wtedy przestawię na trzeci profil.

Ponieważ rzadko zmieniam profil, więc nie ma problemu aby poklikać w Connect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłeś dokladnie tak jak opisane bi wprowadziłeś własną nadinterpretację. @Yacca i nie będzie  działać. Do sprzętu rower dajesz tylko jeden profil.  Musisz utworzyć  sprzęty i tam dać ale tylko jeden jedyny profil.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się pomyliłem i napisałem w niewłaściwym wątku :(
Miało być w tym wątku

Zrobiłem dokładnie tak jak tam @pecio napisałeś: A tak  jeszcze dodając po ostatniej aktualizacji Connecta ( naciski ze strony użytkowników)małe sprostowanie. Nie trzeba już cudować.  Rowery dajemy  do jednego "wora" pod ikonkę rowery w zakładce sprzęt. Reszta jak w opisie czyli ta sama nazwa i nie zaznaczamy nic w dodaj automatycznie. Potem w Edge tworzymy profil  i tam ustawiamy wszystko. Rowerów można dodać tyle ile się posiada.

Tak więc mam trzy rowery w jednym "worze" i gdy dla żadnego nie zaznaczam "Automatycznie dodaj do..." to muszę ręcznie wskazać w aktywności do którego sprzętu ma trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yacca napiszę tak ,że Garmin mnie baaardzo zdenerwował ( użyłbym innego sformułowania ale bym dostał bana). Teraz tak to skopali, że za każdym razem trzeba się ręcznie przestawiać w opcjach.  Wysmarowałem elaborat na ten temat do centrali i niech coś z tym dziady zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio Jesienią rozmawiałem w sklepie ze sprzedawcą na temat nawigacji. Proponował inną (firmy nie pamiętam), o wiele droższą od Garmina, ale mówił, że ta firma produkuje jeden model i mogą się skupić na dopracowaniu softu. Natomiast Garmin produkując równolegle kilka modeli ma z tym problem. Z tego może wynikać to, że coś w wcześniejszych wersjach softu działało prawidłowo, a w nowszej wersji albo działa inaczej albo są błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. ...Co może być bardziej topowego  i droższego od  np .  Garmina Edge 1040 Solar ? 

Co proponował  - Hammerhead Karoo 2 za niecałe 1200zł ?  Czy może w porywie geniuszu totalną padaczkę MIO Cyclo 605 za niecałe 1700 którą po otwarciu pudełka od razu można wyrzucić do śmieci ?

Na co byś nie popatrzył , co byś do ręki nie wziął ,zawsze w jakimś stopniu jest skopane. Jedne są totalnie spartolone, inne gdzieś mają jakiegoś "kwiatka" , którego wychwyci może jeden na stu użytkowników. Plusem "G"  jest ogromna społeczność i lobby które ciśnie Garmina . A ta firma  wszystko sobie bierze do serca i dość sprawnie oraz elastycznie reaguje .

Jak masz kilka tysięcy linijek kodu to nie wiem kim musiałbyś być aby się gdzieś niewinnie nie "walnąć" ? Nawet andek , winda czy pingwin gdzieś mają bugi. Zrobienie jednego głupiego funkcjonalnego pola na Edge to około 500 linijek kodu - tak dla porównania.

A to co sprzedawca proponuje ....... tak jak małej dziewczynce  rower 29 ...... bo szybko rośnie ...........

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zegarku od Garmina od zawsze mam problem z udostępnianiem wydarzeń na żywo, zresztą nie tylko ja. Nie potrafią tego naprawić, suport mnie zbywa odpowiedziami, a z aktualizacji na aktualizację ciągle coś psują. Szczerze, gdyby nie "Live Track" i Garmin Connect, przeszedłbym do konkurencji, chociaż tam pewnie też miałbym na co narzekać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Donayo ja tak miałem ostatnio w FR 955 . Przez pół roku praktycznie  nie dało się z niego korzystać bo tak był zrypany. Potem coś drgnęło ale i tak po niecałym roku wysiadła mi psycha . Wiem, że Garmin ma wzloty i upadki ze swoimi modelami i dlatego 955 został zastąpiony czymś innym . Oczywiście też Garmin ale tym razem mogę napisać - prawie ideał 😉

Swego czasu takim rowerowym  niewypałem był Edge 810. To dopiero była "kaszana"

A z problemami nie pisz do polskiego suportu tylko bezpośrednio do centrali.

A najlepiej jakby otwarli kod.😁wtedy z Explorera zrobiło by się Edge 1060 a z Venu Marq'a gen 4 😉

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio Od tego czasu FR955  dostał z 15  aktualizacji . Na początku nic nie robili  a potem jak ruszyli z kopyta to co 2 tygodnie była aktualizacja 🤣

Poza tym nie zastąpili (bo jest w sprzedaży do dzisiaj)  tylko rozszerzyli ofertę o model 965 (z amoledem). Obecnie FR 955 działa ok.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq Wiem. To nie Garmin jako Garmin zastąpił 955 tylko ja na swoim nadgarstku. I faktycznie poszedłem w 965.  Teraz po kilkunastu aktualizacjach też wiem , że 955 hula. Zbytnio wtedy programistów gonili z nowościami co za chwilę miały mieć debiut i lagę położyli na 955/255. Potem zaczęli nadrabiać .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You will need to select the gear used after the ride has been uploaded to the account. The Edge will only track miles within each activity profile and not the bikes that are attached to the account. This is by design. 
Thank you for choosing Garmin,
Eiliko
Product suport
Garmin International
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...