Skocz do zawartości

[Hamulec Hayes Dominion A4] opinie


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem te hamulce w rowerze, który dostałem na testy. Jeździłem na nim kilka tygodni, w tym dwa poważniejsze wypady w wysokie góry. Szczerze mówiąc spodziewałem się więcej, siła hamowania średnia, w połowie dnia miałem już „arm pump”, nie tak fatalnie jak na G2, ale sporo gorzej niż np. MT7 czy XTR. Zwłaszcza na dłuższych zjazdach nie czułem się na nich tak pewnie jak tych dwóch wyżej wspomnianych. Przed tą jazdą myślałem czy nie zamontować ich do mojego nowego roweru, ale po tej jeździe się zreflektowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wręcz odwrotne doznania, "arm pump" występował gdy użytkowałem SLX M7120, później shigura, tutaj już nie ale ta miała zaś przypadłość większości klamek shimano, czyli pływajacy punkt uderzenia w tarczę. Innymi słowy - raz klamka łapie wyżej, raz niżej, nawet po 2137 odpowietrzeniach nie byłem tego w stanie zniwelować. Dominiony perfekcyjnie modulują, nie ma efektu pływającej klamki i w moim wypadku nie czuję zmęczenia na rękach. Mocy jest porównywalnie do shigury. Czyli w ciula, SLX przy nich słabiutkie. Mają jeszcze coś, czego nie doświadczyłem w żadnym innym hamulcu, przód i tył jest tak samo "twardy", chyba ich przewody są na tyle dobre, że nie ma praktycznie róźnicy między tyłem a przodem. 

Dla jasności dodam, że wszystkie hamulce oprócz tych Dominionów uzywałem z klockami EBC Spiekami (GOLD) i tarczami RT86. Dominiony są jeszcze na seryjnych półmetalikach (w komplecie dostajesz też spieki).

Ogółem, jestem nimi zachwycony, jedyne do czego bym się przyczepił to kształt dźwigni, mi pasuje bardziej kształt shimano, jest ciut chudsza. Tylko, że ja mam dosyć małe palce. 

W elektryku mam Code R, tam to dopiero jest arm pump :). Choć i tak do Shimano i ich pływających klamek chyba nie wrócę. 

Jeśli jesteś z Małopolski to możesz je u mnie przetestować. Tani zakup to to nie jest.

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienny skok dźwigni mam poraz pierwszy, klamka saint z zaciskiem  6120. 

Nie są drogie (znaczy są ale w porównaniu do konkurentów z tej samej "półki" wychodzi na jedno),  700-750pln.  

3 godziny temu, KrzysiekCH napisał:

Miałem te hamulce w rowerze, który dostałem na testy. Jeździłem na nim kilka tygodni, w tym dwa poważniejsze wypady w wysokie góry. Szczerze mówiąc spodziewałem się więcej, siła hamowania średnia, w połowie dnia miałem już „arm pump”, nie tak fatalnie jak na G2, ale sporo gorzej niż np. MT7 czy XTR. Zwłaszcza na dłuższych zjazdach nie czułem się na nich tak pewnie jak tych dwóch wyżej wspomnianych. Przed tą jazdą myślałem czy nie zamontować ich do mojego nowego roweru, ale po tej jeździe się zreflektowałem.

One mają dość nietypową procedurę odpowietrzania,  może to był powód niedoborów w działaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rumcajs. napisał:

pływajacy punkt uderzenia w tarczę

Tak, SH z tego słynną, chociaż, musze przyznać, że u mnie w XTR (9100 i 9120) na szczęście tego nie zauważyłem.

2 godziny temu, Rumcajs. napisał:

Dominiony są jeszcze na seryjnych półmetalikach

Nie wiem jakie były u mnie, zakładam, ze właśnie te seryjne półmetaliki.

2 godziny temu, Rumcajs. napisał:

W elektryku mam Code R, tam to dopiero jest arm pump :)

U mnie rekordzistą jest G2, który miałem w pożyczonym rowerze – po 5 minutach traila już myślałem, że mi ręce odpadną…

Co do odpowietrzenia – tak masz rację, pod koniec jak oddawałem rower to z tyłu już praktycznie nie hamowały. Dostałem rower prosto z serwisu, więc na początku były ok. Może faktycznie miały jakiś defekt, że tak szybko się zapowietrzyły, ale już się zraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...